Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Büdös paraszt vagyok, ha...

Büdös paraszt vagyok, ha diákként nem adok a futárnak borravalót?

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 13:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
92%
De, pont azért releváns példa, mert ezzel a szokással van problémám. Ha valami be van árazva, akkor az kerüljön annyiba, amennyi, ne 10-15%-kal többe. Inkább mondják azt, hogy 1700 a pizza és nem 1500 és fizessék meg normálisan a futárt. Azzal semmi bajom nem lenne.
2021. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
62%
En mindig adok penzt a futarnak, kiveve ha felhiv hogy menjek le a kajaert
2021. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
94%
#10 - nekem alapjáraton a borravaló intézményével van gondom. Az nem igazán érdekel, hogy kinek mennyire leszek vagy nem leszek szimpi ettől. Én is dolgozok a pénzért. Sokszor este, hétvégén is. De az úgy van beárazva, hogy megérje. Nem várom el, hogy valaki csak úgy pluszban 10%-kot fizessen nekem, mert végülis mire fel?
2021. márc. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
90%

Nem adok borravalót.

Ha rendelek valamit x+szállítás, akkor miért kéne még plusz x-a futárnak.

Hozzám jön valaki, xezerért megcsinálom, és úgy adok vissza, el se fogadhatok többet.

Ez is olyan, mint a hálapénz, azért kap bért, hogy nekem vmit megtegyen, fizetem, plusz fekete jövedelem na neee.

2021. márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
75%

#10 Szerintem annyira nem irreleváns, mivel a borravalót akkor inkább adom a kérdéses futár kezébe, mint hogy x online rendszeren keresztül küldjem, ami vagy odaér hozzá, vagy nem.


Az, hogy ellenszenvességet látsz a hozzászólásban, a saját problémád, ezzel nem is tudok foglalkozni igazából.


Viszont hozzátenném, hogy a 8-asnak abban igaza van, hogy évente drágulnak az online rendelhető ételek kb, amik alapvető esetben is túl vannak árazva. Fizetsz a túl árazott kajáért, a túlárazott kiszállításért, és én sem akarok még 10%-ot pluszban fizetni, ettől függetlenül sokszor megteszem. Az meg, hogy heti hányszor rendelek, senkinek semmi köze, egyedül rám, illetve a szolgáltatóra tartozik, akit támogatok a rendeléseimmel. A futár fizetése meg nem rám tartozik alapvető esetben.

2021. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
33%
3-4 bol egy alkalommal adok egy 100 forintost a munkajukat vegzik, ahogy en is a meloba a munkamat vegzem
2021. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem meg az a büdös paraszt aki rászoktatta a futárokat a kéregetős kuncsorgós stílusra az örök borravalózással. Főleg a nyugdíjasok - falun is mikor megy a nyugdíjosztás 5-10 ezer forintokat odaadnak a kézbesítő postásnak aztán meg csodálkoznak, hogy a hó végén nem futja csirkefarhátra. Régen még azért adtak borravalót, ha jó volt a szolgáltatás színvonala vagy finom volt az étel, ma már ez valami szociális segélyezéssé silányult, hogy szégyelljük magunkat, hogy a kényelmes, fűtött lakásban várjuk a kaját, míg a szegény kis kiszolgáltatott futárka a biciklin/robogón/Suzukiban dolgozik Értünk. Ezzel a futár az önbecsülését veszíti el, te meg a pénzedet.
2021. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Inkább adok több százat a bicegő hajléktalan néninek, mint a futárnak, aki szinte hozzám dobja a rendelésem. Ma is csak annyit mondott, hogy tessék, és ennyi. Fel se hívott, hogy már itt van, mehetek le. Ha nem álldogálok lent kíváncsi vagyok mit tett volna. Eddig mindig hívtak, hogy mehetek, de gondoltam jó fej leszek, és lent várok, hogy ne kelljen neki... Hát többet nem fogok :)


Inkább annak adom a pénzem, akinek tényleg nincs, még ha 1 doboz sört is vesz rajta. Pár napja vettem elvitelre kaját, de amint megérkeztem a helyszínre döbbentem rá, hogy kb 20%-al drágábban rendeltem meg az app-n keresztül még így is, hogy elvitelre kértem, mintha ott helyben vettem volna meg. (((:

2021. márc. 21. 20:07
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
A rendszeren nem tudsz változtatni. Legfeljebb a futár lesz szegényebb, de nem lesz 1500 helyett 1700 a termék azért, hogy ő is kapjon belőle. Ezt kéne felfogni és ez alapján cselekedni. Mert a te duzzogásod nem veszi rá a céget arra, hogy emelje a futár fizetését, neki meg a gyereke ugyanúgy éhes minden nap. Fel kéne ébredni.
2021. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
1%
Dolgozott itt már bárki is futárként, vagy mindenki csak a meleg kaját tolja a fejébe otthon és abból a szemszögből látja a történetet, hogy nem elég mosolygós? Őszintén kérdezem, emeltetek már arrébb bármit életetekben?
2021. márc. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!