Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora havi villanyszámla...

Mekkora havi villanyszámla reális egy 100 nm-es háznál?

Figyelt kérdés

Hárman lakunk benne az óvodás kislanyommal. Hatvanas években épült.

Hasonló módon élők?

Csak mert eddig 6.000 Ft körüli számla érkezett (9 hónapja élünk itt), és két hete letöltöttem az ELMŰ Appot, leolvastam az órát és beküldtem, most kijött egy 55 ezer forintos számla, és sírógörcsöt kaptam.

A 6 ezer párszáz átalány volt, mi?



2020. máj. 30. 10:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

27-es, te mit használsz azon a pénzen? Vállalkozó vagy, és az a forgótőkéd része? :) Mennyi is pontosan? Max 50 ezer? Nagy spíler vagy az biztos.

Abban viszont igazad van, hogy nem kell félni az átalánytól. Ha nem tud az ember egy ilyen váratlan kiadást fedezni, akkor valamit nagyon rosszul csinál az életben. Gyakorlatilag meg egy alacsony átalánnyal kevesebbet fizetsz, mintha havonta a valódi díjat fizetnéd ki, hiszen az infláció korrigál neked 11-1 hónapig.

2020. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

"27-es, te mit használsz azon a pénzen? Vállalkozó vagy, és az a forgótőkéd része? :) Mennyi is pontosan? Max 50 ezer? Nagy spíler vagy az biztos.


Abban viszont igazad van, hogy nem kell félni az átalánytól."


31-es: először is én nem szóltam be Neked, nem személyeskedtem, nem sértegettelek - szóval Te se tedd ezt, köszi :-)


Másodszor: igen, vállalkozó vagyok de nem ez a forgótőkém. Ezzel szemben viszont egy okos vállalkozó megnézi, hol tud lefaragni a kiadásokból: az Elmű csak az egyik része, de ugyanúgy megszüntettem a vállalkozói bankszámlámat is (mivel nem kötelező), amivel szintén évi 40 ezret spórolok. ha összeadod, csak ez a 2 tétel (30+40 ezer) éves szinten már 70 ezer ft. Lehet, hogy NEKED aprópénz, de ha odafigyel az ember a kiadásokra, akkor bizony 100 ezrekről is beszélhetünk.

2020. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
56%
#29: már megbocsáss, de elég buta megállapítás ez a szándékos kivéreztetés azzal összefüggésben, higy ki kell fizetned az általad ténylegesen elfogyasztott villamos energiát! Fölösleges ebbe politikát keverni, nem figyeltél oda, nem érdekelt, h év közben aránytalanul keveset fizettél . Ennyi történt. Másra akarod hárítani a saját hibád következményét...
2020. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
De az elművel nem faragod le, mert az elfogyasztott áramoddal így is úgy is el kell számolnod. A vállalkozói bankszámlát nagyon helyesen tetted, amennyiben felesleges volt. 40 rugót nem dobálunk csak úgy ki.
2020. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
53%
Ha lopod az áramot még jobb
2020. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

“#29: már megbocsáss, de elég buta megállapítás ez a szándékos kivéreztetés azzal összefüggésben, higy ki kell fizetned az általad ténylegesen elfogyasztott villamos energiát! Fölösleges ebbe politikát keverni, nem figyeltél oda, nem érdekelt, h év közben aránytalanul keveset fizettél . Ennyi történt. Másra akarod hárítani a saját hibád következményét...“


#33: nem ezzel a konkrét esettel kapcsolatban jegyeztem meg (de ezt nem nevezem lovagiasan butaságnak, hanem tegyük fel, nem figyeltél), hanem azzal, hogy mennyire a padlóra tud küldeni egy-egy ilyen összeg sokakat (rengetegen vagyunk), ill. a házvásárlás halasztásához kapcsolódóan (hogy ez miért is nem egy egyszerű dolog).

Senkire nem hárítottam (ismét nem figyeltél), viszont én úgy gondolom, eredetileg a politizálás nem az, amit ma látunk, hanem az, hogy érdekel, ami körülöttem történik. Így hát oda “keverem”, ahova jónak látom.

A válaszolók többségétől szuper válaszokat kaptam, sokkal jofejebbeket, mint amire számítottam, köszönöm.

Nyilván nem vagyok büszke különösebben arra, hogy ezzel nem voltam teljesen képben, de hat kinek hol vannak a hiányosságai.

2020. máj. 31. 14:03
 37/41 anonim ***** válasza:

Az ELMŰ általában az elmúlt évi átlagos fogyasztásra állítja be az átalányt. Valószínű nálatok is ez történt. Tehát ha csak "simán" átalányt kérsz, megint túl alacsonyra állítják. De telefonon kérheted az általad javasolt összeget.

Viszont ha diktálsz és egy évben 2-szer, vagy 3-szor elfelejted (nem időben, túl hamar, túl későn -mindennel bajuk van) automatikusan visszaállnak az átalányra.

2020. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezekkel nem voltam tisztában, nagyon hasznos infók.
2020. máj. 31. 17:27
 39/41 anonim ***** válasza:
49%

Nekem álom lenne egy ilyen villanyszámla .

Most kaptam kézbe, decemberre 201.000 Ft a villanyszámlám. Nem, nem különbséget fizetek, hanem aktuális havi leolvasás után 201.000 :)

Tudok képet is csatolni mielőtt valaki nekem ugrik..

2022. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Mi négyen lakunk ekkora házban és 12000 a havi villanyszámla, a fűtés és a meleg víz gázról megy, minden más villany: főzés, sütés, mosógép, szárítógép, kétajtó hűtő, két számítógép megy állandóan plusz laptopok, a világítás ledes mindenhol, a klíma külön számlára megy.
2022. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!