Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve. Mit...

Ency24 kérdése:

Kétségbe vagyok esve. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Július 17-én elvitt tőlem egy mester 55ezer forintot új ablakokra. Augusztus 7-én közölte készen vannak a legyártatott ablakok vitte a 80 ezret tőlem rájuk. Tegnap idehozatot két ócska bontott méretben sem jó ráadásul különböző kinézetű ablakot. Mondtam nekem ez ez nem kell kérem a pénzem, mire közölte 24-én kap fizetést akkor tudja ideadni. Mit tehetek ilyen esetben? Tegnap leírta, hogy tartozik nekem 135 ezerrel és 24-én fizet, de a papíron lévő általa megadott adatok nem valósak. Mit tehetek mit kell tennem ilyenkor?

2018. aug. 16. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Megtanulod, hogy számla nélkül senkinek nem adsz pénzt. Mást sajnos nem tudsz tenni. Becsaptak, azt a pénzt már sosem látod viszont.
2018. aug. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Július 17-én elvitt tőlem egy mester 55ezer forintot új ablakokra."


Először is honnan volt a mester? Én ugyanis csak olyan embereket bízok meg munkával, akit valamelyik ismerősöm ajánlott. A mai világban csak úgy 55 ezret odaadni egy "szakembernek" nagy lutri. Mégis honnan szedted ezt az embert? nem tudsz azon a nyomon elindulni? (telefon, stb)


"készen vannak a legyártatott ablakok vitte a 80 ezret tőlem rájuk"

Ha készen vannak az ablakok, akkor hozza oda őket - majd akkor kifizetem a fennmaradó 80 ezret.


" mire közölte 24-én kap fizetést "

Mester, fizetést? Akkor az nem is vállalkozó.


Amit tudsz tenni: 24-éig mindenképpen várj, hátha megadja (nem sok esély van rá, de ha már léeírta papírra, hagyjuk meg az időt, addig már úgyse tudsz sok mindent tenni)

Ha nem jelentkezik, akkor kezdj el nyomozni azon a szálon, ahonnan "szerezted".


A "bontott" ablakok ott vannak nálad? Mert akkor feltétlenül fényképezd le bizonyítékként.

2018. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nos a jóember két hétig dolgozott a szomszédomnál innen az ismeretség.Telefonja, neve van. Megbíztam benne, de nagy hibákat követtem el.
2018. aug. 16. 20:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen a bontott ablakok itt vannak csak, ha fizet akkor viheti el. Ha jogi úton való követeléssel "fenyegetem" elérek valamit. Tegyek feljelentést?
2018. aug. 16. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyenlőre várj. Ha nem fizet, utána térjünk vissza a dologra.


A jogi út nem olyan nagyon egyszerű, mint gondolod, ugyanis Te fizettél és KAPTÁL ÉRTE VALAMIT. Ha lelépett volna a pénzeddel, és teljesen eltűnik, akkor fel lehetne jelenteni csalásért, de így nem egyértelmű a dolog: max hibás teljesítésre lehet hivatkozni. De mint mondtam, 24-éig úgyse tudsz szinte semmit intézni - hátha mégis fizet.

2018. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is reménykedem. Még tegnap is váltottunk jó néhány SMS-est és az ablakok is itt vannak a szobában, meg a saját kezű aláírása, hogy tartozik és 24-én fizet.Jogász ismerősömet is megkerestem fontolgatom a nyilvánosság erejét is, Tv műsor van ami átverésekkel foglalkozik. Olyan megnyerő, bizalom gerjesztő volt az ipse, hogy eszembe sem jutott gyanakodni. :(
2018. aug. 17. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, hát azért ne haragudj, de nem kéne verébre ágyúval lőni... :-)

Ezért mondtam, hogy várj. Rögtön már feljelentés, meg TV- stb. - ez azért túlzás.

Lehet, hogy magad is meg tudod oldani a dolgot, az ipse jön és fizet. Nyugodj le, töltsd a hosszú hétvégét pihenéssel - ráérsz 24-e után idegeskedni, meg lépni.

2018. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!