Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Büdös paraszt vagyok, ha...

Büdös paraszt vagyok, ha diákként nem adok a futárnak borravalót?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 13:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
40%
Nem, viszont ha csóró vagy, nem kell rendelgetni minden szart
2021. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Heti 1-2x megengedhetem magamnak, nem lehet mindig ugyanazt enni
2021. márc. 21. 13:54
 3/35 anonim ***** válasza:
63%

Ha heti 2x megengedheted magadnak, hogy kaját rendelj, akkor nem vagy csóró, ne erre kend, hogy nem adsz borravalót!


Nem kötelező adni, de legalább ne hazudj magadnak, hogy miért nem adsz!

2021. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
38%
Tehát heti 1-2x kaját rendelgetni tellik, és gondolom hogy nem a leggagyibb lacikonyha zónamenűjét rendeled, de borravalóra már nem futja.
2021. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
36%
Ha havonta egyszer, vagy ünnepnapokon rendelnél akkor mondhatnád hogy csóró, vagy pénzügyileg tudatos vagy. Ha hetente kétszer rendelsz akármit mondjuk 1500 forintért akkor az heti szinten 3000 huf.Egy év 52 hét, szóval ez így éves szinten ha jól számolom akkor 156 000 huf. Ha képes vagy ennyit elbaszni kajarendelgetésre egy évben akkor se csóró se pénzügyileg tudatos nem vagy. Csak egy kis szarrágó g..i.
2021. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
28%
Igen, az vagy!
2021. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
37%
Ha rendelni telik, akkor legyen már 200 forintod a szerencsétlennek, aki kihozza. Nekem alap, hogy ezt belekalkulálom a kajám árába.
2021. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
86%

Tudom, hogy ismét le leszek pontozva, mint az összes ilyen kérdésnél, be vállalom a véleményemet. Én sem adok a futárnak. Nem azért mert csórónak tartom magam, hanem mert az elvével nem értek egyet. Ha rendelek egy pizzát 1500-ért, akkor annak annyi az ára, nem 1700. Sparban sem adok 500zal többet a kasszásnak. Cipőboltban sem kerekítem fel a tételt. A futár a munkáját végzi. És tudom, hogy majd jöttök azzal, hogy de úgy egyezett meg a főnökével, hogy x+jatt. Nah, ez az ami engem nem érdekel. Én is szolgáltató vagyok, de én nem kapok borravalót. Ha valamire azt mondom, hogy 10 ezer, akkor annyit fizetnek érte. Megint más kérdés lenne, hogy ha kétszárnyú hűtőt cipelnék be a lakásomba. Nekik adtam, mert nem lett volna kötelességük, de kérés nélkül betették a helyére. De azért mert a pizzás jó esetben az ajtóig elhozza, az nekem nem olyan extra szolgáltatás, hogy megérje a jattot.

Étterem az megint más példa. Ha van kötelező szervizdíj, akkor nem adok. Ha nincs, akkor a kiszolgálás függvénye.

2021. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
#8 Én valamennyire egyetértek ezzel, sőt igazából mindenki eldöntheti, hogy ad-e borravalót, és ez senkire nem tartozik. Én is ritkán szoktam adni, ennek egyik fő oka, hogy az esetek 99%-ban nincs nálam készpénz. Amikor van, akkor adni szoktam, de ez ritka. Alapvetően viszont egy futárnak inkább szokás jattot adni, mint Mari néninek a kis CBA-ban, szóval szerintem ez nem annyira releváns példa.
2021. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értek veled egyet. Lehet, hogy azért, mert voltam már fáradt és dolgoztam eleget, hogy értékeljem, ha valaki ugyanezt teszi értem. Én a boltosnak is felkerekítem, ha tudom, hogy ő kapja meg, és a szolgáltatónak is (pl. fodrász). Egyetlen dolgot értékelek a válaszodban, hogy vállalod a véleményed. De amúgy ellenszenves a hozzáállásod és nem tartom követendő példának. A netes rendeléskor meg pl. Netpincér, meg tudod adni a borravaló mértékét, így irreleváns, hogy van -e nálad készpénz vagy sem, kedves utolsó.
2021. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!