Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok igazságos az a...

Mit gondoltok igazságos az a rendszer, amiben egy szakmunkás többet keres mint egy orvos vagy mérnök?

Figyelt kérdés
Egyrészt fizikailag mindenképpen megterhelőbb munkát végez a szakmunkás, másrészt általában kevesebb felelőséggel jár, és azt is vegyük számításba hogy egy diplomáért és egy szakmunkás bizonyítványért mennyit kell tanulni.

2019. aug. 6. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:

#78 ezt mondták anno a feudalizmusra. A kommunizmusra. Mindenféle-fajta izmusra. És mindegyik meg is bukott.

A kapitalizmus is meg fog bukni, pontosan azon okok miatt, amit írtam. És amire magad is azt mondtad, hogy igen, ez így van.

Persze, lehetne jól is csinálni, ez teljesen igaz. Csak épp a csöpögő nyálú hatalomsóváraknak nem érdeke, mert még a végén csak 99% profitjuk lenne, nem 100%. A kommunizmust is lehetett volna jól csinálni, annak idején Marx egy betűt nem írt arról, hogy gulágosítsunk meg vagonírozzunk, meg irtsuk ki a kulákokat. Sztálin idejében hiába sopánkodott volna nagyokat, hogy hádde' ő eztet nem így gondolta.


#79 soroljam?

- Kezdőtőke

- Jó kapcsolatok

- Nix konkurencia

- Legalább egy alapszintű pénzügyi alapismereti oktatás az iskolákban

- Gátlástalanság, gerinctelenség

- Sok-sok ember aki lobbizik neked


Hogy egy klasszikust idézzek: "és még folytathatnám a sort, bébi..."

De még ha ezek adottak is, és tényleg be tudsz törni a piacra, ki leszel te? Kishal a cápák között.


Te sem tudod, mitől lehetnél milliárdos. Oké, tehát akkor szerintem ne firtassuk, hogy mindenki hót egyenlő esélyekkel indul.

Most el is ismerted, hogy nem lehetsz milliárdos. A jól fizető munkától senki nem lesz önmagában az. Tehát igazat mondtam? Igen.

Köszönöm, ezt akartam hallani.

Lehet ezen még vitázni, csak értelme nincs.


#80 személyesen "csak" 6 ilyen ismerősöm van. Ha akarod, bemutatlak nekik, meg is tapogathatod őket, nem-e hologramok.

2019. szept. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
47%
Az internet segítségével kb. bármit meg lehet tanulni ingyen vagy fillérekért (amihez nem kell fizikai készség), szintén fillérekből lehet egy online alapú vállalkozást indítani, potenciálisan 7 milliárdnyi elérhető ügyféllel. Ha milliárdos nem is leszel (bár tizenéves gyerekekből lettek már dollármilliomosok egy-egy webes vállalkozásból), jómódot el lehet érni vele. Ez melyik rendszerben volt meg korábban?
2019. szept. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, a neten meg lehet tanulni ezt-azt, de a net se azt nem garantálja, hogy lesz munkahelyed ahol a tudásod hasznosíthatod, se azt, hogy nem teszi ezt meg előtted valaki más, de még papírt se ad a szaktudásodról.

Arról nem is beszélve, hogy a netes munkák bő 90 százaléka nettó átverés, kamu.


Tudok róla, hogy voltak gyerekmilliomosok, egyet máris találtam:


[link]


Korábban is voltak, akik az adott rendszerben meg tudtak gazdagodni. Anno volt az aranyláz Ámerikában, de ott se lett mindenki csiliárdos. Manapság ráadásul a pénz jórésze nem is létezik a valóságban, csak papíron vagy virtuálisan.

Tehát messze nem igaz az az állítás, hogy a rendszer mindenkit hagy érvényesülni.

2019. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
90%

Ha amellett kell érvelni, hogy semmit nem ér a diploma akkor neked megfelel, hogy ismersz valakit aki 2 diplomával alja munkát végez.

Ha más felhoz egy gyerek milliárdost akkor az nem érv semmire.



Az egyenlő esélyeket is rohadtul ferdited. Nekem, neked, bárkinek ugyanúgy esélye van milliárdossá válni. Egy jó szakmunkás vagy diplomás keres annyit amiből pár év után megcsinálhatja álmai vállalkozását. Ami pedig tanulással BÁRKINEK elérhető manapság. (hagyjuk most azt a sajnálatosan retardált beteg réteget aki erre tényleg képtelen: szuper világ lenne ha csak őket kéne a szociális hálónak eltartani!)

De ha jó családból származik akkor se biztos, hogy milliárdos lesz!

Viszont egy kényelmes élet felnőtt korra mindenkinek elérhető, mindegy honnan indult. És ez az ami régen nem volt! Ha nem volt pénzed tanulni akkor nem igazán kaptál támogatást vagy diakhitelt. Nem nagyon tudott kitörni senki. Ma ez egész más, van lehetőség.

2019. szept. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:

Manapság van 2-3 fajta diploma, ami actually ér is valamit. A többiből vagy bődületes túlképzés van, vagy nincs elég munkahely.

Kiképezheted te magad űrhajósnak is, azok tényleg csiliárdokat keresnek, csak épp Magyarországon nincs "Náza".


Nem ferdítek semmit az egyenlő esélyekről. Egy szabolcsi kisebbséginek soha nem lesz annyi esélye, mint egy rózsadombi polgárnak. Mondtam leegyszerűsített példát: tolókocsis mozgáskorlátozott vs. hosszútávfutó. A tolókocsis soha az életbe nem fog olyan eredményt elérni, mint a hosszútávfutó, még ha rendbejön időközben a lába se, mert akkora óriási hátránnyal indul.

Egy jó szakmunkás vagy diplomás keresHET annyit, amennyivel megcsinálhatja a vállalkozását. Sajnos a vállalkozás se garantálja azt, hogy te csiliomos leszel. Illesszünk oda egy feltételes módot, akkor talán igaz lehet az állítás.

Másfelől pedig: még ha teljesen igazad is lenne, és mindenki vállalkozna, senki nem végezne érdemi munkát,a társadalom hetek alatt össze is omlana.

Ha jó családból származik valaki, és bőven vannak kapcsolatai & mögöttes tőkéje, sokkal nagyobb eséllyel lesz belőle milliárdos, mint mondjuk egy átlag szallagmunkásból. És tudod miért? Mert a pénzt manapság marha könnyű befolyásra váltani.

Lehet, hogy régen nem volt lehetősége tanulni mindenkinek, viszont éppen ezért a diploma sokkalta értékesebb volt. Sőt, továbbmegyek: még átlagmelóból is meg tudtál úgy élni, hogy hónap végén nemcsak szárazkenyérre meg krumplistésztára futotta? Hogy honnan tudom? A szüleimtől. Nem voltunk kőgazdagok anno se, de édesanyám így is mert 4 (!!!!!!) gyereket vállalni saját szabad akaratából, mert tudta, hogy átlagkeresetből is bőségesen lesz pénz mind a négy felnevelésére. Manapság EGYET merne vállalni. Ja, és vállalkozó, ezt elfelejtettem hozzátenni.

2019. szept. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim válasza:
Heló, én ugyan nem értek annyira ehhez mivel még diák vagyok de úgy gondolom mindkét munkatípus fontos és fölösleges két vagy több felnőtt embernek vitatkoznia azon a ponton túl amíg még nem személyeskedés volt. Tisztára mintha óvodásokat olvastam volna végére. Mindenki nyugodjon meg, mindkét érvben van igazság mindkét munkatípus fontos hiszen ha nem lenne bányász nem lehetne a programozónak vagy űrkutatónak számítógépe de ha nem lenne programozó még mindig az ősemberek szintjén lennénk mert nem tudnák fejlődni és mellesleg a szakmunkásoknak is sokkal rosszabbak lennének a munkakörülményei mert az sem fejlődne. Ez csak saját véleményem még mielőtt valaki emiatt megkövez.
2019. szept. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!