Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 18 éves, külön élő, egyetemen...

18 éves, külön élő, egyetemen nappali tagozaton tanuló gyerek “gyerektartása”?

Figyelt kérdés

Szüleim 5 éve váltak, édesanyámhoz kerültem öcsémmel, hosszú pereskedések után megállapodtak apámmal “x-x” összegnyi gyerektartásban.

Idén úgy néz ki elköltözöm anyukámtól albérletbe, a kérdésem az, hogy a “gyerek”(?rokon?)tartás édesanyámtól is jár a továbbiakban, ha külön élek, vagy csak apukámtól? Logikusan úgy gondolom neki is kéne, hiszen a gyerektartást a tartási költségekből számolják ki “fele-fele” arányban a két szülő közt.

(Tanulmányi eredményeim, kapcsolatom a szüleimmel kifogásolhatatlan.) A válaszokat előre is köszönöm.



2021. jan. 31. 21:07
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
#20 Köszönöm a kultúrált választ! :)
2021. jan. 31. 23:11
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
20. Diákhitelt csak akkor ajánlom, ha piacképes szakmája lesz a kérdezőnek. Sokan sírnak, hogy nem bírják visszafizetni a diákhitelt a fizetésből soha, aztán kiderül hogy bölcsész-ruhatáros és hasonló szakok kijárására vették fel a milliókat és még harmincasként is gombokért dolgoznak. Kérdező, diákhitelt csak akkor, ha jó szakot választasz.
2021. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

14#

Nem anyukam fizeti az alberletet.

Egyelőre senki, azt tudom, hogy apukam nekem utalna az eddigi gyerektartast. Ebbol a “szoba” ára meg is térülne, azonban itt éppen a rezsiről, az ételről, közlekedésről van szó,- hogy anyukám támogatna e ilyen téren- lényegében ha nem költözöm el, ezeket jog szerint (amit amugy biztositott is) biztositania kell. Semmi “plussz” pénzt nem szeretnék kérni anyukámtól, csupán hogy közösen apukámmal annyit segitsenek, hogy meg tudjak élni.

2021. jan. 31. 23:24
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy eddig a gyerektartásból is el voltál tartva rezsi, kaja, utazás... terén. És nem ugyanannyiba kerül ám otthon lakni közös rezsivel, közös kajával, mint albiban, meg nem is tartom valószínűnek, hogy csak az átlag magyar két gyerekre járó gyerektartásból (havi 50-100?) ki fogsz jönni önállóra csak szobát bérelve (Budapesten biztos nem). Ráadásul a szüleidnek ott a tesód is még, tehát ezért sem igazságos a matek, hogy ha jól értem, ezentúl anyukád fizessen neked annyit, amennyit utánad apukádtól kap; na meg lehet, hogy a szüleid fizetése, életszínvonala is más - ami az egyiknek lehet zsebpénz, a másiknak már lehet komoly deficit. Persze csak találgatok, lehet, sokkal jobban vagytok az átlagnál eleresztve.

De bárhogy is, szerintem ilyen jogszabály nincs, amit keresel. A gyt annak a szülőnek jár, akivel a gyerek lakik. Ha te nem akarsz ott lakni, az a te döntésed, az meg az övé, mit fizet ebből a tervből, mert "csak" természetben köteles ellátni. Szóval marad, hogy meg kell velük beszélni.

2021. jan. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
89%
Ezek alapján akkor minden fiatal, aki tanul, követelhetné a szüleitől, hogy tartsák el 24 éves koráig. Az én szüleim csak egy kis összeggel tudtak segíteni, amiből kifizettem a kollégiumot, mert még volt egy kiskorú testvérem is. Eszembe sem jutott volna jogilag követelőzni, hogy tartsanak el engem 20-22 éves koromban. Nyáron külföldön felszolgáltam egy étteremben, és közben meg hétvégén dolgoztam. Természetesen ha egy szülő tud segíteni a felnőtt gyerekének, akkor az becsülendő, de nem kötelessége. Halassz egy évet, vagy tanulj levelezőn, ha nem tudsz megélni.
2021. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

#24

Köszönöm a választ!

Természetesen csak az én gyt. részemről érdeklődtem, nem a teljes gyerektartásról, bocsánat ha félreérthető voltam.

25#

Senki nem követel semmit, kezét csókolom!

Egy kérdést tettem fel.

Kollégiumra nincs lehetőség. Szoba a következő legolcsóbb opció.


# És általánosan mindenkinek, aki kérdezi, vagy belém köt, hogy miert nem maradok otthon, annak annyit mondanek h amig nem ismerik a korulmenyeket, ne itelkezzenek elore, valaszoljanak a kerdesemre.

Elofordult mar parszor, hogy anyukam kirugott. Este. A kutyusommal... Meg ahogy mondtam, állando a konfliktus. Pedig Isten legyen a tanum, nem vagyok egy rossz gyerek. :)

2021. febr. 1. 00:06
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

"Kapcsolatom szüleimmel kifogástalan"

"El lehet húzni a p-be..."

Csak nekem nem áll össze ez a kifogástalan kapcsolat?🤔

Nem, anyukádnak nem kötelező gyerektartást fizetnie. Feltételezem, hogy az fenti mondatot nem úgy értette, hogy költözz el, szeretne többet költeni rád. Sokkal inkább azt jelentheti, ha nem tetszik az otthoni rendszer, menj és állj meg a saját lábadon. Egyébként amiket felsoroltál, hogy a szüleiddel fizettetnéd, az nem segítség, ahogy te hívod, hanem konkrétan az eltartásod. Te nyilván kényelmesebb helyzetben lennél, mert ugyanúgy megkapnál mindent, csak nem kéne alkalmazkodni(legalábbis anyukádhoz nem), de neki ebben mi a bolt?

A diákhitelt amúgy én se ajánlom, ha nem fogsz csilliárdokat keresni a végzettségeddel. Én jól ráfaragtam vele.(Pedagógus vagyok🙄)

2021. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
76%

"hogy a “gyerek”(?rokon?)tartás édesanyámtól is jár a továbbiakban, ha külön élek, vagy csak apukámtól?"


"Semmi “plussz” pénzt nem szeretnék kérni anyukámtól, csupán hogy közösen apukámmal annyit segitsenek, hogy meg tudjak élni."


Most akkor akarsz plusz pénzt, vagy nem? Ha eddig apukád fizetett 50 ezret, akkor persze megbeszélhetik, hogy most fizet 25 ezret ő, 25 ezret meg anyukád. És akkor közösen eltartanak. Vagy apukádhoz költözöl, és akkor biztosítva van a lakhatásod. A kiskorú gyerek eltartása élvez elsőbbséget, aki az öcséd.

2021. febr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
94%
Arra van törvény, hogy a gyerektartást addig fizetni kell, amíg a gyerek tanuló, egyetemre jár. Viszont arra nincs, hogy a szülőknek általában is el kell tartania a még tanuló, 18 éves elmúlt gyereket. Szóval a gyerektartás "jár", azt megbeszélheted a szüleiddel hogy te kapod mostantól személyesen. (Vagy ha van egy tesód is és apukád 2 emberre fizet, akkor a gyerektartás felét.) De azon kívül abszolút az ő jóindulatukon és anyagi lehetőségeiken múlik, hogy mennyivel támogatnak majd.
2021. febr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

A kapcsolatom a szuleimmel kifogastalan reszt ugy ertettem, hogy rendesen tartom veluk a kapcsolatot, nem zarkozom el toluk(gyt. egyik feltetele, hogy tartsd a szuleiddel a kapcsolatot, ami szerintem evidens).

És igen, én is feltételezem, hogy nem azért küldött el, mert, hogy többet szeretne költeni rám!☺️

Viszont az is biztos, hogy nem szülői szeretetből, illetve nevelő szándékból küldött el. Megmondtam neki, hogy nem normális, hogy a héten 4 nap haza se jon a munkabol, nem is latjuk, hanem megy egybol a baratjahoz es en nekem kell őrködnöm h ne szokjon el az amugy is zullott ocsem 9kor vmi random buliba... És igen... a barátja szent volt és sérthetetlen. A többi ilyen sztorit inkább nem írnám ki, max ha érdekel, privátban.

És “konkrétan az eltartásod” - basszus a gyerekük vagyok. Wtf?!

Ha szükségük lesz rám esetleg később számíthatnak is rám. Szerintem ez így a normális... Nem elvárásokról, hanem elvekről van szó.

2021. febr. 1. 00:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!