Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem undorító ez? Vélemény?

Nem undorító ez? Vélemény?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi iskolában tanulok műszaki cikk eladóként,jövőre végzek.

Év közben két hetente kell dolgoznunk 5 napot,8 órában.Ha nem hiányzol,20 000 forintot kapsz a hónap végén.

Nyári gyakorlatra is kell járnunk.Viszont most minden héten,minden nap (kivéve szombat-vasárnap),ugyanúgy 8 órában és így is 20 000 forinttal dobnak meg...

Annyira fel idegeltem magam ezen,hogy direkt nem járok be.Undorítónak tartom ezt az egészet,hogy ennyire kihasználják a diákokat.

Ha nem jársz be dolgozni a nyáron,mind le kell dolgoznod majd.De kérdem én,mégis mit dolgozzunk le,ha a fizetés pontosan annyi,amennyit bement az ember?

Ha kapnánk 20 ezret minden hónapban hiányzástól függetlenül és úgy kellene ledolgozni,akkor meg értem.De így?.....

19/L


2011. aug. 2. 13:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
37%
De undorító kihasználás. Sajnos ez megy. Legalább valamit kaptok. Az én szakmámban nagy divat az önkénteskedés. Igen, tök jó segíteni másokon, de mi a francból éljünk meg? Elvárják, hogy naponta menj önkénteskedni, úgy viselkednek veled, mint egy darab szarral és semmit se adnak érte. Abba is hagytam az egészet. Olyan megalázónak éreztem a semmiért dolgozni. Nem azért tanultam, nem azért kínlódtam, nem vagyok én Teréz anya. Inkább elmentem dolgozni valami teljesen mást, nincs köze a szakmámhoz, de legalább megfizetnek, nem szúrják ki a szemem 2 év után egy papirral, hogy önkénteskedtem...
2011. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
4 hónap napi 8 órás banki gyakorlatért annó 0, azaz nulla ft-ot kaptam és még az útiköltségemet sem térítették meg, ami havi 12 ezer ft volt. Tehát örülj neki, hogy kapsz pénzt.
2011. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Én anno egy összeszerelő üzemben dolgoztam alkalmi munkásként, először csak nappal és délután, később már éjszakára is mennem kellett. Szeptembertől januárig tartott ez a széria, ugyanannyit dolgoztam, mint egy ott dolgozó (de nem a legbonyolultabb munkafolyamatokon természetesen, és abból amúgy se volt sok), a fizetésem viszont a fele se volt az övékének. Máshogy azonban nem lehetett bekerülni a céghez, figyelték ki, h teljesít alkalmisként és természetesen a "csókosok" hamarabb kaptak szerződést. Nekem januárban sikerült, de jobb lehetőségem nem volt, így ezt kellett elvállalnom addig is. Ez még 2004-2005 környékén volt.

Az a 20.000 tényleg röhejes nyolc órára, csak nehogy megüsd a bokád, h nem jársz be! :)


29/F

2011. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

ez van. elmondom neked, ahol én dolgozok, mint nem diák kb 90ezret keresek havonta és van olyan munkatársam, aki gyakorlatra jött és egy fillért se keres, mert a felsőoktatásos gyakorlatokért nem fizetnek.


valóban undorító, de úgy gondolom, hogy muszáj csinálnod, mert csak gyakorlattal fogsz állást találni, szerencséd van ha anélkül is.

2011. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:29


Jó tanácsadó vagy. Csak így tovább. Kíváncsi vagyok ilyen élethozzáállással mit dolgozol most.

2011. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A csúcs,hogy nyári gyakorlat utolsó napján tekertem a boltba bicajjal,és elütött egy pöts. Kis agyrázkódás,semmi több,egy nap a kórházban. Anyukám felhívta a boltvezetőt és szólt neki,hogy mizujs. Azt mondta semmi baj,ha jobban vagyok,nyugodtan ledolgozhatom. Szép az élet..
2011. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
ma 13:33-as: A 13:29-es vagyok. Kifejtenéd kicsit bövebben, hogy mit akarsz kérdezni? Mert nekem nem egyértelmü.
2011. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A nyáari gyakorlatra nem szokás fizetést adni, inkább örülnél, hogy kapsz valamit, ha bejársz.
2011. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

basszus

én meg ingyen gyakorlatozom

képzeld el!!!! és sok más sorstársam is

hogy legyen egy nyamvadt papírunk hogy van gyakorlatunk

ezekért a legtöbb helyen nem fizetnek

én mocskosul örülnék havi 20 rongynak

jézusom hova fajul a világ...


21L

2011. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Én is ingyen járok gyakorlatra, ráadásul a suli is pénzbe kerül, 30km naponta amit el autókázok ingyen! De valamit valamiért, ez az én javamat szolgálja, és ha ügyes vagyok egy jó kis ajánlást is fogok kapni. 20 ezernek én is örülnék, pont fedezné a sulit havonta!
2011. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!