Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 18 éves, külön élő, egyetemen...

18 éves, külön élő, egyetemen nappali tagozaton tanuló gyerek “gyerektartása”?

Figyelt kérdés

Szüleim 5 éve váltak, édesanyámhoz kerültem öcsémmel, hosszú pereskedések után megállapodtak apámmal “x-x” összegnyi gyerektartásban.

Idén úgy néz ki elköltözöm anyukámtól albérletbe, a kérdésem az, hogy a “gyerek”(?rokon?)tartás édesanyámtól is jár a továbbiakban, ha külön élek, vagy csak apukámtól? Logikusan úgy gondolom neki is kéne, hiszen a gyerektartást a tartási költségekből számolják ki “fele-fele” arányban a két szülő közt.

(Tanulmányi eredményeim, kapcsolatom a szüleimmel kifogásolhatatlan.) A válaszokat előre is köszönöm.



2021. jan. 31. 21:07
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

28#

Eléggé leegyszerűsítve adja elő a dolgot, ez nem teljesen így működik. Ha úgy működne, ahogy maga mondja, akkor lényegében apukám tartana el. A valóságban a kettő szülő “együtt tart el” arányaiban megosztva az anyagi részét.

Köszönöm a segítséget!🙂

2021. febr. 1. 00:45
 32/46 anonim ***** válasza:
94%

"És “konkrétan az eltartásod” - basszus a gyerekük vagyok. Wtf?!"


Egy nagykorú felnőtt vagy Wtf.

2021. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

29#

A gyerektartás elvileg azért jár, hogy a gyereket ténylegesen eltartsák annak segítségével.

Mindenesetre értem mit szeretne mondani.

2021. febr. 1. 00:47
 34/46 A kérdező kommentje:

32#

Nappali tagozatos tanuló vagyok, csinálom a házimunkát, teszem a dolgom.

Maguknál úgy működik, hogy boldog 18. szülinapot, szedd a sátorfádat felnőtt vagy?

Sajnálom ha igen.

2021. febr. 1. 00:49
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy működik. Fizették a lakhatásomat (kollégium), és mikor hétvégén otthon voltam, akkor az étkezésemet. A többit munkából megteremtettem. Egy szülőnek sem kötelessége a felnőtt gyerekének az összes költségét fizetni. Ha nem tetszik anyukánál, oda lehet költözni apukához. A szülőknek nem kötelessége az albérletet és összes kiadást fizetni, csak mert a nagykorú gyereknek egyik szülő otthona sem felel meg. Jelenleg a kiskorú gyerekük eltartása a kötelességük.
2021. febr. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy neked mik az elveid és hogyan működnek a dolgok a valóságban, illene tudni elkülöníteni.

A gyerekük vagy és ha megtehetik támogathatnak havi 100e forinttal is, életed végéig akár. De azt is megteheti anyukád, hogy ha egyetemre mész, nem ad pénzt. Apukádnak kötelező gyerektartást fizetnie, ezért célszerű vele megbeszélni, hogy neked utaljon.

Én megértem, hogy nem akarsz suli mellett dolgozni, de azért érdekelne milyen szakos vagy. Orvos, fogorvos, gyógyszerész vagy egy keményebb mérnök szakon TUDOM, hogy nem lehet, mert egyszerűen nincs olyan rugalmas munkahely, ahova felvennének. Egyéb esetben meg vagy kitűnő vagy és felveszel 50 kreditet, megpályázod a létező összes ösztöndíjat és abból eltartod magad, vagy átértékeled a dolgokat. Hidd el, sok olyan ember van, akinek abba kellett hagynia az egyetemet, mert nem tudta fenntartani magát. A szülőknek meg 18 éves korán nem MUSZÁJ tolni a gyerek alá a pénzt.

2021. febr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

#34 Itt nem “nem tetszésről” van szó. Leírtam az itthoni körülményeket, egy részét legalabbis. “Apukához” nem tudok koltozni, kulfoldon el. Támogatast kertem, nem minden koltsegem fedezeset.

Köszi!

#35

Igaz, sajnos a magyar mentalitas mellett kár elvekrol vagy meltanyossagrol beszelni.

Kozgazdasznak tanulok. Ehhez ugyan semmi kozom, de (nagy valoszinuseggel) nem kenyerre kell anyukamnak sem...

És nem azt szeretném, hogy minden költségemet fedezze, hanem azt, hogy támogasson, amennyire ő tud (pl amit mikor nala eltem ram forditott, azt kvazi folytassa ugy h nem ott elek, ameddig nem megy mas karara). Ezt majd kesobb, pl mikor nyugdijas lesz, en is viszonozni fogom. - ezt sem muszáj jogilag, normális ember, ha telik neki, megis megteszi.

2021. febr. 1. 12:14
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Próbálnálak vigasztalni, de közben meg ki kéne nyitnod a szemed. Szerintem a válaszadók minimum 80%-a nem rosszindulatból ír ide neked.

Ahol tehetik a szülők, ott támogatják a gyereküket. Ahol nem, ott nem. Vannak a tiédnél sokkal csúnyább esetek is, ismerek olyat is, aki a kisebb gyerekének mindenféle költségét állta, hitelt fizetett, tandíjat fizetett, albérletet fizetett, míg a nagyobb ha nem dolgozott volna, akkor valószínűleg esélye sem lett volna továbbtanulni. Olyat is, hogy apuka fizette a baromi drága albérletet a lányának, mert előtte ő lakott ott és nem akarta "feladni" a helyet. Így a lány olcsóbbat sem kereshetett. Aztán apuka egyszer benyögte, hogy ő nem fizeti tovább.

Nekem is elváltak a szüleim egyébként és apa anyának utal. Anya meg mindig gondoskodott arról, hogy ne szenvedjek hiányt semmiben sem. Elsőben kaptam költőpénzt, aztán mivel nekem sem volt esélyem dolgozni, így az ösztöndíjas megoldás játszott nálam. Azóta anya fizeti pl az albérletemet, de például évek óta nem kellett pénzt kérnem szórakozásra, ruhára stb és itthon is beszállok a konyhapénzbe.

2021. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

#38

Köszönöm a választ.

Azóta akkor gondolom dolgozik.

2021. febr. 1. 12:42
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgozok és légyszi ne magázz, alig vagyok idősebb tőled. :D

Egyetemre járok még, úgy írtam a dolgokat.

Nyilván nyári munkát stb vállalok, de az ösztöndíjakból van egy kis megtakarításom, nem a munkából.

2021. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!