Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha üzemi baleset...

Mi a teendő, ha üzemi baleset ér, és senki nem hajlandó jegyzőkönyvet írni róla?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne elérni, hogy mégis megírják? Milyen jogaim vannak ilyen esetben?
2011. júl. 20. 15:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

: ma 16:26 vagyok


Én mint írtam eltörtem a lábam,és utólag lett felvéve a jegyzőkönyv.Amikor az orvosnál voltam és kiderült,hogy lábtörésem van..Nem is voltam ott.Amikor gipszben besétáltam,hogy leadjam az első táppénzes papíromat,akkor mutatták meg a jegyzőkönyvet..

2011. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Szerintem mindketten jobban félnek a kirúgástól, mintsem panaszt tegyenek.Amúgy is 3 havonta hosszabbítják a szerződésünket, és akkor csak annyit mondanának, hogy nincsen hosszabbítás...
2011. júl. 20. 16:33
 13/19 A kérdező kommentje:
Aha, értem, köszönöm, a te céged korrekt volt.Viszont itt fennáll a veszélye, hogy azt írnak bele, mait akarnak, nem? És előbb utóbb akkor mégiscsak a sérült lesz a hibás.
2011. júl. 20. 16:34
 14/19 anonim ***** válasza:
a 3 havonta hosszabbítgatás is törvénytelen ugyanúgy, ahogy a munkahelyi baleset elhallgatása
2011. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Tudom én :) Minálunk minden így működik, oldalakat tudnék még mesélni a dolgaikról :(
2011. júl. 20. 16:37
 16/19 anonim ***** válasza:

Én a következőket tenném ha egy ilyen cégnél érne baleset.

-Ott helyben nem mozdulva megkérnék valakit,hogy készítsen pár fotót a balesetről( ha tudod akkor állítsd a fényképezőgépet úgy,hogy automatikusan dátumozza,és ha lehet az időt is írja ki)

- ott a baleset helyszínén,ragaszkodnék ahhoz,hogy képtelen vagyok megmozdulni( ha nem a lábad sérült akkor a sokk miatt nem tudsz mozogni) és én magam hívnék mentőt.

- Amikor a mentős kiér ő előttük követelném a jegyzőkönyv elkészítését. (így nincs kit lefizetni,mert a mentősöknek ugyanúgy rögzíteni kell írásban hogy hova mentek ki.A telefonos hívásod is rögzítve lenne..A főnöknek igencsak a zsebébe kéne nyúlnia ha a nyomot el akarná tüntetni.

-Az orvosi ellátás után,és amikor megkapod a orvosi papírt hogy milyen sérülésed van,rögtön hívnám a TB-t hogy neked ilyen baleseted volt,és félő hogy a főnököd el akarja sumákolni.Mit tegyél ebben az esetben?? Így már ott is rögzítve lesz a baleseted ténye.Így a kiérkező szakértőt sem tudja lefizetni,mert a központban már tudnak a balesetről..

2011. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az igazság az,hogy én nem sajnálnék egy olyan helyet ahol ilyen mocskosság megy..Inkább feljelenteném őket,és ha ki is rúgnak,de kapok táppénzt.
2011. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Igen, az utolsó válaszolónak igaza van, és köszönöm, én is így gondolom.Viszont mint a fentebbi két példa is mutatja ez esetben is olyan balesetről volt szó, hogy nagyon fájt, nagyon megégett, viszont a műszakot még végigcsinálták ezzel is.Én is így vagyok vele, ha velem valami történik biztos nem hagyom annyiban.Kisebb égéseim már voltak, részben ennek a hiányzó burkolatnak köszönhetően is.

Az utolsó előtti válaszolónak pedig köszönöm, hogy összefoglalta, éppen kérni is akartam :):)!

2011. júl. 20. 16:45
 19/19 PéterPálka válasza:
#18 a hiányzó burkolat miatt a munkavédelmi felügyelőségnek kell bejelentést tenni, akár névtelenül is. Erről ugyanis a munkáltatónak kell gondoskodnia.
2023. máj. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!