Szerintetek ez luxus?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert errefelé nagyon irigyelnek érte, hogy én milyen gazdag vagyok, ezt megtehetem.

Mert ők nem tudnák megtenni.


A téma az, hogy évente el szoktunk menni nyaralni.

Ez Magyarországot jelent, és sátorozást, tehát nem, mittudomén milyen szállást.

A szállás egyébként legtöbbször 1000Ft/éj között van.


Jó azt aláírom, hogy az odautazás, a vonat nagyon drága.


De közben azt is látom, hogy sokan cigiznek, festik a hajukat, és szinte mindennap megesznek egy szelet csokit.


Minálunk senki nem cigizik, nem festjük a hajunkat.

Rúzst, ha öt évente veszünk egyet, más piperecuccunk nincs, mert semmi másunkat nem festjük.


Ezenkívül csokit cukorkát csak annyit eszünk, amit mondjuk karácsonycskor, vagy névnapra kapunk, mert nekünk elég az.

Üdítőt ünnepeken iszunk, kólát sose, hamburgert életembe 3

x ettem még.

Szinte minden növényt magunknak termelünk meg.

Krumplit is.


Net is csak azárt van, mert apukám ezen dolgozik, kábeltévé nincs.


Kocsink sincs, nincs is rá szükségünk.


Egy kis parasztházban lakunk.


Soha nem volt mp3 lejátszónk, és Walkmanunk, ami szintén sok fiatalnak van.



Csak ez az egy luxusdolog van, amire költünk.


Nem, lehet, hogy ha mások is így élnének, nekik is futná a nyaralásra. (most arra gondolok, aki cigizik, festi a haját, csokizik)


Mi meg úgy érezzük, hogy erre van szükségünk.

Én pl. hajfestést, kozmetikust totál luxusnak érezném, mert úgy érzem egy felesleeges dolog. A hajfestés meg még káros is.


Végülis azt mi döntjük el, hogy ezek közül mi az, amire nincs szükségünk. És mi az aminek szükségét érezzük.


Szerintetek kell e miatt lelkiismeretfurdalást éreznem.


2010. aug. 10. 09:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem vettem támadásnak, csak reagáltam rá.

És igazatok van, én is úgy gondolom, hogy mindenki éljen úgy abból amilye van, ahogy neki tetszik.

Kedves utolsó, azért én úgy gondolom, hogy azok a nagyon sújos problémák, amit te írsz, kb. az ország 1%-át érinthetik.

És kb 500.000 ember lehet, aki tényleg annyira nagyon szegény. De sokszor még azok között is van, aki cigizik.

2010. aug. 11. 08:52
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem luxus. És szerintem egy sátorozást mindenki megengedhet magának. Pl. a szüleimmel így mentünk: bicikli (ez mindenkinek van, mivel ezzel közlekedünk otthon), sátor, cuccok fel rá, másik városban lévő ismerőshöz elkerekeztünk, és az udvarában sátraztunk. Amíg kicsi volt a tesóm, addig gyerekülésben jött. Hogy ez mind mennyibe került? Utazás 0 ft, szállás 0 ft, kaja 0 ft, illetve annyi, hogy az ismerősök is jöttek hozzánk, akkor meg mi vendégeltük meg őket. Fürödtünk a közeli tóban, elmentünk a városkában tartott fesztiválra (ami ingyenes volt), aztán hazamentünk és sütöttünk lángost. Jól éreztük magunkat.


Én már külön élek, nemrég jöttem haza a barátnőimmel való sátorozásból, a Balatonról. Többe került ugyan, de még mindig nem volt veszélyesen drága. Napi 5000 Ft-ot költöttem, 4 napra mentünk. Ebben benne volt az utazás, kemping, kaja, buli, ajándékok... fél éve tudtam, hogy fogunk menni, ezért azóta tettem félre párezreket.


Aki azon sír, hogy nincs pénze nyaralni, az szimplán élhetetlen, illetve dacára annak, hogy anyagilag nincs eleresztve, három- négycsillagos hotelben akar megszállni, a kemping számára nem opció. Sem az, hogy ismerősöket, rokonokat látogasson meg. Sem az, hogy esetleg felüljön a biciklire és azzal "utazzon" (kb 10 kilóig még a csomag sem veszélyes).

2010. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó, azért én úgy gondolom, hogy azok a nagyon sújos problémák, amit te írsz, kb. az ország 1%-át érinthetik."


Ebben bizony nagyon tévedsz.

Ma Magyarországon legalább 1 millió éhező ember van.

Legalább 3 millió él egyik napról a másikra.

Több mint 1 millió 3 hónapon túli lejárt hitel van. Ez ennyi családot jelent, nem személyt. Ezeknek a házát rövidesen árverezik.

Legalább 100 ezer ember pedig már ma is az utcán, erdőben él évek óta.


Ez messze nem 1%.

2010. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!