Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Büdös paraszt vagyok, ha...

Büdös paraszt vagyok, ha diákként nem adok a futárnak borravalót?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 13:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó, egy percig sem vitatjuk, hogy a futár nélkül nem érkezne meg a rendelt áru, és nem csak annyi a dolguk, hogy Aból Bbe viszik a holmit.

De! azért én már egyszer fizettem, hogy helyettem más hozza haza a holmit. Nem én vagyok a munkáltató, hogy a kajára valót álljam neki is. A szolgáltatás igénybevevő vagyok. Szomorú, de ez az igazság. Az én munkámban pl esélyem sincs ilyen plusz bevételre, mert tilos, egy szép noteszt se fogadhatok el, nemhogy pénzt, pedig én is megérdemelném a munkám után. Viszont a megállapodott szerződött díjat kifizeti, a munkáltató meg a megállapodott bérem fizeti, és max emel a díjamon.

És sok ilyen munka van még a világon.

A borravaló, ha egy nem előre fizetett szolgáltatás lenne, hogy jön és hozza, még érthető is lenne, sem a termék ára sem más nem tartalmazza a díjat, akkor járna, mondjuk mennyi, mert van aki 1000-t ad, más épp egy kávé árat... (volt szerencsém hallgatni cirkuszt, hogy 10címből csak 20000jat jött össze aznap az aznapi bére mellé, csak úgy)

2021. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy az, amúgy a borravaló nem is kötelező. Jófejségből szokták adni.
2021. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
97%

#19-20


Lehet, hogy a futár lesz szegényebb, de nektek meg azt kell megérteneket, hogy nem az én dolgom a futár fizetését növelni. Mint megrendelő, én vagyok az aki egy szolgáltatást igénybe vesz, és az adott étteremmel kötök szerződést, nem a futárral. Ha meg nem tetszi a futár fizetés, akkor válts munkát, ez pláne nem az én dolgom. Nem kérte senki, hogy futárnak állj.

2021. márc. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
62%
Engem pizzafutárként nem érdekel ha nem jattolnak.Egy fiatal srácnak naponta viszem fel a panelház 4. emeletére, ilyenkor csak nevetek magamba hogy milyen puhány gyerek ez, a dagadt fejével várja hogy egyen.
2021. márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
35%

Amúgy meg mikor jelentkezek bárhová futárnak, a munkáltató meg azzal jön hogy azért ad csak ennyi napi pénzt mert ott van nekünk a jatt.

Szóval két tűz között vagyunk ezzel.

2021. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
25# Na látod, ez viszont teljesen jogos probléma, és jogos, hogy felvetetted. Nem korrekt, hogy a munkáltatód eleve úgy kalkulálja a fizetésed, hogy kvázi leveszi a felelősséget saját magáról, hogy kifizessen rendesen. Ettől függetlenül ez nem garancia arra, hogy fogsz is jattot kapni, és te ezt elfogadod amikor beállsz futárnak.
2021. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
89%

26#

Most még nagyobb is az arca a munkáltatónak, ez csak rosszabb lesz. Naponta hallgatjuk hogy százan hívják futár állás miatt , el is szálltak maguktól, a munkanélküliség miatt.

2021. márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
18%

Ne szallitasd ki a kajat ha nem akarsz borravalot adni. A futarok nem kapnak sok penzt es a borravaloval egeszitik ki a jovedelmuket.

En soha nem rendeltem kajat kiszallitassal pedig rendszeresen rendelunk valamit, de mindig elmegyek erte es felveszem. Igy nincs kiszallitasi dij es a borravalot sem varjak el. Olcsobban jovok ki ha elmegyek erte autoval.

2021. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
15%
Én egy noteszban jegyzem kik nem adnak rendszeresen jattot. Ha nem ad beleköpök, és szépen ellenem, és jókat röhögök a parasztom mikor átveszi.:)))
2021. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
21%
Ellenem*:))))
2021. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!