Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem undorító ez? Vélemény?

Nem undorító ez? Vélemény?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi iskolában tanulok műszaki cikk eladóként,jövőre végzek.

Év közben két hetente kell dolgoznunk 5 napot,8 órában.Ha nem hiányzol,20 000 forintot kapsz a hónap végén.

Nyári gyakorlatra is kell járnunk.Viszont most minden héten,minden nap (kivéve szombat-vasárnap),ugyanúgy 8 órában és így is 20 000 forinttal dobnak meg...

Annyira fel idegeltem magam ezen,hogy direkt nem járok be.Undorítónak tartom ezt az egészet,hogy ennyire kihasználják a diákokat.

Ha nem jársz be dolgozni a nyáron,mind le kell dolgoznod majd.De kérdem én,mégis mit dolgozzunk le,ha a fizetés pontosan annyi,amennyit bement az ember?

Ha kapnánk 20 ezret minden hónapban hiányzástól függetlenül és úgy kellene ledolgozni,akkor meg értem.De így?.....

19/L


2011. aug. 2. 13:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Szerintem az nekem szólt, a második 13:29-nek. Olvasd el mégegyszer, én semmilyen tanácsot nem adtam. Sőt mondtam, hogy legalább kapnak valamit. És én nem gyakorlaton voltanm, hanem az egyetemtől teljesen függetlenül, cégeknél, öregotthonban stb, önkénteskedni. Miután már befejeztem a sulit.
2011. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem.Inkább rúgjanak ki,keresek másik iskolát vagy munkahelyet,de ilyen szinten nem hagyom magam kihasználni.

Persze,örüljek,hogy kapok havi 20 ezret,de ennek a dupláját kellene,hogy fizessék,mert azért nem csak a lábamat lógatom a munkahelyen,hanem tényleg keményen kell dolgoznunk.Ez olyan,mintha két heti 80 órát ingyen dolgoznék nekik.Nem vagyok én hülye :D Inkább akkor fogom magam és elmegyek érettségizni,ami meg van 2 év alatt.Nem ám így kihasználnak egy sza* szakmáért.

2011. aug. 2. 15:36
 23/27 anonim ***** válasza:
A szimpla érettségivel kitörölheted, kb.arra jó szakma nélkül. A szakma sokkal hasznosabb és sokkal előbb el tudsz vele helyezkedni, mint egy szimpla érettségivel.
2011. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyet értek. Tapasztalatból mondom, hogy a sima érettségivel semmire nem mész kell egy értelmes szakma is mellé. Persze érettségizned sem ártana, nem is értem miért nem jártál középiskolába vagy miért nem fejezted be, alap az érettségi, de sokat magában nem ér! És nem igaz, hogy nem tűnik fel, hogy mindenki azt írta itt hogy nem fogsz sehol gyakorlatért fizetést kapni(ennél többet legalábbis) Én fizetem az iskolám + ingyen dolgozom, mert én is dolgozom ugyan úgy.De ha te ezt nem tudod felfogni, hogy mind ez azért van hogy később felvegyenek melóhelyre(mert gyakorlat nélkül sehova nem vesznek fel szinte)akkor sajnállak, ezt se csináld végig! 19 évesen lehetne több eszed is. Amúgy mit csinálsz abban a 8 órában? TV-ket pakolsz? El foglak keseríteni, de ilyen az élet!
2011. aug. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nyári gyakorlatnak ha jól tudom 15 napnak kellene lennie. Igen, de kötelező ennek meglennie és nem egy helyről hallottam hogy csak akkor adták ki a diáknak az igazolást ha egész nyáron ott szopott. Hát szívásnak szívás, viszont én a helyedben pár tízezer forintért nem basznék ki magammal.Persze lehet lázadni meg megmondani a frankót, de ha objektívak akarunk lenni akkor lehetsz egy nulla képzettségű valaki aki bagóért dolgozott egy évig félműszakba meg augusztusig nyáron, de fene nagy az öntudata. Vagy nyelsz egyet és megszerzed a szakmát amiért odamentél tanulni, és később büszke lehetsz magadra amiért nem adtad fel egy kis apróság miatt. Szerintem már nem vagy olyan gyerek hogy úgy hisztizz mint akinek elvették a játékát. Mondom ezt úgy hogy 19 vagyok énis.
2011. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ige igazad van!!! Hagyd ott őket. Mit képzelnek ezek maguknak basszus. szemetek. Hová gurul ez a világ.


Ez egy jó döntés hagyd ott őket és menj érettségizz. De ott is ezek a szemetek megkövetelik hogy vizsgázz le. Meg majd még a saját pénzedből az iskolába kell majd járni. De majd őket is hagyd ott.


Végül is mindent összefoglalva ilyen gondolkodással már látom, hogy mi lesz belőled. De nem sajnállak mert megérdemled.

2011. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Van aki fizet azért, hogy gyakorlatot szerezhessen pl. egy optikusnál.

Nem hiszem, hogy nincs szabályozva, hogy egy gyakorlaton lévőnek mennyi juttatás adható.Biztos nem hasraütéssel dönt az alkalmazó.

Egyébként a Gyes is valami 27 ezer egy hónapban - csak az összehasonlítás végett.

2011. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!