Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem undorító ez? Vélemény?

Nem undorító ez? Vélemény?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi iskolában tanulok műszaki cikk eladóként,jövőre végzek.

Év közben két hetente kell dolgoznunk 5 napot,8 órában.Ha nem hiányzol,20 000 forintot kapsz a hónap végén.

Nyári gyakorlatra is kell járnunk.Viszont most minden héten,minden nap (kivéve szombat-vasárnap),ugyanúgy 8 órában és így is 20 000 forinttal dobnak meg...

Annyira fel idegeltem magam ezen,hogy direkt nem járok be.Undorítónak tartom ezt az egészet,hogy ennyire kihasználják a diákokat.

Ha nem jársz be dolgozni a nyáron,mind le kell dolgoznod majd.De kérdem én,mégis mit dolgozzunk le,ha a fizetés pontosan annyi,amennyit bement az ember?

Ha kapnánk 20 ezret minden hónapban hiányzástól függetlenül és úgy kellene ledolgozni,akkor meg értem.De így?.....

19/L


2011. aug. 2. 13:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
nyári gyakorlatra nem szoktak bért számfejteni...
2011. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem járj be, mert a gyakorlatodnak így vagy úgy de meg kell lennie. Nem tudsz mit csinálni, gyakorlatért általában nem fizetnek agyon örülhetsz hogy kapsz egyáltalán valamit.
2011. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
72%

ja igen nem szép dolog, de ilyen az élet. legalább lesz gyakorlatod, és még egy minimális pénzt is kapsz. van aki ingyen gyakorlatozik. mert muszáj.

?

2011. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A nyári gyakorlatomért napi 8óráért a bérem tudod mi volt. Az utolsó napot megadták szabinak. Egy tollat se, nehogy 20ezret...

Örülj, hogy alkalmaznak gyakorlaton.

Lehet szívásnak tűnik, de ha nem alkalmaznának, akkor ugrik a sulid.

2011. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ettől sokkal undorítóbb,és megalázóbb dolgokban lesz még részed majd rendes munkavállalóként!Ez semmi..
2011. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Szerződés alapján dolgoztok így? Az iskola ilyen szerződést kötött? Vagy ez egyéni megállapodás?
2011. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, az a helyzet, hogy hivatalosan te nem "munkát" kapsz a bolttól, hanem "gyakorlatot", ami a te érdeked, szóval örülj, hogy egyáltalán kapsz pénzt.


Nagyon sok szakma van, ahol a tanuló komoly pénzeket perkál azért, hogy valahol tanuló lehessen.


Megteheted, hogy nem jársz be, de ezzel senkit nem büntetsz, csak magadat, mert ha nem lesz meg a kötelező gyakorlati óraszámod, akkor annak következményei vannak.


Én kereskedelmi tanulóként 1998-ban 800 Ft-ot kaptam, köpenymosatási címen.

2011. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%

Kislány. Ne idegesítsd magad mert árt a szépségnek. Mi anno 8 éve, nem kaptunk pénzt. Ezt ingyen csináltuk. Jársz suliba amit az állam fizet, kapsz egy kis pénzt és még vergődsz... ajajajajj...


A mai pénzéhes munkakerülő fiatalság.

2011. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Basszus,én fodrásztanuló voltam és fizettünk,mint a katonatiszt félévente 110 ezret,holott a törvényben kimondott járandóság a minimálbér egynegyede volt akkor havonta.Szívás...
2011. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hoyg mi a problémád: fizetést nem kapsz, csak ha jársz dolgozni. HA nem jársz be, akkor le kell majd dolgoznod (az évközi munkán kivül plusszban), de akkor természetesen nem kapsz érte semmit. Iskolai idö alatt dolgozol ÉS iskolába jársz, ezért kapod a pßenzt, nyáron meg mivel nincs iskola, ehelyett is dolgozni kell. Nem látok semmi problémát, ez teljesen jogos.


Ha meg nem veszel részt a gyakorlaton, akkor könnyen elöfordul, hogy kirúgnak az iskolából - és meg is érdemled.

2011. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!