Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyit tudtok félretenni...

Ti mennyit tudtok félretenni havonta? Egyáltalán aki bármennyit félre tud tenni, az hogy csinálja? Belőlem sajnos hiányzik a pénzügyi fegyelem.

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 21:18
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
75%
Én nem keresek annyit, hogy egy forintot is félretegyek. Sajnos inkább csúszok a fizetnivalókkal. :(
2012. dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
92%

Kevésből nyilván nehéz sokat félretenni, de valamennyit azért biztos lehetne, csak sokan úgy gondolják, hogy 1-2 ezret minek. A nyugdíjas nagyszüleim a kevéske (40.000 Ft körüli) nyugdíjukból mindig rakosgattak félre, és nem volt olyan ünnep, amikor mi unokák ne kaptunk volna néhány ezer forintot, volt, hogy többet is. Mások meg több százer forintból sem tudnak megtakarítani. Alapvetően az életmódtól is függ. Aki költeni szeret, megtakarítani nem, annak soha nem lesz semmilye.


Én is szeretek vásárolni, de igyekszem az egészséges egyensúlyt megtartani. Most 101.000 Ft a GYED-em, de abból fizetek 2000 Ft-ot babakötvényre, 5000 Ft-ot önkéntes nyugdíjpénztárba, 10-20.000 Ft-ot Malacpersely számlára. A többi elmegy a rezsire, meg a kajára. Nyilván ott a férjem jövedelme is, amiből vígan megélünk, akár el is költhetném kozmetikusra meg fodrászra a teljes GYED-emet, de én ilyet nem csinálok.


Így aztán jelenleg van több millió forint megtakarításom, és nemrég vettünk autót. Évek hosszú spórolása, de megéri!

2013. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
71%
Miért kaptak 100%-ot azok, akik egyáltalán nem tudnak félretenni, és alacsonyabb pontot azok, akik tudnak??
2013. márc. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%
Havi 3-4 ezer forintot.
2013. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az irigy emberek miatt, pedig a spórolás fontos dolog. Ezt jobb ha azok is észben tartják akik mínuszoznak.
2013. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!