Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok igazságos az a...

Mit gondoltok igazságos az a rendszer, amiben egy szakmunkás többet keres mint egy orvos vagy mérnök?

Figyelt kérdés
Egyrészt fizikailag mindenképpen megterhelőbb munkát végez a szakmunkás, másrészt általában kevesebb felelőséggel jár, és azt is vegyük számításba hogy egy diplomáért és egy szakmunkás bizonyítványért mennyit kell tanulni.

2019. aug. 6. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
37%

Visszakérdezek: igazságos az a rendszer, ahol közpénzen irodisták gyakoriznak munkaidőben vagy versenyszférában munkaidőben szintén a neten lógnak a dolgozók, vagy hogy a nem dohányzók sokkal többet dolgoznak a dohányzó és folyton kint lógós munkatársaiknál, vagy hogy a tűző napon végzett fizikai melós le van nézve a seggüket meresztők által?


Ez a rendszer nem, nem igazságos és aki ténylegesen keményen dolgozik, az nem ér rá pénzt keresni.


Igen, régen sokkal jobban megbecsülték a fizikai munkást - vagy legalábbis nem nézték le ennyire... és neked sem kellene, mert ha majd szükséged lesz egy jó szakmunkásra, akkor érezni fogod a hiányát és talán azon is elgondolkodsz, hogy hová vezetne az, ha mindenki a klimatizált irodában facebookolna egész nap.


Ezt az országot a szakmunkások, fizikai dolgozók viszik a hátukon és már rég ellepett volna a szemét, meg a gaz, ha ők nem lennének. Persze mindent lehet robotizálni, de akkor ez a bolygó tényléeg megérett a pusztulásra, ha már emberre sehol nem is lesz szükség....

2019. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
66%

"azt is vegyük számításba hogy egy diplomáért és egy szakmunkás bizonyítványért mennyit kell tanulni."


Minden ember holtig tanul.


És ne csak az iskolai padok koptatását tartsd tanulásnak....

2019. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%
Amíg az orvost vagy a mérnököt nem a piac fizeti, hanem az állam, addig nem beszélhetünk arról, hogy mi igazságos és mi nem. Meg is látszik a minőség a nem piaci alapon működő dolgokon.
2019. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az egész onnan indul, hogy szakmunkás vállalkozóval a többség találkozik. Festés, burkolás stb stb.

Aztán lehet kombinálni hú de sokat keres.

Napi díjas mérnököt, magánorvost kevesebben vesznek igénybe.

2019. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
17%

"Napi díjas mérnököt, magánorvost kevesebben vesznek igénybe."


Na, ez az! És akkor itt ki is bukik, hogy szakmunkásokra nagyobb szüksége van a többségnek és gyakrabban....

2019. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
57%

"Ezt az országot a szakmunkások, fizikai dolgozók viszik a hátukon"



Ja hogyne. Folytasd pl úgy, hogy az irodai munka az nem is munka. Vagy hogy az átlag csavar gyári senki fontosabb munkát végez mint a vezerigazgato stb stb

Vicces, mikor valaki ennyire primitív.

2019. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
62%

"Vicces, mikor valaki ennyire primitív."


Szerintem meg szánalmas, amikor valaki már csak személyeskedni tud....

2019. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
60%

Senki nem írt olyat, hogy az irodai munka, nem munka.


Ott is van, aki nem neten lóg egész nap, hanem tényleges, érdemi munkát végez.


És bizony a vezérigazgató segge alatt sem lenne új merci, ha nem lennének munkásai, akik megtermelik neki és akiket kizsákmányol 3-4 műszakban.

2019. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
77%

Műtétem volt, hetente kellett visszamennem, hogy kapjak +1hét betegszabit, 4 hónapig folyt belőlem a vér, panaszkodtam is a dokinak, hogy megterhelő 8-9-10 órákat várni a váróteremben.


Felajánlotta, hogy jelentkezzek be a magánpraxisába, megtettem!

-10e volt az első alkalom (2h várakozás+3h utazás, ahol megnézte a papírjaimat

-visszakéretett 2 nappal későbbre 20e volt a konzultáció (1h+3h), ahol elmondta, amit már elmondott 3-er az ügyeletis rendelésén, tehát a nagy büdös semmit!

-újabb 20eFt 4 nappal később, ahol közölte itt nem tud kiírni táppénzre menjek, be hozzá ügyeleti időben a kórházba (2h+3h)

-kórházi váróterem 11h várakozás és megterhelték a hitelkártyámat 20eFt-al, nem vizsgált meg csak táppénzes papírt írt.


Mondta, hogy 3 nap múlva menjek be a magánpraxisába vizsgálatra. Közöltem, kihagyom és többet ne terhelje meg a kártyám, vagy feljelentem!

Következő 5 alkalomnál, szintén semmi vizsgálat fél napos várakozás a nagy büdös semmire...


Alig bírtam a székről való lefordulás nélkül a várakozást, nagyon szarul voltam, erre odajött őrjöngeni egy kedves takarítónő, hogy mekkora egy **** vagyok, neki kell takarítania utánam. Felnyílt a sebem és csináltam egy vértócsát a váróteremben, újabb 19 öltés! Az ápolók is leb***sztak, mert nem tudtam felkelni és nekik kellett tolókocsiba tenniük. A dokim szerint viszont munkaképes voltam, de ha elmegyek a magánpraxisába, akkor kiír még 1 hónapra.

2019. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
82%

"Egy ügyes szakmunkás Magyarországon kereshet többet, mint egy átlagos háziorvos vagy üzemmérnök."


Jogos a felvetés, hogy _ügyest_ és _átlagost_ hasonlítasz össze. Ismerek olyan asztalost, aki 150k-ért csinál konyhabútort, és ebből havit kettőt simán összerak _mellékállásban_! Meg ismerek olyan asztalost is, aki minimálbérért gürizik, és mellette semmit nem csinál, nincs is eszköze hozzá.


"kérdés részben arról is szól, hogy a fizikai munka társadalmi szinten manapság mennyire számít lenézettnek?"


A társadalmi megítélés lassabban változik, mint a piaci környezet.

De mondok egy példát neked: tegnap volt nálunk a villanyszerelő, 4 órát dolgozott, elkért 30+16 ezret (16 ezer a kapcsolószekrény). Megnéztem a neten, hogy nagyjából mennyibe kerülnek azok az anyagok, amiket felhasznált (vezeték, konnektor, stb.), a maradékból levontam a benzinköltségét, és számoltam egy keveset gépamortizációra, fúrókopásra, stb. Az jött ki, hogy a srác kb. 5500-6500 Ft-os órabérért dolgozott nálunk. Számlát nem kaptunk.

2019. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!