Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 18 éves, külön élő, egyetemen...

18 éves, külön élő, egyetemen nappali tagozaton tanuló gyerek “gyerektartása”?

Figyelt kérdés

Szüleim 5 éve váltak, édesanyámhoz kerültem öcsémmel, hosszú pereskedések után megállapodtak apámmal “x-x” összegnyi gyerektartásban.

Idén úgy néz ki elköltözöm anyukámtól albérletbe, a kérdésem az, hogy a “gyerek”(?rokon?)tartás édesanyámtól is jár a továbbiakban, ha külön élek, vagy csak apukámtól? Logikusan úgy gondolom neki is kéne, hiszen a gyerektartást a tartási költségekből számolják ki “fele-fele” arányban a két szülő közt.

(Tanulmányi eredményeim, kapcsolatom a szüleimmel kifogásolhatatlan.) A válaszokat előre is köszönöm.



2021. jan. 31. 21:07
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Értem. Bocsi, nem jott le egyertelmuen, hogy kozel-jelenben van a sztori.

Nyari munkat en is szeretnek es fogok is vallalni, es osztondijra illetve atsorolasra is fogok palyazni.

Anyukád úgy fizeti az albérletet, hogy hozzá megy a te gyerektartasod?

2021. febr. 1. 12:57
 42/46 A kérdező kommentje:

#9

Meg tudná(k) tenni, de “kiiskoláztatni” sem akar anyám, felvettem diákhitelt. NEM anyagi okokból, igazából “csak mert” alapon.

2021. febr. 1. 13:12
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező.

Sajnálom hogy rossz a kapcsolatod anyukáddal. A fenti mondat (kifogásolhatatlan kapcsolat) alapján én azt hittem, hogy tömény szeretés van, nem ismerem a gyerektartás terminológiáját, mert együtt vannak a szüleim.

Szóval a te helyzeted arról szól, hogy nem bírsz anyukáddal egy fedél alatt élni, és el akarsz menni. Ebben az esetben anyukád nem köteles neked bármiféle pénzt is adni. Nincs törvény, ami arra kötelezné, hogy a nagykorú, egyetemista, elköltözött gyermekét anyagilag támogassa. Talán kedvességből ad neked pénzt, de ha kiköltözöl, onnantól nem kötelessége, bármennyire is szomorú vagy miatta.

Szóval keress más alternatívát a költségeid fedezésére, vagy maradj otthon.

2021. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

#43

Koszonom a kulturalt valaszt!😊

Igen, van az a kikotes gyerektartasnal, hogy ha a gyerek “hatat fordit nekik”, nem tartja veluk a kapcsolatot (pl. Kinyomja a telefont ha a szulo keresi, stb), akkor a szülő NEM kotelezheto a gyt. fizetesere.

2021. febr. 1. 13:40
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy már gyerek, értsd meg. Az kifogás, hogy suli mellett nem tudsz dolgozni. Jogot is le lehet végezni család, gyerek és munka mellett.
2021. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező #23-as kommentje


"jog szerint biztosítania kell"


Nem akarlak elkereseríteni, de nagykorú vagy, tehát k*rvára nem KELL semmit sem biztosítania a számodra, pláne nem a jog szerint.

2021. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!