Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit választanál? Lakásfelújjít...

Mit választanál? Lakásfelújjítás, autó, utazás vagy megtakarítás?

Figyelt kérdés

Hamarosan kapni fpgunk a szüleimtől egy bizonyos összeget, mert eladják a családi házat. Ti mihez kezdenétek a pénzzel? A lakás rendben van, de tudjuk, sosem árt ezt azt megcsinálni, egy új festés, egy új kanapé, ilyesmi. Jövőre lesz az esküvőnk, de arra már megvan a félretett pénzünk, de a nászútra jól jönne, szeretnék egy szép helyre elmenni és nem spórolni semmin( amúgyis elutazunk, csak kevesebb időre és nem olyan pénzszórósan). Egy autónk van, de az a férjemé, gondoltam, hogy nekem is kéne egy kisebb, régebbi,olcsóbb, hogy akkor is tudjak autóval menni, ha ő nincs otthon. Vagy betesszük a bankba és tudjuk, hogy van tartalékunk. Más midnen megvan a házban, plazma Tv, 2 laptop, házimozi, stb, nem kell most semmi.

Kb 1-másfél millió forintról van szó.


2011. okt. 23. 19:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Tegnap 21:24-es vagyok.


Elnézést kérek, hogy azt írtam, hogy nem álltok jól, nem volt fair, főleg, hogy a mai helyzetben rengetegen cserélnének veletek (saját ingatlan berendezve, autó, félretett pénz és gond, hogy "mire költsük a 1.5 milliót").


Ha az anyagi biztonságodat nézitek, akkor azt kell vizsgálni, hogyha a FŐ bevételi forrásotok kiesne (pl ha ketten dolgoztok akkor a magasabb fizetés, ha vállalkozásotok van, akkor a legtöbbet hozó vállalkozás) akkor mennyi ideig tudnátok megélni a kevesebből úgy, hogy többnyire fenntartjátok a jelenlegi életszínvonalatokat.


Erre az esetre célszerű minimum 6 havi (inkább 1-2 évi) félretett pénz. Tehát ha egyikőtők keres 120ezret, a másik 250 ezret és havi 300 ezret költötök, akkor célszerű ha van 300-120 = 180 ezer * 12 = 2.160 ezer félretett pénzetek arra, hogyha a jobb kereső elveszíti az állását akkor is biztonságban legyetek 1 évig.

Mivel írtad, hogy az esküvőre félretett pénzetek van, ezért gondoltam, hogy ERRE nincs.


Tudom, hogy sokaknak nem fontos ezt az összeget félretenni, ez csak az én véleményem volt (ráadásul csak egy minimális anyagi biztonságról szólt - nem anyagi függetlenségről vagy kényelemről).

Mások más prioritásokkal rendelkeznek. Akik utazni szeretnek biztos azt mondják, hogy utazásra költsd, aki enni az meg azt fogja javasolni, hogy "az a tiéd amit megeszel".

Én az anyagi biztonságot tartom fontosnak, ezért az alapján adtam tanácsot.

2011. okt. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nem hajszolom, az itteni népszerűséget. :) De szerintem, ha megengedhetitek magatoknak, akkor egy utazás hatalmas élmény lehet, és sokkal jobban megéri a pénzt, mint egy plazma tv v. házimozi rendszer. Ráadásul ha megszületik a kis trónörökös, akkor pár évig valószínűleg úgysem fogtok kimozdulni Európából! :) Én mindig az utazást választottam, cserébe kisebb lakás, használt autó, de legalább bejártam a világ egy nagy részét.
2011. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
72%

"Off: Amikor a fizetésed nem elég még a számlákra sem, akkor nem lehet takarékoskodásról beszélni. Két közalkalmazott mit tegyen félre, te nagyonokos? Bírom az ilyen észlényeket"


A kevésből is lehet félrerakni. Akinek magas a villanyszámlája, de legalábbis annyi, hogy nem tudja fizetni, ne használjon annyi áramot, vegyen energiatakarékos izzót, megtérül hamar...

Persze az ilyet tanulni kell. Valakik egy közalkalmazotti fizetésből élnek, mégis telik a számlákra. Van elég ember, aki ha 200-at keres, akkor is feléli hónapról hónapra, mert olyan a felfogása. Aztán az ilyenek is sírnak, hogy nem lehet a mai fizetésből kijönni...

2011. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Mi is közalkalmazottak vagyunk mindketten.
2011. okt. 24. 17:42
 25/27 coffeez válasza:
Ja gondolom..orvos :)
2011. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nem talált.
2011. okt. 25. 23:08
 27/27 anonim válasza:
Sevi Impala
2014. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!