Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladnátok olyan ingatlant ami...

Eladnátok olyan ingatlant ami évek óta a neveteken van, gyakorlatilag semmi hasznot, nem hoz nem Ti vásároltátok, viszont a pénz gyakorlatilag a mindennapokhoz kellene? A helyzet azért kicsit bonyolultabb egy sima igennél.

Figyelt kérdés

Kárpótláskor kerültek a nevemre szántók, szüleim nevére is , ki vannak adva bérbe a reális díj feléért, harmadáért apám ismerősének. Változtatni még ezen is tilos. Apám közelít a 80-hoz, szerencsére kutya baja, beszélni sem hajlandó erről egy igazi kárörvendő.

Eddig úgy tekintettem rá, mintha nem is lenne, de mostanában egyre jobban bánt a dolog, hogy ebből a pénzből sokkal jobb körülményeket tudnék biztosítani a családomnak.



2019. febr. 1. 08:55
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
26%

Apádnak kívánok erőt, egészséget, és még sok-sok évet, és továbbra is ilyen ép elmét!!!

Te pedig szégyelld magad!

2019. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
20%

"Van diplománk, külföldi tapasztalatom is, nyelveket beszélünk, a nejem is elboldogulna BP-en. Ketten legalább 500000-et keresnénk. Saját lakással nehogy már a küszöböt kellene rágnunk."


Istenem, ha 20 éves pályakezdő lennél, akkor még el is hinném ezt a naivitást...

Pesten sincs kolbászból a kerítés, hacsak nincs hatalmas mázlid, rengeteg kapcsolatod, vagy olyan utolérhetetlen tudásod, amivel elfüttyented magad, és gazdagodsz (bár ha az lenne, az vidékről is menne...), akkor 350-400-ban gondolkodj, az reálisabb. És akkor arról még nem szóltam, hogy mi van, ha felköltöztök, és beletelik pár hónapba, mire munkát találtok.....

Itt sincs kolbászból a kerítés, elhiheted.

2019. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
14%
Ja, és még ez is optimista szám, amit írtam. :D
2019. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
28%

Mérlegelni kell, hogy az egész hóbelevancért mennyit kapsz és az mire elég máshol. Mert Pesten 20-30 millióért kapsz egy lyukat, ahol 2-3 gyerekkel elég szűkös még 4 évig, míg a középiskolát járják. Albérletet is csak egy ideig tudnál a gyerekeknek fizetni, havi 150-180 ezrekért. Illetve ki tudja mire oda kerülnek mennyi lesz az ára.

A legnagyobb költség most a 2 autó fenntartása, lehet abból redukálnék 1re ha van rá lehetőség. A bérleti díjakon mindenképp emelj, az segít a mindennapokban, viszont hosszútávra komolyabba anyagi tervezés szükséges. Ki tudja milyen árak lesznek a jövőben.

2019. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon helyesen írták előttem, hogy a bejárás havi 80e Ft-os költsége az, ami föleszi a jövedelmeteket, azon kell változtatni. Ha jól értem két autóval jártok dolgozni, nem írtad egy városba-e (ha igen, én próbálnám egy autóval megoldani). Ez azt jelenti, hogy egy út egy embernek 1000 Ft, tehát 2,5 liter benzin, tehát kb. 35 km-re jártok dolgozni. Első körben a munkahelyetek településén kéne megnézni a lakásárakat. Biztos elfogadhatóbbak, mint Budapesten.


Mindenesetre a legjobb szándékkal mondom, hogy addig semmit ne adjatok el, amíg a kiválasztott új lakóhelyeteken körbe nem néztetek, hogy

1. amit szívesen megvennétek, az mennyibe kerül;

2. amit meg tudnátok fizetni (minden ingatlanotokat eladva), az milyen fekvésű, állapotú.

Erős a gyanúm, hogy e két pont között lenne egy áthidalhatatlan különbség - és rájönnétek, hogy a jelenleginél sokkal rosszabb lakhatási viszonyok közé kerülnétek.

A hitelfelvétel sem ördögtől való, de ha a gyerekek taníttatása miatt jelenleg is fő a fejed, akkor jelentős pluszköltséget bevállalni hosszú távra nem szerencsés.


Az írtad "lépni vagy maradni az állóvízben".

Ezt a mondatodat nem tudom értelmezni. Lépni a munkahelyen kéne, ha úgy érzed, nem vagy eléggé megfizetve. De ha ehhez Bp-re kéne menni, akkor nézd meg, egy százhúsz éves gangos házban mennyiért árulnak egy lakást. Utána nézd meg, egy tömbrekonstrukcióban (pl. Ferencváros) felújított környéken mennyi egy lakás (amekkorában elférnétek). Aztán majd a feleséged fog fellocsolni. :DDD Aztán utána derítsd ki (akár gyakoris kérdéssel), hogy a város széléről, ahol EGY KICSIT megfizethetőbbek az árak, mennyi ideig tart beérni a városba. De nem a buszmegállótól, hanem a lakótelep közepétől indulva. Hidd el, van, aki Bp-en belül is utazik 2 órát a munkahelyére BKV-val. Nehogy ott is maradjon az, hogy ketten kétfelé autóztok, mondván sok idő lenne BKV-val menni. Mert akkor semmi értelme nem volt a költözésnek, gondolom, ebben egyetértünk.

2019. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, hogy van munkahelyem , nekem is és a feleségemnek is. Ketten 400 fölött keresünk. 2 autót kellett vennem, mert amikor megszülettek a gyerekek és én elmentem otthonról dolgozni a feleségem ott maradt a 2 kis gyerekkel mindenféle külső segítség nélkül , kellettek az autók és most is kellenek. Két kiskategóriás autónk van, nem bömös meg passzát, mint ami errefelé divatosak a falusiak körében. Tudom, hogy ez nagy költség, de máshogy csak akkor lenne megoldható, ha a 8 órás munkám miatt 12+ órát lennék távol és minden elmaradna a ház körül. Faluról nem 5-10 percenként járnak a buszok, tudom ezt BP-ről nehéz elképzelni. Mindenképpen egy alacsonyabb fenntartási költségű, jó helyen található lakásra gondoltam. Nem BP-en, de a környező nagyvárosban, 30-40 M között vannak ilyenek, a pénz ilyen szempontból nem lenne gond, bármennyire is hitetlenkedtek . A falusi ház megtartása mellett is tudnék venni egy panelnál jobb minőségű lakást a földek árából, de nem ez a célom.
2019. febr. 1. 11:37
 37/39 A kérdező kommentje:
Mára befejezem, köszönöm az eddigi kommenteket, további szép napot, még a rosszindulatúaknak is!
2019. febr. 1. 11:40
 38/39 anonim ***** válasza:
78%
Én eladtam a 160 négyzetméteres, szép és karbantartott családi házat falun, pedig jobb falu, inkább kertváros szerű. 2-3 százalékos munkanélküliség van a faluban. Feljöttem Budapestre és nem bántam meg, újra ezt tenném. A gyerekek oktatása mindennél fontosabb. Most panelben lakunk, de azon dolgozunk, hogy ez ne így legyen.
2019. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az a durva, hogy egy felnőtt családos ember, kamasz gyerekekkel, az apjától teszi függővé a a család jövőjét...bérleti díj felemel ha tetszik ha nem.
2019. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!