Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjam meg az életem...

Hogy oldjam meg az életem ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, Budapesten tanulok. Ez a 5. évem a 6 éves töri-magyar tanárin, vagyis jövőre végzek.


Most van havi 40 ezer szoctámom és 30 a tanulmányi ösztöndíjam, ebből 20 a kollégium, tehát marad 50 ezrem kajára, ruhákra, stb. Így nagyon nehéz, de valahogy még túl lehet élni.


Szülői segítségem nincs, meg diplomaosztó után ha kiköltözök a kollégiumból, anyukámhoz már nem mehetek vissza. (Apám nem él már, anyám jelenlegi férje meg nem visel el engem, mert szerinte az ő fiai elől vinném el a pénzt.)


Szóval másfél év múlva lediplomázom és ki kell költöznöm az olcsó kollégiumból egy budapesti albérletetbe. Megtakarításom nincs, most is napról-napra élek, a kezdő tanári fizetés pedig nettó 134 ezer forint.


Mihez kezdjek,hogy ne legyek hajléktalan?



2019. nov. 16. 12:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk azt elfelejtik itt páran, hogy attól, hogy lakótársakkal lakik, kauciót meg kell fizetni ott is, ami általában 2 havi lakbérnek felel meg, tehát ha mondjuk beköltözik egy szobába aminek a havi bérleti díja mondjuk 60.000 Ft, akkor a beköltözéskor le kell tenni az asztalra 180.000 Ft-ot. Nyilván kevesebb mint ha külön lakásba költözne, de nem elhanyagolható. Így én is azt tudom tanácsolni,hogy gyűjts össze annyi pénzt amennyit csak tudsz pl érettségire felkészítéssel vagy ilyesmi. Ha pedig nem gondolkozol mindenképpen Budapestben, akkor azért lényegesen könnyebb dolgod lenne, de akkor is muszáj lenne hogy most elkezdj dolgozni az egyetem mellett.
2019. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
93%

dolgozz egyetem mellett bármit (mcdonaldsban elég jó kezdő fizetéseket ígérgetnek, és diákként többet tudsz keresni, mert kevesebbet kell adóznod belőle). de a magántanárság se hülyeség, főleg ha nyelvtanárnak tanulsz vagy valamilyen természettudományos tanárnak.

ahogy előttem is írták már, nem kötelező pesten élni. anyám és a testvére is tanárok, mindketten vidéken tanítanak, nagynéném albérletben van és kijön a pénzéből (pedig autója is van). bárhol tárt karokkal várnak, akármilyen szakos vagy. nyilván nem fizet többet mint a bértábla, de gyakorlatilag oda mehetsz lakni és dolgozni, ahova akarsz.

2019. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%

10


Itt sokan sajnos arról képzelegnek, hogy nyugaton az átlag keresetű ember megengedheti magának hogy egy nagyvárosban egyedül lakást béreljen úgy, hogy még mellette sok marad a fizujából másra is. De ez sehol nincs így.

2019. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
67%
Miert vegzel olyan egyetemet amivel kevesebbet fogsz keresni mintha simman a mekibe dolgoznal?
2019. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
74%

Ex-szobakiadóként én is azt mondom, hogy lakótársak mellé költözz be.


Akinek valahonnan van saját lakása, sokszor ad ki szobát (csak a baráti körben többen is, vagy nekik van és ők adják ki, vagy ők maguk laknak így), amíg nincs párkapcsolata. Vagy akár párkapcsolattal is, ha megoldható.

Nekem az is segítség volt, hogy beszállt a rezsim tekintélyes részébe. Cserében szegény azért nem luxuslakosztály körülmények között élt. NEM, nem putri a lakás, csak vannak hátrányai olyan esetben, amikor két, egymásnak idegen azonos nemű lakik benne.


Továbbá szerintem is vállalj korrepetálást!

Egyik barátnőm gyógyped hallgató és ő vállal. Másik barátnőm abszolút más szakos hallgató, ő a szakja témájában vállal, vagy hogy mondjam. :D Matematika szakos és matekból korrepetál, de kicsiket.



# 13


Belegondolva ez szomorú...

25 évesen, főleg ha addig keményen tanult az ember, az lenne a minimum, hogy egyedül (vagy ha van, a párjával) élhessen.

Ne szülőkkel, ne nagyszülőkkel és főleg ne vadidegenekkel. (Vagy a vadidegent ő vállalja be, ő a "főnöke" és így pénzügyileg nyereséges, nemhogy veszítene rajta.)

2019. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
36%

Hajléktalan? Nőként sosem leszel az, max ha nagyon durván alkoholizálsz.


Találsz egy palit.

2019. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
30%
Keress magadnak gazdag pasit .
2019. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%

Én amellett, hogy elkezdenék suli mellett dolgozni és minél többet félretenni, utána vidékre költöznék. Vidéken ennyi pénzből még mindig könnyebben ki lehet jönni.

Egyébként másokkal élni teljesen normális. Én 27 éves koromig laktam másokkal albérletben, a férjem 32 éves koráig. Most egymással élünk a saját lakásunkban tetemes hitellel. Ha azt nézem, akkor sosem engedhettem meg magamnak, hogy egyedül béreljek egy lakást. Mostmár megtehetném, de most is nagyon nagyon rosszul esne ennyi pénzt kifizetni a lakhatásomra. Szóval ilyen kereset mellett, ami ráadásul fix... én nem valószínű, hogy ragaszkodnék a nagyvárosi élethez.

2019. nov. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%

Ez egyedül nem nagyon megy, ketten már meg lehet oldani. (Az igazábòl már mindegy, hogy a párod vagy a barátnőd.)

Másik megoldás pedig az, hogy több iskolában is tanìtasz. Ismerek ilyet, 1 iskolában főállásù, egy másikban òraadò. (180-at keres ìgy szinte kezdőként) Albérlete nagyon lepukkant, de csak 90.000,- rezsivel. Valamint tavaly még járt neki albérlet támogatás. Azt te is nyugodtan megpályázhatod, meg fogod kapni. Önkormányzati lakásra is pályáznék a helyedben, arra is van elég sok esélyed.

2019. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten tanulsz akkor tudok neked Pesten diákmunkát ami nagyon jól fizet és nem kell hozzá végzettség.

26/F

2019. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!