Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Surgos segitseget kerek....

Rsdante kérdése:

Surgos segitseget kerek. Atvertek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tehat rendeltem egy jofogashoz hasonlo oldaltol egy dolgot. Viszont atvert az illeto. Nem azt kuldte amit kertrm es letiltot. Egyedul a cime van meg. Van ra lehetoseg hogy postan visszavaltsam ha ugyan ugy becsomagolva ahogy volt? Visszakapom penzt? Fordoljak ugybedhez?

2017. okt. 17. 19:05
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod. Lelket ontottel. Persze megvan a beszelgetes lefotozva illetve a dologra utalas is, hogy milyen allapotban van. Amit hazudot. Illetve megszeretnem kerdezni azzal, hogy ilyen eljarast inditok. Penzbe fog nekem kerulni? Sokba?
2017. okt. 17. 20:08
 12/33 anonim ***** válasza:

itt szó sincs lopásról...


Kérdező:

Először is írd le normálisan miről is van szó ahelyett, hogy rébuszokban beszélsz. Mi történt pontosan?

2017. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Oke. Tehat jofogas.hu hoz hasonlo oldalrol rendelte. Ugyan ugy mukodik mint a vatera vagy a jofogas. Megtetszet egy termek ara 17000 forint. Megegyeztem az illetovel, hogy kuldje a postan utan vetelel. Nem 1x rakerdeztem a termek allapotarol. Mondvan, hogy uj es nem volt hasznalva sosem. Rendben. Ma megerkezet atvettem es lattam, hogy egy cd-t kuldott. Nyilvan nem ezt a termeket vartam. Megszerettem volna mondani kuldje vissza a penzt. De erre letiltot. Tele volt a profilja termekkel. Erre torolte magat. Megvan a cime. Valahogy visszatudom szerezni a postarol a penzt? Ma vettem at bezaras elott. Jobb lett volna ha nem mentem volna erte. Szerinted ez nem lopas? Vagy 30x vettem arrol az oldalrol es sosem vertek at csak most.
2017. okt. 17. 20:20
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Oké, látom nem megy egyedül, úgyhogy adok pár mankókérdést:


- Melyik ez az oldal? Ugyanis a Vatera egy olyan oldal, ahol csak hitelesített regisztrációval lehet árulni (tehát az oldal ismeri az összes eladó személyes adatát), míg a jófogás egy olyan, ahova bármilyen jöttment csaló feltölthet bármit. Szóval melyik oldalról beszélsz?

- Hol történt ez a "Megbeszélés", az oldalon? Vagy e-mailben? Le van mentve beszélgetés?

- Most az a gond, hogy a termék nem új vagy az, hogy nem is egy CD-t rendeltél?


Pár válasz, amit már most meg tudok adni:

- A postát ez az ügy tökéletesen nem érdekli, nekik a dolguk, hogy csomagot szállítsanak - amit megtettek. Tőlük semmit sem kapsz vissza

- Az ügy jogilag semmiképpen sem lopás, maximum csalás.

- A rendőrségen ismeretlen tettes ellen tehetsz csalás miatt bejelentést, de egy 17e forintos cucc miatt nem fogják kezük lábuk törni. Ha szerencséd van és több ügy miatt is keresik az ipsét akkor talán csinálnak valamit. Viszont te ettől nem kapod majd vissza a pénzedet.


A pénzed úgy kaphatod vissza, ha a delikvenst elítélik csalásért és utána fizetési meghagyással élsz ellene (vagy fizetési meghagyással enélkül is élhetsz). De az ilyen piti csalóknak általában semmi vagyonuk nincs papíron, így nem kell félniük a végrehajtótól sem, tehát sosem fizetnek.


Arra, hogy megbüntessék az embert van kb. 50% esélyed, arra, hogy viszontlásd a pénzed kb. 1%.

2017. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Olx.ro az oldal cime

Van kep is a beszelgetesrol ram-ot rendeltem, cd-t kaptam (lehet nevetni)

Nem igaz, hogy az ilyenre nincs semmi torveny. Akkor en is atverhetem az embereket mert ugy sem lesz semmi? Ez pont olyan. Nehogy mar beletorodjon az ember, hogy meglopjak, 17000 forint mindenkinek penz.

2017. okt. 17. 20:39
 16/33 A kérdező kommentje:
Hamar elcsalta a penzem akkor a torveny szolgaltassa mar vissza. Bezzeg ha szemelyesen megkeresem es eltorom par bordalyat azert meg engem ultetnek le. Mindenkep az artatlan veszit bravo
2017. okt. 17. 20:42
 17/33 anonim ***** válasza:
Hát nézd, évek óta folyamatosan csinálják ezt a csalást nem kevesen, szóval nem hiszem hogy túl magas a lebukási ráta.
2017. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Elhiszem de ez akkor sem fair play. Hogy a penzemet nem latom soha viszont. Mert nincs hogy visszakapjam
2017. okt. 17. 20:45
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
a 14.-s pontosan leirta, viszont annak az eselye hogy visszakapd a penzed nem 1% hanem pontosan 0, ilyen kis osszegu csalassal senki nem fog foglalkozni, raadasul az elado siman mondhatja hogy o bizony ramot kuldott a cs-t te talalrtad csak ki, ket allitas all egymassal szemben es egyik sem bizonyithato, mivel te lennel a felperes igy neked kellene bizonyitani hogy abban a csomagban bizony cd volt es nem ram, ez csak ugy lehetett volna hogy a postan tanuk elott bontod fel es erroljegyzokonyvet keszittetsz. Barmilyen lepest teszel csak rosszul jarhatsz, raadasul az elado akar be is perelhet ragalmazasert mivel csalassal vadolod de nem tudod bizonyitani.
2017. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Hat nem semmi. Igy akkor az jar jol vele aki. Aki atvert? Miert is nem fog ilyenbe mindenki? Atverje a masikat. Dolgozni sem kellene csak a kacatokkal atbaszni a masikat.
2017. okt. 17. 20:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!