Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Béremelésre kell külön indoklá...

Béremelésre kell külön indoklás, vagy elég annyi hogy mennyiben szabom meg a munkaerőm árát és vagy kifizeti vagy búcsút veszünk egymástól?

Figyelt kérdés

Béremelés terén két stratégiát látok a gyakorlatban. Az egyik érvekkel készül az emelést alátámasztani, azért fizessen a cég nekem többet mert.... szebbet többet jobban dolgozom, szakmailag fejlődtem , komplex feladatokat végzek stb....

Ez a taktika alig jön be, a főnökségnek minden érvre van egy ellenérve, lesöpri az asztalról őket. Megy a duma oda vissza és végül semmi se lesz belőle.

A munkaerő marad egy darabig de már kifelé nézeget hova pattanhat meg, frusztrált, leszar mindent, lose-lose szituáció mindkét félnek (ez kinek jó???)


A másik taktika azon alapszik hogy a boltban se indokolják meg miért volt 40 ft a kifli tegnap és miért 50 ft ma. Azért mert tegnap ennyit kértek ma meg annyit és pont. A szobafestő se indokolja miért 100-ért festette ki a szobámat tavaly és miért 150-ért idén. Azért mert csak, mert ennyit kér most és pont. Nem tetszik akkor nem fest és kész.


Ezen az alapon mennek oda béremelést kérni és minden különösebb érvelés nélkül megmondják hogy ők ezt a munkát a továbbiakban + 10%-ért (mondjuk) hajlandóak végezni. A cég meg kívánja ezt fizetni vagy nem? Ha nem , semmi gond, akkor kalap kabát és lehet embert keresni. Nicns indok hogy miét kér többet. Ennyiért vállalja a munkát és pont.

ÉS ez a taktika többnyire be is jön. (van hogy visszaüt mert emelést se kap, és a cég kezd el embert keresni a helyére majd elküldi....)


Mit gondoltok a két taktikáról?


2019. szept. 5. 08:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Kérdező, kicsit gondolj bele a vezetőség fejébe."


Ja és MIÉRT gondolkodjak én a vezetőség fejével? Miért is ?

Ő gondolkodik az én fejemmel?


Majd ha én is annyit keresek majd akkor az ő fejével gondolkodok maradjunk ennyiben. Addig meg azt nézem hogy itt ennyi ott meg talán 5 ft-tal több. És kész.

2019. szept. 5. 08:59
 12/21 anonim ***** válasza:
35%
Ismerjük mind azt a szitut mikor a főnök kéztördelve szavatkozik hogy nem tud emelést adni, mert gyenge volt az év, aztán másnap 15 milliós új kocsival rongyol be.
2019. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem tetszik felmondasz
2019. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodj meg hozzád Max az asztalra köpni mennék el. :D
2019. szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%
Mit dolgozol? Ha ezt tudnánk, akkor könnyebb válaszolni is. Pl maszekolni tudsz? Időbeosztâsod, kollégák milyenek? Mihez értesz? Mit tudsz amit mások nem? Stb.
2019. szept. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Mihez értesz? Mit tudsz amit mások nem? St"



Semmi olyat nem tudok amit ne tudna még ezer és ezer ember, de ezt a munkavállalók 99%-ára el lehet mondani.


Miért mit tud egy teszkó pénztáros? semmi olyat amit 1000 másik ne tudna. És hányszor kaptak emelést az utóbbi 1 (!!!!!!) évben? 2x.

Mit tud egy operátor? Semmit. Amit betanítottak neki. Ha kilép van a helyére 100 másik.

És emelnek nekik? Hogyne emelnének. A győri autóiparinál kaptak csak idén 17%-ot.

2019. szept. 5. 11:37
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és MIÉRT gondolkodjak én a vezetőség fejével? Miért is ?"


Nem a vezetőség kedvéért, hanem azért, hogy átlásd, hogy az adott béremelési taktikád bevállhat-e (mert gondolom a célod nem az, hogy összevessz a vezetőséggel, hanem hogy kapj béremelést).


Ha látod, hogy a cég szemében megérhetsz többet vagy nehezen pótolható vagy, illetve a te béremelésed nem szítana a cégen belül feszültséget, akkor kérj bátran.


Ha viszont nem ez a helyzet akkor viszont nem érdemes - max kirúgatnád magad.

2019. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%

Akkor miért nem mész a győri autóiparhoz?


Az hogy gondolkodj a munkaadód fejével az a te érdeked kis butuska.


Egyébként meg sok jó válasz érkezett, ahelyett hogy itt hőzöngsz, szemezgess belőlük. Hasznodra lesz.


Én már írtam, nekem emeltek, pedig egy pénztáros vagyok a sok közül.

2019. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
85%

Balázska, lassuk már be, hogy lóhúgyot nem ér a munkád, azért nem kapsz elemést 5 éve.


Amúgy valóban a második verzió tud működni, de csak úgy, ha tényleg van a zsebedben egy másik ajánlat. Csak hát mivel annyit nem ér a munkád, mehetsz isten hírével.

2019. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%
A legnagyobb indok a béremelésre az infláció.
2019. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!