Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tisztességes egy tanfolyamot...

Tisztességes egy tanfolyamot meghírdetnem a lánykori nevemen?

Figyelt kérdés

Szüleimet rengetegen ismerik a kisvárosban ahol élnek. Anyukámat a szakmájában ismerik, és elismerik, de a családunkat is.


Èn elköltöztem pár faluval és a férjem nevét vettem fel.

Nyáron szeretnék felnötteknek egy tanfolyamot indítani(pár alkalmas), és arra gondoltam, hogy a lánykori nevemen hírdetném meg, mert úgy mindenki tudja ki fogja tartani. HA férjezett nevemen hírdetem meg, akkor teljesen idegennek fognak hinni.


SZerintetek ez így ok? Férjemet még nem kérdeztem róla.

Nekem egy kicsit fura érzés mert mindig nagyon büszkén viselem férjem nevét, de ebben a szituációban jobban jönne a lánykori nevem.



2019. ápr. 2. 10:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
8%

Nos, akkor fussunk neki még egyszer:

- a számla hivatalos irat, a számlán a férjezett neved van - ez így rendben is van, oké.

- a tanfolyamot Hegedűs Katalin néven hirdeted, majd erről számlát ad egy Kovács Katalin - ez így baromira nincs rendben

- a szórólap nem hivatalos irat, azt írsz rá, amit akarsz - és akkor még egyszer leírom, akár azt is ráírhatod, hogy Kovács Katalin, alias, vagy ismertebb nevén Hegedűs Katalin - tök mindegy, mit írsz rá, a lényeg, hogy be tudjanak azonosítani (ha olyan a tanfolyam jellege, hogy lehet jópofizni, akkor írhatod azt is, hogy gyerekként Hegedűs Katalin voltál, vagy valami figyelemfelkeltőt :-) ).

Amennyiben a szórólapon mindkét név szerepel, úgy senkinek semmi kifogása nem lehet a számlán szereplő másik név miatt sem. - tehát ez is így oké

2019. ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
32%

#8-asnak:


Attól, hogy valaki számodra helytelennek tűnő választ ad, még nem szereztél jogot arra, hogy ismeretlenül BÁRKIT SÉRTEGESS, idiótának nevezz!! Ráadásul egyszerre több embert is...


Arról nem beszélve, hogy mi sem sértegettünk Téged - Te se tedd ezt - köszi :-)

2019. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
45%

De miért beszélsz hülyeségeket? :D



"A tanfolyamot: Kiss Géza tartja"


Aztán a számlán az van, hogy: Lópikula Kft.


És ez szerinted helytelen :D

2019. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
16%

Minek vetted fel a férjed nevét, ha alkalomadtán letagadod? Szerintem az az idióta, aki szerint rendben van, hogy hol így mutatkozol be, hol úgy.


Másodsorban pedig ha a leánykori neveddel halászol magadnak résztvevőket a kis falusi tanfolyamodra, az már önmagában siralmas. Inkább legyen rólad fotó, ha úgyis ismernek.

Nem hiszem, hogy büntetenő, ha kamu (nem jogszerinti) néven hirdeted, de attól még hülyén néz ki, hogy letagadod, főleg egy faluban, ahol mindenki tudja, hogy férjhez mentél XD

2019. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
Hirdetésbe mehet xy tanfolyam Hegedűs Katival. A számlára meg írhatod Z Katalin ev.
2019. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
16-os, pontosan. Nem értem a hisztizőket :D
2019. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
11%

14-nek: Igen, ha kft állítja ki a számlát, akkor rendben van. Egyéni vállalkozóként komolytalan, hülyén néz ki. Hogy szabályos-e, abban nem vagyok biztos.


Kérdező, kérdezd meg a könyvelődet, látott-e már ilyet...

2019. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

8,12,14, azaz 62 %-os


A sértegetésen kívül másra is képes vagy?

pl. egy kulturált vitatkozásra?


Mondjuk ha a kérdező nem KFT, hanem egyéni vállalkozó, akkor igenis fel fognak akadni rajta az emberek.

2019. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy meg nyilvánvalóan érzed te is, hogy nem oke, különben fel se merült volna benned, hogy kérdést írj ki róla
2019. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%

19-es, te pedig képes vagy gondolkodni?


Azt mondtad, hogy baromira nincs rendben. Mi nincs rendben rajta?


Komolyan kérdezem.


"Tanfolyam Kiss Katival, holnap 11:00-tól"


SZámla: Szabó Róbertné e.v.


Ügyfél megkapja a számlát: "hát kérem ez felháborító, engem átvertek, Szabó Róbertné adta a számlát, én kérem megyek és visszakérem a pénzem"


ÁHHHHHHH :D

2019. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!