Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen munka fizet jól? Minek...

Milyen munka fizet jól? Minek érdemes tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Matekból nem vagyok olyan jó. Mindig 4 voltam, de nem nagyon értettem. Akármennyit tanulnám szerintem sose menne olyan jól.

Még az idegennyelveket nehezen tanulom. A többi tantárgy menne jól.

Írnátok állásokat, ami jól keres? És tanulni kell hozzá, nem fizikai.

Nem tudom még mi szeretnék lenni, nem is érdekel konkrét dolog, annyit tudok, hogy gazdag akarok lenni.(modern lakás vagy ház, szép, új autó, gyerekem eltartása, külföldi nyaralás, szép ruhák)



2021. júl. 13. 00:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Tölts ki pár pályaorientációs tesztet és indulj el az alapján.
2021. júl. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Tökmindegy csak legyél O. Viki haverja
2021. júl. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Az igazán jól fizető szakmákhoz kell matek. Mi van még ezen kívül, ami nem idegen nyelv? Magyar - szegény leszel. Töri - szegény leszel, ma már jogásszal is Dunát lehet rekeszteni. Biológia - na, ebből sem gazdagszol meg. Fizika - ha nem megy a matek, ez sem fog.
2021. júl. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Én is hülye voltam a gimis matekhoz most mégis építőipari szakmám van, amivel jól lehet keresni, és érdekes módon ki tudom számolni amit ki kell.

Miben gondolsz kérdező? Diploma, szakmunka, egyéb?

2021. júl. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Coach-nak. Csak mondod a frankót, felveszed a pínzt, és él az ember, mint Marci Hevesen.
2021. júl. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Bármi amiben jó vagy és szereted csinállni, de ha az alapján választasz, ami a tömeg szerint jól keres, aztán neked meg semmi kedved nincs hozzá, vagy csak kedv még lenne, de nem érted, akkor soha nem fogsz vele jól keresni.

Legjobb gyerekkori haverom pl épületgépész mérnök, de neki az apja is az volt, így tudta mit csinál, biztos volt magában és végül szereti is csinállni, irgalmattlan pénzeket keres...

Egy másik gyerekkori haverunk mindig majmolta őt, ő is épületgépészetet tanult, soha nem tudott elhelyezkedni vele, ma egy székesfehérvári gyárban csoportvezető...

Én asztalos vagyok, mégcsak érettségim sincs, csak az asztalos szakma amihez az évek alatt még megcsináltam a kárpitost, az ácsot.

35 éves vagyok, saját házamban élek aminek az udvarában a saját 300m² műhelyem, van 2 alkalmazottam, ők nagyságrendileg 300at keresnek havonta.

Rengeteget dolgozunk, de én nagyon szeretem csinállni, de ehhez kellett az is, hogy fiatal felnőttkoromban azért belekóstoltam abba is, amit nem szeretnék csinállni soha (gyári munka).


Akkor folytatva a sort, van 2 informatikai mérnök szintén gyerekkori haverok... az egyikük (az okosabb), friss diplomával egyszerűen nem tudott elhelyezkedni, nem ment neki a dolog, pedig próbálkozott sokat, végül kiment angliába mosogatni, aztán ahogy ráragadt a nyelv, úgy lett pincér, majd barista... baristaként gürizett 6 évet, ez mind kihagyás az infóban... 30 évesen egyik napról a másikra úgy döntött, nekiáll kiképzi magát hálózati rendszerekből, megmondom őszintén nekem full kínai mikor beszél róla :) lényeg a lényeg, hazajött, a nyelvtudása és a szakirány miatt amibe elkezdte magát autodidakta képezgetni, 30 évesen felvettek gyakornoknak egy céghez, ott 3 év megfeszített meló, és közben folyamatos tanulás, valami szaros 200ezres junior fizetésért... de megcsinállta, most egy éve beadta a jelentkezését egy nemet céghez mint hálózati szakember, azonnal felvettek, átszámolva havi 3milliós fizetéssel.


Másik informatikus srác, végzett a sulival, elment a denso-ba dolgozni, mondván gyűjt egy kicsit aztán felköltözik pestre és ott keres infos melót, ennek már 12 éve, azóta is a denso-ban dolgozik... (gyár)


Akkor van még vizuális kommunikáció diplomás haver, ő egy szállítmányozási cégnél recepciós...

Van egy asztalos, aki olyan mérges volt erre a vizuális kommunikációs csajra amiért nem talál a szakmájában megélhetést, hogy mérgében, hogy megmutassa elkezdett fotózni, esküvők, rendezvények fotósakent kezdte, aztán ahogy kitanulta a photoshop meg stb kezelését, elkezdett előbb kicsiben reklámokat készíteni, ma már angol cégnél dolgozik, ahol animációs reklamokat gyártanak világcégeknek. Ő is brutál pénzeket keres... aztán csak egy asztalos...


Zárva a sort utolsó még megmaradt gyerekkori haverom gépész technikus, cnc-gépkezelésre és programozásra mindezt nehéziparra szakosodva, de nagyon ért hozzá és sok tapasztalata van benne, párhuzamosan dolgozik 4 fehérvári cégnek is, kb 1-1.2milliót visz haza havonta. Van olyan,m hogy oriási acéltömbön elindítja a programot aztán nincs más dolga, mint naponta ránézni, mert a teljes program 1 hét alatt fut le... de ezek óriási több 10 tonnás alkatrészek. És persze ő sem ezzel kezte.


Feleségem öccse szintén cnc-s, ő 300at keres valami gyárban romániában.


Szóval cdak próbáltam rávilágítani, hogy nem az a lényeg, mit tanulsz, hanem, hogy abból milyrn karriert tudsz magadnak felépíteni az évek alatt... gazdag csak akkor leszel tisztességes munkából, ha teszel is érte... ahhoz pedig elhivatottság és munka szeretet kell sok sok alázattal... nem pedig az, hogy melyik divatszakmára mondják legtöbben, hogy azzal jól lehet keresni.

2021. júl. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%
Orbán szomszédja OKJ-t érdemes elvégezni, garantált milliárdos jövedelem.
2021. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os válasza tökéletesen mutatja hogy nem a szakma számít hanem amit te kihozol belőle. Én pl pszichológus vagyok és a volt szaktársaim között van 180 és 800 ezres fizetés is. Szóval azt tanuld ami érdekel, amit szeretsz csinálni, ami felvillanyoz és ha kihozod abból és magadból is maxot sokkal jobban jársz mintha egy keresett szakmát választanál amivel viszont csk nyűglődsz.
2021. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Vannak azért olyan szakmák, amikben ha megszakadsz, sem fogsz előrelépni. Óvatosnak kell lenni a "csináld, amit szeretsz" hozzáállással.
2021. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%
Mondj egy ilyen szakmát
2021. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!