Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyit tudtok félretenni...

Ti mennyit tudtok félretenni havonta? Egyáltalán aki bármennyit félre tud tenni, az hogy csinálja? Belőlem sajnos hiányzik a pénzügyi fegyelem.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 21:18
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
77%

"De jó neked 14-s!:)

Lakásra gyűjtesz?"


Nem lakásra gyűjtök, már van lakásom.

2012. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
90%

Havi 12 ezret teszek félre. Amikor elkezdtem az egyetemet, akkor nyitottam egy életbiztosítást. Azért azt, mert én sem vagyok sajna egy fegyelmezett ember. Itt viszont nincs mese, bele kell tenni a pénzt minden hónap elején. Egyébként nagyon hamar hozzá lehet szokni, hogy amikor megkapod a fizetésed, kifizeted a rendszeres dolgokat. Nálam már rutinná vált: ilyenkor belépek a netbankba és egy füst alatt utalom az albérletet, számlákat, és a megtakarítást is.


Sokan ott szúrják el, hogy azzal számolnak, hogy majd hó végén ami marad, azt félreteszik. De az embert befolyásolja, ha tudja, hogy még van pénze, bátrabban költ. Ezért célszerű a megtakarítást hó elejére tenni: aztán a számlán maradt pénzedet úgy osztod be, ahogy akarod, nem baj, ha nincs benned pénzügyi fegyelem, az a pénz már azért van, hogy hó végéig verd el :)

2012. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
76%
11-es vagyok. Tudod, mi hozza meg a lakáselőtakarékra a fegyelmet? (Ok, mi felelősségteljesek vagyunk pénzügyek terén, de ha valaki nem lenne az, akkor:) ha nincs x ideig befizetve a havi összeg, akkor elesünk az éves állami támogatástól, ami - mivel kettő előtakarékosságunk van- 144.000 forint. Az állam megdob pénzzel csak úgy, ilyet hol találsz máshol?
2012. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
84%
Mi is ezt csináltuk hónapokig, aztán szép lassan valahogy visszafizettük a kölcsönöket, nagyon rossz ez az ország, és ha ez így folytatódik évek múlva ki fog törni a 3-ik háb!
2012. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
83%
Mi ketten rakunk félre a párommal. 300-at keresünk abból általában 150-200 sikerül mindig letenni (albérletben élünk, igaz nem ketten, ez már 50 körül van, a többit feléljük, mikor mennyit, van hogy szinte csak kajára költünk. Nem élünk így nagy lábon, de muszáj. Már évek rakosgatjuk, egyszer csak összegyűlik.. már 28 éves vagyok, 5 év múlva jöhetne a gyerek addigra jó lenne egy saját otthon.
2012. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
94%

Hát, kiszámoltam mennyit tudok félretenni, ha otthon lakom, akkor havi 100-120-at. Ha külön, akkor havi 80-at.


Egyszerűen nem szórom el.

2012. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
64%
Ja külföldet kihagytam. Oda havi 2300 Euroért mehetnék, csak hát én azért még mindig azt vallom, hogy én vagyok itthon, menjen az, aki ezt a kárt okozta.
2012. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
73%

A visszajáróként kapott 200-asokat gyűjtöm :)

Egyrészt jó móka, másrészt észre sem venni, hogy ezeket kiveszi az ember a tárcájából (mert annyira nem nagy összeg), viszont összerakva szép kis gyűjtemény lehet. Időtartamtól függően lehet spórolni (nyártól kezdve) a téli fűtésre, a karácsonyi ajándékokra, vagy már most a nyári szabadságra, kiadásokra...

Ennél többre viszont sajnos nekem sem telik.

2012. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Én is így tettem egy darabig. Aztán amikor egy icipicit megszorultam, kihalásztam belőle az egészet, az alján lévő lyukon keresztül. Lehet, hogy hagyományos persely kéne, amiből csak összetörve jutsz hozzá a pénzhez:)
2012. nov. 26. 22:23
 30/55 anonim ***** válasza:
45%
semennyit, inkább kölcsönkérni szoktunk.
2012. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!