Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dunántúlon jobb az élet?

Dunántúlon jobb az élet?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 00:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
55%
Mint a dunánonnan? Biztos. Itt a dunántúlon tegnap kimentem és vágtam egy kicsit a kerítésből, szeleteltem mellé hagymát is és egy nagy bécsi bagel-el amin szarvasgomba darabok voltak bevertem a rolls royceom motorháztetején aztán leszorítottam egy kis dom perignonnal hogy nehogy felüssön a kolbász szag 😂
2015. aug. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tartalmas idióta vàlasz. Azért kösz.
2015. aug. 17. 01:04
 3/12 anonim válasza:
63%
a magyarországon lévő vagyoni különbségek elenyészőek azokhoz képest, amik nyugat-európában vannak (pl az osztrák-svájci határ két oldalán)viszont az átlagos szint sokkal magasabb. Magyarország egységesen szegény, amiből Budapest emelkedik ki egy kicsit, de nem a társadalmi mobilitás miatt, hanem mert a fővárosba jobb módú befolyásos emberek. Magyarország azért nagyon szegény, mert nyugat-európűval szemben az emberek lakhatásával az állam egyáltalán nem törődik, és így életek munkája arra megy el hogy a rossz minőségű lakásokat, amik nagyrészt lecserélthetetlen adottságok egy ember vagy egy család életében valahogy kipogozzák. Magyarország társadalmi nyomora ott kezdődik, hogy lakásnyomor van, amiből köcetkezően lakóhely-nyomor, és a lakosság nem tud pihenni vagy mással foglalkozni, mint ezzel. Nyugat-Európában többtízezres szociális lakásépítések vannak, amikhez tényleg mindenki hozzá tud jutni. Magyarországon ezen kívül az Orbán-kormány a nyomorgó rétegek kibővülését okozza, mert a kirakatszegény rétegek és az oligarchia támogatása miatt a lakosság azon részét nem támogatja, akiknek lennének képességeik egyedül megélni, de a gazdasági helyzet nem kedvez nekik. Ezeket nevezik leszakadó rétegeknek, és az Orbán-kormány pont ezektől a rétegektől vette el az államilag biztosított lehetőségeket.
2015. aug. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyugati határszélen éltem sokáig, most már kicsit még messzebb. Itt a határ menti városok sokkal gazdagabbak, azért mert kis túlzással komplett fél városok ingáznak Ausztriába dolgozni, ők hazahozzák a kint megkeresett pénzt, a helyi vállalkozásokban költik el, ezért helyi szinten a gazdaság is pörög. Magyarul ezeknek a kistérségeknek sokkal nagyobb a fizetőképes keresletük mint keleten.

Viszont ez már pl Somogyban nem érzékelhető, a határtól egy 100km-re igen.

Sopron kiemelkedik ebből a mezőnyből is Bécs közelsége miatt, ott rengeteg lehetőség van, hatalmas munkaerőpiac, ami 1 óra alatt elérhető. Össze sem lehet hasonlítani pl Kaposvárral, pedig mindkettő Dunántúl.

2015. aug. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű erre válaszolni. 10-20 éve szerintem markánsabb különbség volt, pl. munkalehetőségek szempontjából, sokan költöztek át a keleti országrészből ide, jó részük ahogy tehette, ment tovább nyugat felé. A határszélen most is rengetegen járnak át Ausztriába melózni.

Az infrastruktúra fejlesztésével csökkentek a különbségek is, most a keleti országrészben sokkal jobb a közlekedés. 1 éven belül ebben talán végre lesz változás.

Nettó átlagbérek:

[link]

Azt gondolom, hogy aki itt tényleg dolgozni akar, talál magának munkát, és meg is tud élni belőle.

2015. aug. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha csak azt száraz tényt vesszük, hogy ide még az eső sem ért, akkor is igen.

Semmi munkalehetőség. Földművelésből, állattartásból régebben úgy-ahogy meglehetett élni, ma már azt sem.

Nincs eső, de szinte sosem, itt már csak a sóvirág nő meg, minden kiszárad. Öntözni sincs lehetőség, víz hiányában, ha lenne, az meg megemelné a termelési költséget.

Minden mezőgazdasági importot betiltanék, legalább a paraszt, aki kinlódik, nincs ünnepe, egész évben az eget kémleli, valahogy éljen már meg.

Bezárták a cukorgyárakat, már nem kell az itthoni cukorrépa, hozzuk külföldről a cukrot. De sorolhatnám, nem teszem.

2015. aug. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Minél?

Sokkal rosszabb, mint a Rajnán túl...

2015. aug. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Attól függ, minél jobb?


Én ott éltem hosszú évekig, aztán Budapestre költöztem. Nagy különbségeket látok, ott nem volt munka, minden sorra zárt be, munkakeresőknek nehéz megélni.

2015. aug. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

"Minden mezőgazdasági importot betiltanék, legalább a paraszt, aki kinlódik, nincs ünnepe, egész évben az eget kémleli, valahogy éljen már meg."


Ez nagyon nem így működik.

2015. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
JÓ, javítok: amit itthon megtudunk termelni, olyanokat ne hozzunk be külföldről.
2015. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!