Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit választanál? Lakásfelújjít...

Mit választanál? Lakásfelújjítás, autó, utazás vagy megtakarítás?

Figyelt kérdés

Hamarosan kapni fpgunk a szüleimtől egy bizonyos összeget, mert eladják a családi házat. Ti mihez kezdenétek a pénzzel? A lakás rendben van, de tudjuk, sosem árt ezt azt megcsinálni, egy új festés, egy új kanapé, ilyesmi. Jövőre lesz az esküvőnk, de arra már megvan a félretett pénzünk, de a nászútra jól jönne, szeretnék egy szép helyre elmenni és nem spórolni semmin( amúgyis elutazunk, csak kevesebb időre és nem olyan pénzszórósan). Egy autónk van, de az a férjemé, gondoltam, hogy nekem is kéne egy kisebb, régebbi,olcsóbb, hogy akkor is tudjak autóval menni, ha ő nincs otthon. Vagy betesszük a bankba és tudjuk, hogy van tartalékunk. Más midnen megvan a házban, plazma Tv, 2 laptop, házimozi, stb, nem kell most semmi.

Kb 1-másfél millió forintról van szó.


2011. okt. 23. 19:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
50%
először is vennék egy helyesírási kéziszótárat, és fellapoznám benne a "lakásfelújítás" szót, 1 milliót betennék a bankba, a maradékot, pedig a nászútra költeném. ne életed egyik legszebb hetén spórolj:)
2011. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

-lakásfelújításra költeném ha én kapnék csak úgy másfél milliót.Sajnos nekem nem ártana egy felújítás,de nincs rá pénzem..

-kocsit nem vennék,mert nincs jogsim

- nászútra nem költenék,mert lehet menni olcsón is szép helyre

- bankba nem tenném,mert úgyis elmegy a pénz a nagy semmire,Így legalább szép lakásban élnék.

2011. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
55%

19:46:

Tipikus magyar... Akinek jól megy, akassza fel magát, de legalábbis sehol ne merjen kérdezni...


"A pénz azért van, hogy elköltsük. Mivel nincsenek filléres gondjaitok, szerintem utazzatok."

Persze, ezért van az, hogy aki örök vesztes, az megnyerheti 5-ször évente a lottófőnyereményt, egy idő után újra csóró lesz... A pénzt nem lehet szórni, mert akármilyen sok is van belőle, egyszer kiapad, vagy jöhet olyan helyzet, amikor jó, ha van tartalék. De a böszme magyarnak nincs esze a takarékossághoz, csak a hitelfelvételhez...

2011. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 coffeez válasza:
Off: Amikor a fizetésed nem elég még a számlákra sem, akkor nem lehet takarékoskodásról beszélni. Két közalkalmazott mit tegyen félre, te nagyonokos? Bírom az ilyen észlényeket
2011. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
cofeez, ne húzd föl magad, nem neked írta, hanem a fölötted néhánnyal lévő "jól kidicsekedősnek". Veled együttérzünk...
2011. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Mivel az anyagi biztonságtól nagyon messze álltok, mindenképp félretenném/megtakarítanám a helyetekben a pénzt.


2. autó egy családban felesleges, főleg ilyen anyagi helyzetben, mint amiben ti vagytok (nekünk még nincs autónk, pedig az elmúlt évben több, mint 4 milliót tettünk félre - kb 2013-ra tervezzük, hogy veszünk egyet. Néha jól jönne, főleg, hogy 2 éves gyerekünk van, de úgy érezzük, hogy még "nem fér bele" a költségvetésbe, fontosabb dolgok is vannak - többnyire befektetések).

2011. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy messze állunk az anyagi biztonságtól? Én ilyet nem írtam. Jól keresünk mindketten, saját hitelmentes lakásunk, új autónk van, 2 és fél millió forint félretéve az esküvőnkre. Ehez jön majd még hozzá, amit a szüleimtől kapunk.

Szerintem ezt nem lehet rossz anyagi helyzetnek nevezni azért...

2011. okt. 23. 21:54
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy 1,5 millió nem olyan nagy befektetési tétel, hogy látványos hozama legyen (de legalább az infláció nem kezdi ki a párnahuzatban tartott pénzzel ellentétben), de én mégis a megtakarítást választanám, mert jól mondták, hogy jó, ha az embernek van valamennyi tartaléka és tényleg jól jön majd a gyermekvállalásnál.


Utazás: felesleges, mert pár év múlva már csak néhány fénykép marad belőle... Én akkor költenék ennyit utazásra, ha már lenne frankó házam, kocsim, és min. 20 milliós megtakarításom. Lehet utazni kevesebb pénzből is, mellesleg az élmény nem arányos a költött összeggel!


Autó: a lehető legrosszabb "befektetés", pláne akkor, ha nem létszükséglet (pl. munkához). Ahogy bepöccinted a szalonban, máris 20-30%-ot esik az értéke, majd teljesítményadó, kötelezők, 400Ft-os benzinár, szervizek és hasonlók... Kövezettek meg, de én azt mondom, hogy kettő (normálisabb) autót egy átlagos(!) magyar háztartás nem nagyon tud fenntartani, csak olyan áron, ha az a pénz valami fontosabb dolog rovására megy.


Felújítás: ha tényleg régebbiek a bútorok, mállik a vakolat és hasonló gondok vannak, akkor talán. Különösen akkor, ha pl. korszerű kazánra vagy hőszigetelésre, műanyag ablakokra költitek, amik jelentősen csökkentik a rezsit. De a 3 éves konyhabútor lecserélése valami "trendibbre" és a 2 éves LCD TV új LED TV-re történő cseréje nem feltétlenül jó döntés...


Megjegyzés: "A pénz azért van, hogy elköltsük" -mondták azok az emberek, akik sz@rnak a jövőre és a pillanatnyi örömökért elzálogosítják a jövőjüket. Az ilyen mentalitású emberek közül kerül becsődölt emberek 90%-a.

Felveszi a hiteleket, "jobb" esetben amíg éppen kijön a fizetéséből (rosszabb esetben a rezsivel már elfelejt számolni), vagy ha nem is vesz fel hitelt, akkor is szinte elveri az összes fizetését sokszor felesleges dolgokra. Majd ha egyszer elveszti a munkáját, jön egy betegség, történik valami nagyobb anyagi kár (kocsi totálkár, lakástűz, nagy értékű dolog meghibásodása), akkor pedig kétségbeesve követeli a segítséget, és szidja Orbánt, Gyurcsányt és a jó Istent, mert nem akarja a számlákat helyette kifizetni, pedig már csenget a végrehajtó...

2011. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Igazából nem szorul a lakás feltétlenül felújításra( tudom, hogy így kell írni, elgépeltem), 2008ban volt festés, új járólap, átalakítás, minden. Azonkívűl szigetelés, légkondi, ablakok, minden megvan. Bútorok is elég újak. De nyilván, mindig lehet valamit újítani, de nem feltétlenül szükséges.

Lehet, hogy tényleg az a legésszerűbb, ha teszünk félre, 2-3 éveb belül szeretnénk babát, akkor biztos lesz pár plussz költség, például a vendégszoba átalakítása gyerekszobának, új bútor( de azzal midnenképp meg akarom várni, hogy kisfiú vagy kislány lesz a baba és úgy kiválasztani a bútorokat).

Az utazással én is úgy vagyok, hogy persze fontos, hogy elmenjünk egy szép nászútra, és nagyon vágynék New Yorkba és Dél-Amerikába, de inkább beérem egy Görögországi vagy Spanyolországi úttal is.

Tudom, hogy elég egy autó, és az rádásul új és nagyon jó, csak midnig vágytam egy sajátra, de igazából tudom használni ezt is, vagy megyek taxival, ha épp a páromnál van.

Lehet tényleg a megtakarítás a legésszerűbb.

Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 23. 23:15
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában sokat olvasok a témában, és több helyen találkoztam a következővel: mindig legyen egy vésztartalékod, ami hathavi megélhetésed fedezi. Tehát nem esküvőre és nem babára félretett pénz, hanem ha esetleg beütne a krach és neadjisten valamelyikőtök hosszú hónapokra kórházba kerül vagy bármi előre nem látott helyzetre.

Ez a másfél millió erre pont jó volna, ha most még nincs ilyen célra félretett pénzetek. Persze lehet, hogy szerencsések vagytok és akár évtizedekig nem lesz rá szükség, de ha mégis, akkor nagyon jól fog jönni!

2011. okt. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!