Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más is agyal és aggódik azon...

Más is agyal és aggódik azon van egy csomó kiadása rezsi meg hitel és az ember próbálja normálisan fizetni és ezért el megy az élet kedve is ????

Figyelt kérdés
2023. aug. 9. 09:09
 61/98 anonim ***** válasza:
0%

"Én vagyok szét szedve azért mert mertem azt állítani hogy nyugaton egy fokkal jobb az élet színvonal???"


Éltel, dolgoztál ott, és személyesen tapasztaltad meg? Vagy csak messziről jött emberektől hallottad, és tetszik hogy felhasználhatod hivatkozási alapnak a hisztériádhoz? Látszik hogy fogalmad nincs a világról.


Ebbe azért vagyok biztos, mert 10 éve kis fiatal világról semmit nem tudó fiatal felnőttként én is ugyan ezekkel a hazug mantrákkal bosszantottam magam. Nyugaton jobb az életszínvonal bizonyos értelemben, de a kisember ott sem él jobban.

2023. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=3yCUlwLCcb4


Ez a doku az európai dolgozói szegénységről szól, és még rengeteg ilyet lehet találni a neten.

2023. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 A kérdező kommentje:
61: Nem éltem és nem dolgoztam nyugaton. Ha itt rossz akkor ott csak jobb lehet és ez a hivatkozási alapom. De gondolom a 100-ból 100 kint élő ismerőseim is mind hazugok , nyílván … De te nem hogy a világról de még erről az országról se vágod mi van…
2023. aug. 9. 18:38
 64/98 A kérdező kommentje:
Lehet linkelni videókat nyugodtan hogy milyen szar a nyugati melós élet. Itt balkánon minden rendben van :)
2023. aug. 9. 18:39
 65/98 anonim ***** válasza:
30%

Ha olyan jó ott miért nem mentél még utánuk?

Tényleg. Őszinte válasz érdekelne.

2023. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
53%
Látod megint csak te vagy a hibás a saját nyomorodért, nem az ország. Senki nem tiltja meg hogy menj nyugatra ahol a barátaid habzsi dőzsiznek. De te csak itt hisztikézel.
2023. aug. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 A kérdező kommentje:
Igen hibás vagyok de ugyanakkor ti is hogy el tűritek ezt a rendszert!
2023. aug. 9. 19:04
 68/98 anonim ***** válasza:
30%
Én milliomos vagyok, nincs mit tűrnöm.
2023. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 A kérdező kommentje:
Örülök neki! Bár ha én milliomos lennék akkor is zavarna ez a rendszer
2023. aug. 9. 19:10
 70/98 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nettó 1 millió fölött keresek és zavar a rendszer. Azért zavar, mert azokat jutalmazza, akiket nem kéne és azokat nyomja el, akiket nagyon nem kéne.

Pl. a tenyészpénzek hatására sok fafej legyártja a 3 gyereket a nagy büdös semmire, csak, hogy meglegyen a lakás/ház, aztán persze a 3 kölyköt normálisan felnevelni már nincs pénz, mert anyuci-apuci együtt keres nettó 500-at és a kúrmány elhitette velük, hogy alanyi jogon jár mindenkinek a 3 gyerek. Közben én a feleségemmel végleg elestem a lehetőségtől, hogy házat vegyek a lakás helyett, mert a feleségem meddő, így gyerek nincs, egy ház meg 70 millió, amit a nettó 1 milliós fizetésből sem lehet bevállalni.


Mindeközben a tanárok meg nevetséges bért kapnak, csak az nem esik le a dilettáns barmoknak a parlamentben, hogy nagy baj lesz itt, mikor majd tanítani kéne a sok CSOK-porontyot, de nem lesz senki az iskolában... Egy tanár kezdő fizetésének valahol bruttó 800 ezernél kellene indulni!


Kérdező: nyilván nem lehet mindenki diplomás és a kétkezi munkásokra is szükség van. De a saját körödben te magad tudsz a legtöbbet tenni a saját boldogulásodért. Ha keveset fizetnek, kérj emelést. Ha nem adnak, menj máshová, akár külföldre is. A piac beszabályozza magát. Azért fizetnek keveset, mert ennyiért is találnak munkaerőt. Ha mindenki szépen otthagyná őket, előbb-utóbb muszáj lennének többet fizetni.

Ezen kívül szakítani kell azzal a hibás gondolkodással, hogy valami "jár" neked. Nem jár alanyi jogon senkinek sem a saját ingatlan, sem a kocsi, sem a nagy család, ezekért mindért meg kell küzdeni, ha pedig szerényebbek a lehetőségeid, akkor az igényeidet is úgy kell alakítani, vagy legalább is mérlegelni, mi a fontosabb cél és először azért tenni.

2023. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!