Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kriptot így érdemes kipróbálni?

Kriptot így érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, miután megnéztem pár youtube oktatóvideót, elolvastam 2 könyvet a kriptovaluta alapjairól, és néhány alap dologról, hogy belevágok, profi addig úgyse leszek, míg ki nem próbálom, élesben kell meglátni a rendszert, közben képezem majd magam, ahogy tudom.


Szóval arra gondoltam első körben regisztrálok binance-ra. Sokan mondták a Revolutot is, de magasabbak a díjak, így a binance marad, ezt ajánlják legtöbben, meg erről néztem youtube vidiket is.


Szóval kezdetnek a következőt gondoltam: veszek mondjuk 30 ezer ft értékben Bitcoint, és szépen hagyom a walletben, semmit nem csinálok, miután megvettem. Úgy olyan 2 hónap után majd ránézek, meglátom hogy áll, és eladom adott esetben, ha többet ér akkor, mint amikor beraktam, a pénzt pedig vissza kiutalom a számlámra. Ez pl. egy kezdőnek jó taktika lehet? Vagy hogy érdemes?


Illetve ha teszem azt, mondok egy példát: ugye 30 ezer ft értékben vettem Bitcoint. Ez a mennyiség mondjuk 3 hónap múlva 50 ezer forintot fog érni (csak példa). Akkor ezt az 50 ezer ft értéknyi bitcoint eladom, és a pénzt kiutalom a számlámra. Tranzakciós díjakkal együtt vegyük úgy, hogy olyan 18 ezer ft hasznom lesz. Ezt hogy kell majd feltűntetnem az adóbevallásban? Keressek egy könyvelőt, aki megcsinálja nekem? Én sajnos ehhez a részéhez nem értek, vagy ezt is meg lehet elektronikusan akár nekem is az ebev segítségével? Mivel tudom alátámasztani, hogy ennyi nyereségem volt? Binance tud adni ilyen elektronikus igazolást róla, hogy ennyit tettem be, és ennyit vettem ki? Bocsi, ha h.lye kérdés, de ez a része nekem nem tiszta, és addig nem is szívesen vàgok bele, mert hiába olvasom az adótörvényt, engem az érdekel, hogy ez a gyakorlatban hogy valósul meg.



2022. jan. 23. 10:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Gondolom ha ilyen nagy szakerto vagy mar milliardokat kerestel :))
2022. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem Shiba Inuban volt minden pénze november óta és most adta el. Amíg még nem késő :)
2022. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Akkor miért tanácsolja minden kriptoval régóta foglalkozó személy, hogy pont most éri meg venni?
2022. jan. 23. 21:28
 14/18 anonim ***** válasza:

"Akkor miért tanácsolja minden kriptoval régóta foglalkozó személy, hogy pont most éri meg venni?"

Ezt én nem tudom megmondani. De kriptóval olyan régóta nem foglalkozhatnak, mert nincs olyan régen kriptó. Én 30 éve kereskedem a tőzsdén, és a kriptó egy a sok közül, amivel kereskedem. És óvatosságra intelek. A szavaidból az derül ki, hogy fel sem merül benned, hogy az pénzed lefeleződhet, vagy elbukhatod teljesen.

Én 2022. január 21-én (tegnapelőtt pénteken) fogadtam a bitcoin esésére, és ma, vasárnap már le is zártam a pozit, és kerestem 3000 dollárt az üzleten. És úgy látom, hogy ezt még egy párszor el fogom tudni "játszani". Én megéltem a nagymúltú Lehman Brothers befektetési bank csődjét, és sokmindent láttam már. Olyan lelkes sihedereket is, mint te vagy. Ha ésszel csinálod, és sokat tanulsz, viheted valamire. De a bukás és veszteség éppen olyan valószínű, mint a nyereség. Erre vannak tőzsdei technikák, azt kell még megtanulni. És nem csak a nyereség lebegjen a szemed előtt.

Így esett a BTC 2 nap alatt 3500 dollárt : [link]

2022. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12 ne magadból indulj ki. Nekem nem kell Elon tweetekért imádkoznom hogy megcsináljam a szerencsém, mint a memecoinos csicskáknak :D
2022. jan. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
11 tipikus személyeskedés 0 tudással. Inkább menj és tanulj :)
2022. jan. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"A szavaidból az derül ki, hogy fel sem merül benned, hogy az pénzed lefeleződhet, vagy elbukhatod teljesen."


Pont ezért akarok ilyen 30 ezerrel nekikezdeni. Ez az az összeg, amire úgy tekintek, higy nincs, ha esetleg az egész bukó volna.

2022. jan. 24. 06:50
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, állíts limit sell-t rá és akkor eladja automatikusan, amikor eléri a kívánt árfolyamot
2022. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!