Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az normális dolog, hogy a...

Az normális dolog, hogy a futár nem akarja behozni az ajtóig a csomagot?

Figyelt kérdés

Nem először fordul elő a dolog.


Engem még csak nem is zavarna annyira, de pl. Anyukámnak már nem olyan egyszerű a dolog. Pont azért rendel az ember HÁZHOZ, hogy ne kelljen cipekedni.


Ki sem száll az illető a kocsiból, hanem telefonál, hogy Anyukám a csigolyatörésével legyen szíves kimenni a kocsihoz, és hozza be maga a 10+ kilós csomagot (ráadásul a kapunktól vagy 200 méterrel odébb parkol).


És képesek nekiállni kioktatni Anyukámat, hogy nekik nem kötelességük behozni az árút. Még borravalóért SEM hajlandók bejönni!!!


Kutya nincs, hó is el szokott lenni takarítva...



2019. jan. 8. 20:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Amikor bútorboltban dolgoztam ott is családi háznál a kerítésig szállították a terméket, külön ki lett emelve a vásárlóknak, hogy segítségről gondoskodjanak, mert a szállítók csak lerakják a cuccot és mennek tovább.

De egy futárnál is az ajtóig viszi a cuccot, családi háznál pedig kerítésig

2019. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%

A házhoz szállítás mindig az első ajtóig szól!


Tehát 10 emeletesnél nem a lakás ajtajáig, vagy a spájzig viszi.


Családi háznál meg a kertkapu előtt adja át!

2019. jan. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
59%
Az ilyen paraszt, munkakerülő tróger futárok miatt (nomeg az inkompetens kereskedők miatt) rendelek én mindig kizárólag utánvétes fizetéssel, mióta ezt csinálom, nem volt probléma, mindig lakás ajtóig jön a jómunkásember. :)
2019. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%
Ha 3 perc plusz időt jelent AJTÓIG vinni, akkor az mennyi plusz időt jelent, hogy egy idős, beteg nő elbattyogjon 200 métert, mert még az ajtóig se vitte el?
2019. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
31%
Én az ilyet úgy oldom meg, hogy inkább csomagpontra kérem a szállítást és magam viszem el anyukámnak. Sokszor olcsóbb is.
2019. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

" Ha 3 perc plusz időt jelent AJTÓIG vinni, akkor az mennyi plusz időt jelent, hogy egy idős, beteg nő elbattyogjon 200 métert, mert még az ajtóig se vitte el?"


Nyilván többet. Meg a "2 sarokra tudtam csak megállni" nem is lehet kifogás, az a dolga a szállítmányozó cégnek, hogy a címre vigye a csomagot - ne a címtől 2 utcányira.

De az nem dolga, hogy bevigye a lakásba.

2019. jan. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
44%

Én is úgy gondolom, arra nincs mentség, hogy 200 méterrel arrébb akarja átadni. Én anyukád helyében valószínűleg megmondtam volna, hogy erre a címre kértük, nem 200 méterrel arrébb, tehát vagy idáig elhozza, vagy viheti is vissza, ami után természetesen panaszt fogunk tenni ellene.

Az mindenképpen elvárható, hogy a kapubejárat előtt rakja le.

A megoldásról: más már írta a csomagponti szállítást. Én a munkahelyemre szoktam kérni, így nekem nem gond átvenni, ha pedig nehéz, akkor aznap autóval megyek és úgy hozom haza.

2019. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
49%
Kapuig kötelessége elvinni, és ha nehéz a csomag bizony azt a néhány métert az ajtóig még elvihetné. Èn lift nélküli panel negyedig emeletén lakom, és panelben ajtóig felhozzák. Egyszer bepanaszoltam egy új futárt, mert közölte hogy kártyával csak a kocsiban tudok fizetni, nem hozza fel. Én meg nem tudtam csak úgy leszaladni vele egy kisgyerek meg egy baba mellől. Elnézést kért a cég ezért is, többet nem láttam azt a futárt -nyilván más is panaszt tett. A bútorszàllítás az teljesen más, de ott külön ki is emelik hogy nem viszik fel/be.
2019. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%
Utánvéttel kell rendelni aztán ha nem hozza az ajtóhoz akkor viheti vissza.
2019. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
40%

Ez az!

Ha problémád van a futárral, szívasd meg a csomag feladóját is!

2019. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!