Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól gondolom hogy aranyba...

Jól gondolom hogy aranyba csak hosszú távon érdemes befektetni és minimum 1 millió ft-ot?

Figyelt kérdés
Ahogy elnéztem vissza menőleg a görbét a 10 év alatt 5-szöröse lett az értéke és ez még jobban görbülni fog felfele mivel előreláthatólag az arany 2020-203 körül már nem lesz kitermelhető sehol.Tehát 10 év múlva akár 10 szerese is lehet / gramm.
2012. nov. 20. 20:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ja és az lemaradt hogy a 3500 eurot az 500 mellé kapod.Tehát ha nem jön létre az hogy sikerül beszerezned valakit akkor az 500 erot vissz kapod,ha sierül akkor ki veheted pénzbe vagy akár aranyra is válthatod.Ezt a kis példát azért írtaam le,hogy lásd hogy ha nem lenne benne pénz és nem lenne értelme akkor nem fízetnének neked ezért még pluszban.Akinek nincs sok pénze annak megfelelő leheőség arra hogy egy ki befektetéshez jusson ami akár 5-10 év múlva akár egy lakás árát érheti.A bankoktól vagy bárkiről hol kapsz ilyen lehetőséget hogy 500 euroból lesz 4000 pár hónap alatt?Sehol.
2012. nov. 21. 08:52
 12/13 anonim válasza:
Sok sikert az MLMes "csoda bizniszedhez".
2012. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 polarbeer ***** válasza:

Én szegény, csóró, vidéki pénzgyűjtő vagyok, és én is az aranyra esküszök! Hozzáteszem, hogy nekem arany régi pénzekre nem telik, így én az ezüstben találtam meg a bizniszt.


Magyarország fizetőeszköze 1992 - 1995 között fém 200 Ft-os volt, ami 12 gramm, és 6 gramm bent a színezüst. Emlékszem, kb. 6 éve lehetett, kiborítottak egy érembőrzén előttem egy pénzes zacskót. Kb. 20 darab közepes állapotú ezüst 200 Ft-os lehetett benne, és azt mondták: "a kutyának sem kell darabja 350 Ft-ért!". Erre a mondatra határozottan emlékszem!


Jelenleg az ezüst 200 Ft-osokért a pénzgyűjtők "ölik egymást" a vaterán, hogy 1200 Ft / db áron az övék lehessen. Felment a színezüst gramm ára 200 Ft / grammra!! Egy darab ilyen érme értéke 340 %-ára emelkedett 6 év alatt!!


Szóval valóban úgy gondolom, hogy a nemesfém, azon belül is a numizmatikai tételek jó befektetést nyújtanak! Nekem több kilónyi ezüstérmém gyűlt össze az évek során, jelenleg úgy gondolom, megérte/megéri gyűjtögetni! :)


Üdv.:

polarbeer

2012. nov. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!