Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vevő kockázata, hogy nem...

Vevő kockázata, hogy nem küldik el VAGY eladó kockázata, hogy nem veszik át? Avagy előre utalás vagy utánvétel?

Figyelt kérdés

Évek óta árulok a neten. 99%-ban előre utalással adok fel, utánvétellel régen adtam fel néhányszor, mikor még olcsóbb volt és csak kis összegű csomagnál. Az érdeklődő vagy elfogadja az előre utalással tudom küldeni vagy gond nélkül megmodják, hogy akkor nem kell.


Ma 20.19kor kaptam egy hívást. Egy “kedves” úriember volt, aki 6 percig győzködött, hogy +6000ft is rádob, megvesz olyan könyvet is, ami már megvan neki a sorozatból, csak utánvéttel küldjem. Mondtam neki, hogy ha ő nem bízik meg bennem, úgy hogy visszajelzéseket is tudok küldeni korábbi vásárlóktól, akkor én miért bízzak meg benne. Mondtam neki, hogy ha nem veszi át akkor az nekem kb 2000+2000ft. Erre ő azt mondta, hogy akkor is én kevesebbet bukok, mint ő bukna, ha nem küldöm el. Végén kiabálásba és a neki kell az a sz.r könyv kifakadásba fulladt a beszélgetés, amire én megígértem, hogy gondolkodom az ajánlaton.


Sajnos rengeteg facebook csoportban találkoztam az átvertek posztokkal, amik alatt megjelennek az “úgy kell neked, nem szabad előre utalni, tanuló pénz volt” kommentekkel. Engem ez mindig elszomorít. A budapesti lakosok szerintem könnyen mondhatják ezt, hisz sokkal nagyobb a piacuk mind vásárlás, mind eladás terén, ők eldönthetik, hogy csak személyesen veszik át. Ezzel hergelik az embereket ellenünk is, a becsületes kisemberekkel, egyre jobban csökkentve az eladási sikereinket.

Majd ott a másik oldal is, ahol posztolják, hogy “már ez a 3. csomag a héten, amit nem vettek át”. Itt is megjelennek a “na ez volt a tanulópénz, nincs utánvétellel postázás”.


Én is, ha vásárolok valakitől, előre utalok. Egyrészt nem vagyok mindig itthon, kényelmesebb, olcsóbb és az eladó is biztos, nekem adja el.


Szerintem elég nehéz így a helyzet, hogy mindkét oldal fél a másiktól. Szerintetek kinek van igaza? Kinek kell engedni?

Én úgy gondolom, hogy az eladót feljelenthetik, ha nem küldi el a terméket, átver valakit, de a vevők kötelezettségek nélkül kérhetnek bármit és esetleg verhetnek át másokat.


2018. szept. 5. 22:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%

"Kár volt leírnom a történetet úgy érzem."


Nekem meg kár volt elolvasnom és válaszolnom.

2018. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!