Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más is agyal és aggódik azon...

Más is agyal és aggódik azon van egy csomó kiadása rezsi meg hitel és az ember próbálja normálisan fizetni és ezért el megy az élet kedve is ????

Figyelt kérdés
2023. aug. 9. 09:09
 51/98 anonim ***** válasza:
63%

"Ha én például takarítóként dolgozom akkor ne is legyen kocsim, saját ingatlanom!!??"

Hát ne. Takarító munkából nyugaton sem vesz senki saját ingatlant. És bocsánat, de Magyarországon a kocsik 60%-a erőn felül van fenttartva. Egy városi kisautó fenttartása, ha évi 10 ezer km-t jársz vele, akkor is havi 60-70 ezer között van. Ezt egy minimálbérből élő ember NEM engedheti meg magának. Tulajdonképpen havi nettó 250 alatt semmilyen autót nem engedhet meg magának az ember.

2023. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
29%

18#

"Ez reális álvárás, ha valamilyen piacképes keresett tudásod van, amit nem tud nyújtani bármilyen betanított csimpánz, vagy utcáról berántott fogatlan tróger."


Azért te sem lehetsz egy agytröszt, ha így lenézed a kétkezi munkásokat, akik az asztalodra teremtik a betevőt pl. De könnyen kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy azok fognak röhögni rajtad akiket most te lenézel.

2023. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, tudjuk, hogy a rendszer nem jó és igazságtalan, de te egyén szinten tudsz javítani a saját életeden, ha kimész a való életbe, kezdesz valamit magaddal, és nem csak itt picsogsz.


Ha ez mégsem sikerül, akkor gondolkodhatsz el rajta, hogy nem biztos hogy ez a rendszer hibája, hanem talán benned van valami hiányosság.

2023. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
53%

"Azért te sem lehetsz egy agytröszt, ha így lenézed a kétkezi munkásokat, akik az asztalodra teremtik a betevőt pl. De könnyen kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy azok fognak röhögni rajtad akiket most te lenézel."


Megsúgok neked egy kulisszatitkot, én is ugyan olyan kétkezi munkás vagyok, csak képes vagyok kivülről szemlélődni, elvonatkoztatni a saját érintettségemtől vagy elfogultságomtól. Pontosan tudom, hogy ha az asztalra csapnék hogy holnaptól emeljék a bérem mittomén 10ezer Ft-tal, vagy dobbantok, azt mondanák hogy erre nincs keret, ha nem tetszik nyitva az ajtó. Igazuk is van. Ha tudok menni máshova, ahol nem rosszabb munkakörülmények között kereshetek 10e-rel többet, akkor miért dolgozok még náluk. Megoldanák. Találnának másik hülyét a helyemre.

2023. aug. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
100%

54# de ez a kormányunknak köszönhetően van így, mert érdekes, nyugaton meg tudják oldani hogy a legalja is élhessen egy viszonylag élhető szinten, ne éhbérért.

Az meg hogy valaki képezze magát ez mind szép és jó, csak nem mindenki alkalmas rá, és nem a lustasága miatt.


Pont emiatt lett ez a kérdés kiírva, mert rengeteg ember él mo-on olyan szinten, hogy a minimális betevőt ki tudja fizetni, és ennyi.

Képzeld van egy ismerősöm, hiányoznak fogai. Meg lehetne róla a véleményem, (akit ugye te leszutykoztál), szóval kiderült hogy egy pedagógus tudod? És szomorú, hogy ilyen alap dolgot nem tud megfizetni mint egy db fogpótlás ami annyira alap lenne.

És ki tehet arról hogy ilyenek vannak?

Csak és kizárólag a mocskos rohadék gclda kormányunk. Senki más.

2023. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
53%

"nyugaton meg tudják oldani hogy a legalja is élhessen egy viszonylag élhető szinten, ne éhbérért."


Ez egy mese amit elhiszel.

A dolgozói szegénység mint jelenség nyugaton is létezik.

2023. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
53%

Vagy pl. nem rég voltam Franciaországba, az úton beszéltem egy franciával, aki már rég óta Magyarországon él. Ő mondta hogy Franciaországba is egy szűk elit gazdag, van egy valamivel szélesebb jóléti réteg mint Magyarországon, az egyszerű dolgozók meg ugyan úgy nyomorognak. (úgy jött fel hogy akkoriban voltak országszerte gyújtogatásokba rongálásokba torkolló tüntetések a nyugdíjkorhatár emelés miatt)


De biztos csak kamuzott, és te a fotelből okoskodva a gyakorira jobban tudod.

2023. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 A kérdező kommentje:
54: Pont ez miatt van ki használva a sok munkavállaló. A két kezű munkás az alap munkás nem le nézni! A világon mindenhol van szegénység csak itt balkánon nem !!! Én vagyok szét szedve azért mert mertem azt állítani hogy nyugaton egy fokkal jobb az élet színvonal???
2023. aug. 9. 18:20
 59/98 A kérdező kommentje:
Remélem nem a sok orbán nyaló réteg ír ide , mondjuk úgy meg érteném miért szedtek szét!
2023. aug. 9. 18:21
 60/98 anonim ***** válasza:
53%
Azért szedünk szét, mert ostoba vagy.
2023. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!