Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjam meg az életem...

Hogy oldjam meg az életem ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, Budapesten tanulok. Ez a 5. évem a 6 éves töri-magyar tanárin, vagyis jövőre végzek.


Most van havi 40 ezer szoctámom és 30 a tanulmányi ösztöndíjam, ebből 20 a kollégium, tehát marad 50 ezrem kajára, ruhákra, stb. Így nagyon nehéz, de valahogy még túl lehet élni.


Szülői segítségem nincs, meg diplomaosztó után ha kiköltözök a kollégiumból, anyukámhoz már nem mehetek vissza. (Apám nem él már, anyám jelenlegi férje meg nem visel el engem, mert szerinte az ő fiai elől vinném el a pénzt.)


Szóval másfél év múlva lediplomázom és ki kell költöznöm az olcsó kollégiumból egy budapesti albérletetbe. Megtakarításom nincs, most is napról-napra élek, a kezdő tanári fizetés pedig nettó 134 ezer forint.


Mihez kezdjek,hogy ne legyek hajléktalan?



2019. nov. 16. 12:25
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Nem leszek a k*rvája senkinke.
2019. dec. 30. 11:57
 32/32 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell a hisztike a tanári miatt, én két alapszakkal meg két minorral simán tanítottam nyelvet egyetem alatt, a nyarakat is végig dolgoztam, pedig voltak 20+ tárgyas féléveim. Tudtál volna eddig is dolgozni, ha akartál volna, csak ahhoz korán kellett volna kelni meg későn feküdni. Ezzel a mentalitással tényleg marad a párkeresés. Kezdő tanárként nem lehet megélni Budapesten, ez van. Vagy vállalsz mellé heti 10-15 magánórát vagy éhkopp. Viszont a magánórákra megint az lenne a kifogás, hogy munka mellett nem megy, mert sok az adminisztráció meg a dolgozatjavítás.

Ejnye-bejnye Rebeka.

2019. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!