Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vevő kockázata, hogy nem...

Vevő kockázata, hogy nem küldik el VAGY eladó kockázata, hogy nem veszik át? Avagy előre utalás vagy utánvétel?

Figyelt kérdés

Évek óta árulok a neten. 99%-ban előre utalással adok fel, utánvétellel régen adtam fel néhányszor, mikor még olcsóbb volt és csak kis összegű csomagnál. Az érdeklődő vagy elfogadja az előre utalással tudom küldeni vagy gond nélkül megmodják, hogy akkor nem kell.


Ma 20.19kor kaptam egy hívást. Egy “kedves” úriember volt, aki 6 percig győzködött, hogy +6000ft is rádob, megvesz olyan könyvet is, ami már megvan neki a sorozatból, csak utánvéttel küldjem. Mondtam neki, hogy ha ő nem bízik meg bennem, úgy hogy visszajelzéseket is tudok küldeni korábbi vásárlóktól, akkor én miért bízzak meg benne. Mondtam neki, hogy ha nem veszi át akkor az nekem kb 2000+2000ft. Erre ő azt mondta, hogy akkor is én kevesebbet bukok, mint ő bukna, ha nem küldöm el. Végén kiabálásba és a neki kell az a sz.r könyv kifakadásba fulladt a beszélgetés, amire én megígértem, hogy gondolkodom az ajánlaton.


Sajnos rengeteg facebook csoportban találkoztam az átvertek posztokkal, amik alatt megjelennek az “úgy kell neked, nem szabad előre utalni, tanuló pénz volt” kommentekkel. Engem ez mindig elszomorít. A budapesti lakosok szerintem könnyen mondhatják ezt, hisz sokkal nagyobb a piacuk mind vásárlás, mind eladás terén, ők eldönthetik, hogy csak személyesen veszik át. Ezzel hergelik az embereket ellenünk is, a becsületes kisemberekkel, egyre jobban csökkentve az eladási sikereinket.

Majd ott a másik oldal is, ahol posztolják, hogy “már ez a 3. csomag a héten, amit nem vettek át”. Itt is megjelennek a “na ez volt a tanulópénz, nincs utánvétellel postázás”.


Én is, ha vásárolok valakitől, előre utalok. Egyrészt nem vagyok mindig itthon, kényelmesebb, olcsóbb és az eladó is biztos, nekem adja el.


Szerintem elég nehéz így a helyzet, hogy mindkét oldal fél a másiktól. Szerintetek kinek van igaza? Kinek kell engedni?

Én úgy gondolom, hogy az eladót feljelenthetik, ha nem küldi el a terméket, átver valakit, de a vevők kötelezettségek nélkül kérhetnek bármit és esetleg verhetnek át másokat.


2018. szept. 5. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem a problémát.


Te nem vagy köteles utánvétellel eladni, ő nem köteles előre fizetéssel megvenni.


Ha nem tudtok megegyezni, nincs üzlet, és kész.

2018. szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Véleménykre lennék kíváncsi, hogy ki melyik oldalt áll és miért.
2018. szept. 6. 06:15
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Eladó vagyok a Vaterán, utánvéttel nem küldök semmit: több, mint ezer pozitív értékelésem van, nyugodtan utalhat a vevő, nem fogom becsapni. Ráadásul a Vaterán, ha az eladó nem küldi el a terméket, akkor a vevő reklamálhat és bizonyos feltételek teljesítése esetén visszakapja a pénzét (Biztonságos Vásárlás Program)

Jófogáson, Facén épp az ilyenek miatt én nem árulok: nem éri meg az idegeskedés, alkudozás, hitegetés (megveszem, tedd félre, aztán nem jelentkezik, stb).

2018. szept. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Még valami:

Az esetedben felesleges volt megvárni a kiabálást, egyszerűen megmondtam volna neki: utalja előre csak a postaköltséget (2 ezer ft) és máris küldöm a csomagot - így Te is le vagy fedezve, nem buksz és Ő is érdekelt benne, hogy átvegye a csomagot.

2018. szept. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Találkozzatok személyesen, és nincs gond.

Amúgy nyugodtan ragaszkodj az előre utaláshoz. Nem is értem, miért népszerű még az utánvétel, hiszen bármi lehet a csomagban akkor is, és csak fizetés után bonthatják fel.

2018. szept. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Vegye át személyesen vagy utaljon előre és pont. Az a véleményem, hogy töketlen voltál, meg kell mondani, akkor nincsen üzlet és rárakod a telefont.

Ha valami visszakövethető felületen van valóban sok pozitív értékelése az eladónak, utalok gond nélkül előre, én pl. hardverapro-n árultam a dolgaimat igaz olcsón, de mindig előre kértem a pénzt, még akkor is, amikor nem volt még értékelésem. Mindenki megkapta, amit kért. Ez így a korrekt.

utánvét esetében még nem is csak a bizalom van még, hanem bármi egyéb történhet, mi miatt nem tudja a másik fél átvenni, semmi kedvem nem lenne futni ezt a kockázatot magánemberként.

2018. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

"Véleménykre lennék kíváncsi, hogy ki melyik oldalt áll és miért."


Az első válaszolóéra.


Ha te nem akarsz utánvétellel küldeni akkor nem küldesz. Ha ő em akar előre utalni akkor nem utal.


Nem kell erről fél órát telefonbeszélgetni és győzködni a másikat hogy ki kiben bízik: 20 mp után el lehet köszönni.


Gondolom a leírásnál jelezted, hogy csak előreutalás után postázol, akkor adhatod a negatívot.


(Én is árultam könyvet a vaterán, 3000+ adásvétel, de mégsem éreztem személyes sértésnek ha valaki utánvétellel szerette volna fizetni, mindössze tartottam magam a vásárlási feltételekhez és nem küldtem.)

2018. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

(Előző vagyok)


"Végén kiabálásba és a neki kell az a sz.r könyv kifakadásba fulladt a beszélgetés, amire én megígértem, hogy gondolkodom az ajánlaton."


Fenyegetőzés után gondolkodol rajta, hogy milyen megbízható az illető? Pont ilyenkor nem kell vele foglalkozni.



"Szerintetek kinek van igaza? Kinek kell engedni?"


Senkinek nem kell engedni. Ahhoz kell tartani magad amiben megegyeztetek.

2018. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kár volt leírnom a történetet úgy érzem. Egyrészt ahogy írtam 6 perc volt a beszélgetés, ahol azért az elején ment a ki vagy mit szeretnél... Nem húsz perc veszekedés volt.


Ez a történet csak egy példa szeretet volna lenni arra, hogy egyre jobban azt látom, hogy a vevő és az eladó félelme és vágyai ellentétes álláspontot képvisel, ami miatt egyre kevesebb adás-vétel fog összejönni.

2018. szept. 7. 10:06
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, átérzem a helyzeted. 10 éve árulok neten, kezdetben vaterán, teszveszen, de amikor már nem csak jutalék volt, hanem feltöltési díj, otthagytam, mert csak itthonról pár száz vagy pár ezer forintos dolgokat adtam el. Nekem az már nem érte meg. Akkor továbbmentem zsibvásárra, de nem volt annyira pörgős. Jött az olx, amiből ugye a lett a jófogás. Na ezt (sajnos?) sokan nézik, de mivel nem lehet értékelést hagyni, ezért sok a bizalmatlan ember. Nem használt/megunt ruhákat a gardróbcsere.hu oldalon árusítok, itt már van 50+ pozitív értékelésem, ezt szoktam "bizonyítékként" küldeni, hogy megbízható vagyok. Ugyanezek a ruhák a jófogáson is fent vannak. Ennek ellenére velem is a múltkor telefonba minősíthetetlenül beszéltek, hogy utánvéttel küldjek és őt nem érdekli hogy máshol hány értékelésem van... Magát minősítette az ember, én csak azért ajánlottam a másik oldalt, hogy a szavahihetőségem bizonyítsam. Bevallom, nekem a feltételezés is sértő volt ennyi év becsületes adásvétellel, hogy csaló vagyok és hiába kínálok alternatívát, ő néz engem hazugnak. Na mindegy, azóta más megvette az adott terméket, de bennem is rossz élményként maradt meg, hogy ragaszkodik az utánvéthez az érdeklődő és nem hajlandó kompromisszumra.
2018. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!