Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan juthatnék decemberig...

Hogyan juthatnék decemberig 50 ezer forinthoz? Annyi kell hogy mindenkinek megvehessem a tervezett ajándékot.

Figyelt kérdés
11 embernek kell Mikuláscsomag, és karácsonyi ajándék. A Mikuláscsomagokat igyekszem 1500 ft-ból kihozni fejenként, a csoki, gyümölcs, mogyoró mellé mindenki kap egy apróságot. 2 ember más ajándékot kap. (egy barátnőm az egyik parfümömet szúrta ki, a másik egy pólót kap, és mindketten csokit) Karácsonyi ajándékok...Fejenként 4 db. ajándékra gondoltam. Nagyon hosszú lenne leírni 9 ember mind a 4 ajándékát, de hol tudnék a pulóvertól a parfümön át a zenélő gyerekjátékig mindent olcsón beszerezni? Megyek majd az Auchanba, de félek, ott nem lesz elég olcsó. Van egy csomó használaton kívüli ruhám, sose hordtam, táskák, cipők, angol nyelvleckék magnókazettán...Mit adjak el, és HOL? Sok kicsi sokra megy alapon szeretném csinálni a dolgokat, szóval felsőket, nadrágokat 500ért akarom eladni, vadiújak. Na meg van egy bőröndöm ami 14 éves korig tökéletes, eredeti Disney, tigrises, ajándékba kaptam egy rendezvényen, semmire se használom, azt 8ezerért passzolnám el, mert annyit ér. Meg még van egy 5000res alaptőkém ami a gitárom eladásának köszönhető. Írjatok ötleteket, pls, nagyon szeretném mindenkinek megvenni azt az ajándékot, amiről tudom, hogy vágyik rá! Hol adjam el a cuccaimat?
2011. nov. 7. 08:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Csinálj valamilyen házi likőrt (Bailey's, csokilikőr, marcipánlikőr), a recepteket megtalálod a neten, egyszerűek, és olcsók. Tedd őket valami díszüvegbe (művész üzletekben, neten, bev.központban kapható) és tégy mellé 1-1 csokit, vagy házilag sütött sütit díszdobozban.


Én tavaly ilyen ajándékokat adtam, és siker volt.

2011. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"és ha bele döglök is, megveszem mindenkinek azt, amiről tudom hogy örülni fog neki...Pláne hogy máskor nincsen rá pénzem."


Miért most van rá? Vagy nem erről szól a kérdés hogy nincs rá pénzed most sem? :)

2011. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

NA ez a baj! hogy te neked sem arról szól a karácsony amiről kéne hogy szóljon.A szeretetről,a nevetésről,és arról hogy tudjuk ott van a másik nem vagyunk egyedül..De csak azt hajtogatod,hogy ezt akarod megvenni ,azt akarod megvenni..

Szerinted a szeretetet pénzért válthatod ki?? Nekem olyan barát nem is kéne aki elvárná hogy drága dolgokat vegyek neki...

Ha meg ennyire görcsölsz hogy mindenkinek drága dolgokat megvedd,akkor lehetett volna annyi eszed,hogy nem novemberben pánikolsz,hanem egész évben gyűjtöd rá a pénzt.Volt 11 hónapod rá..


Elég szegényes ember lehetsz ha a karácsony nálatok csakis a pénzről szól..Hál istenek egyre többen rájönnek hogy nem ez a lényeg...(és milyen igazuk van)

2011. nov. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ma 09:59 tökéletes ötletet adott.Miért nem csinálod meg te is?? A lehető legjobb ajándék,és tényleg nagy sikere lehet..

Én például minden évben házi készítésű díszes bon-bont kapok a barátnőmtől..Már alig várom hogy újra kapjak mert isteni finomakat és szépeket csinál..A legszebb ajándék amit kaphatók tőle..Én cserébe minden évben csinálok neki egy határidőnaplót..(ő használja is) Ő meg annak örül,mert tudja hetekig dolgoztam vele,és mindennel ellátom amire szükség van..(egy szép tollat is adok hozzá)Apró ajándékok is lehetnek csodálatosak..

2011. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Apró ajándékokat szeretnék venni én is, de az a baj, hogy 11 embernek nem 2 forintba kerül...Pl. tesóm és egy barátnőm egyedi pólót kap, az már együtt megvan 6000 forint...De arról tudom, hogy hordani is fogják. Anyumnak meg anyósomnak könyveket néztem ki, olcsó mindkettejüknek, parfümöt, és sminkcuccokat kapnak még, mert mindketten mondták, arra szükségük lenne. A sógornőm is egy sima pulcsit kap majd, meg egy könyvet, még nem tudom milyet. A barátomnak most néztem mikrofonos fejhallgatót, + neki a mikuláscsomagban zokni lesz, energiaital, és férfi ajakápoló.(már azért rágja a fülem két hónapja) Ha mindent sikerül neten megvásárolnom, akkor kijövök kb. 20-30 ezer forintból, de azért piacozni is fogok, hogy meglegyen az összeg. Nálunk is a szeretetről szól a karácsony, nem a hatalmas ajándékokról, de tesóméktól pl. mindig valami drága dolgot kapok, mert ők megtehetik, és szeretném viszonozni nekik. Most a mikuláscsomagokba szánt dolgokat nézegetem neten. Karácsonyi ajándéknak meg pl. a mikrofonos fejhallgatót 1400 ft-ért is találtam. (5ezernek saccoltam egy jobbat)
2011. nov. 7. 11:00
 16/17 anonim ***** válasza:

De a felnötteknek minek mikuláscsomag?

meg a távoli rokonoknak?

2011. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

OK nincs pénzed rá, nem értem, hogy miért nem a terveiden változtatsz? Van egy hónapod, hogy összeszedj 50 rongyot, amiből kb max 10e az, ami REÁLISAN összejöhet a te leírásod alapján. Nem értem, hogy még mindig miért számítgatsz úgy, mintha a kezedben lenne az az 50 rongy??

Halálosan fölösleges felnőtteknek mikuláscsomagot adni, nem is szokás, max kis csokit... Ez a gyerekek ünnepe.


És hihetetlen, hogy ha 15-en fogják neked elmondani, hogy hülyeség, akkor még hatodszorra is fel fogod vázolni, hogy hat rongyos parfümöt szeretnél venni meg egedi pólót? Ennek semmi értelme.

2011. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!