Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladnátok olyan ingatlant ami...

Eladnátok olyan ingatlant ami évek óta a neveteken van, gyakorlatilag semmi hasznot, nem hoz nem Ti vásároltátok, viszont a pénz gyakorlatilag a mindennapokhoz kellene? A helyzet azért kicsit bonyolultabb egy sima igennél.

Figyelt kérdés

Kárpótláskor kerültek a nevemre szántók, szüleim nevére is , ki vannak adva bérbe a reális díj feléért, harmadáért apám ismerősének. Változtatni még ezen is tilos. Apám közelít a 80-hoz, szerencsére kutya baja, beszélni sem hajlandó erről egy igazi kárörvendő.

Eddig úgy tekintettem rá, mintha nem is lenne, de mostanában egyre jobban bánt a dolog, hogy ebből a pénzből sokkal jobb körülményeket tudnék biztosítani a családomnak.



2019. febr. 1. 08:55
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
72%

Én eladnám.

Viszont mielőtt borítod a dolgokat, menj be egy ingatlanoshoz és érdeklődd meg, mennyiért lehetne azokat a földeket eladni, mert nem biztos, hogy jól méred fel az eladási árukat.

2019. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Igen lehetne emelni a díjon, segítene valamit, de ez nem oldaná meg a gyerekek későbbi napjait. Pl. itt falun sokkal költségesebb a mindennapi élet , mint mondjuk egy megyeszékhelyen vagy BP-n akárki akármit is mond.
2019. febr. 1. 09:21
 13/39 anonim ***** válasza:
36%
Haszonélvezet nincs rajta? Mert akkor eladhatod ugyan, de jóval áron alul.
2019. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
76%
Apád direkt alád tesz, innentől kezdve hol érdekel a véleménye vagy hogy megharagszik-e?!
2019. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Nem kapkodnám el az eladást az biztos, körültekintően járnék el , sajnos már csak ez az egy esélyem maradt.
2019. febr. 1. 09:22
 16/39 A kérdező kommentje:
Az örökség többi része a gyerekeim miatt érdekel, nekem már tök mindegy, lehet előbb megdöglök , mint a szüleim.
2019. febr. 1. 09:24
 17/39 A kérdező kommentje:
Nincs haszonélvezet, közös tulajdon, jelzálog stb. simán eladható.
2019. febr. 1. 09:25
 18/39 anonim ***** válasza:
44%

Az egy dolog, hogy a te neveden van, de az öregednek van haszonélvezeti joga? Mert az megbonyolítja a dolgokat.

Én egy ügyvéddel utánajárnék a lehetőségeimnek, ha teljes mértékben tied a ház és a terület, akkor azt csinálsz vele amit akarsz. A szántót tuti nem adnám el, hanem kiadnám bérbe magasabb összegért.

A házat meg fel kell mérni, hogy mennyit ér, mert nem mindegy, hogy van-e a közelben nagyváros, milyen állapotban van stb...

2019. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
50%

Mielőtt eladod, gondold át a hasznosítását. Gyümölcsös, bogyós gyümölcsök "szedd magad" módszerrel (egres, szamóca, csemegeszőlő, stb.), baromfitartás és tojás termelés, emu vagy strucc tenyésztés, méhészet, lovarda, és még számtalan dolgot gondolj át mert az folyamatos bevételt hozna, de ha eladod az csak egyszerit. Évi 600 000 Ft-ig őstermelőként adómentes is lehetsz, sőt egyes esetekben támogatást is kaphatsz rá. De az sem rossz ha a család az élelmét megtermeli.


Valamikor én is így láttam ahogy te, hogy a városi élet jobb lesz. A boltok valóban olcsóbbak és nagyobb a választék. Ahogy a távfűtött panel is kényelmes, a vezetékes netről nem is beszélve. Viszont városon mindent úgy kell megvenni, a számlák fizetése meg pénzteremtési kényszert jelent. Vagyis például a munkáját akár áron alul eladni kényszerül az ember. Míg a falusi szülői házban a háztáji gazdaságban a kenyéren kívül minden élelmet bőségesen megtermeltünk, rezsi a villanyon kívül nem volt, víz is fúrt kútból volt, sőt fa ia úgy nőtt a területen hogy tüzifára nem kellett sose pénzt adni csak némi szénre. Én el sem adom a megörökölt földet és a megélhetést biztosító gazdasági épületeket. Mert enni nem kér, de boldogan és szabadon meg lehet élni rajta.

Keress rá googléval Fekete Zsóka mangalica tenyésztőre. Ő is megtehette volna hogy például luxushajón felszolgáló lesz. De akkor nem biztos hogy úgy mosolyogna a boldogságtól és az önmaga ura jellegű élettől mint a fényképeken.

2019. febr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
A tulajdonjog tiszta. Tudom , hogy anyagilag nem éri meg a földeket eladni, legrosszabb üzlet, viszont más lehetőségem nincs. Nincs egy kényelmes, olcsón fenntartható otthonom, a rezsire az autókra , kajára elfogy a teljes fizetésünk. A jövőben változatlan helyzet esetén nem tudok a gyereknek majd albérletet, egyetemet fizetni , ezeket kell mérlegelni.
2019. febr. 1. 09:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!