Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjam meg az életem...

Hogy oldjam meg az életem ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, Budapesten tanulok. Ez a 5. évem a 6 éves töri-magyar tanárin, vagyis jövőre végzek.


Most van havi 40 ezer szoctámom és 30 a tanulmányi ösztöndíjam, ebből 20 a kollégium, tehát marad 50 ezrem kajára, ruhákra, stb. Így nagyon nehéz, de valahogy még túl lehet élni.


Szülői segítségem nincs, meg diplomaosztó után ha kiköltözök a kollégiumból, anyukámhoz már nem mehetek vissza. (Apám nem él már, anyám jelenlegi férje meg nem visel el engem, mert szerinte az ő fiai elől vinném el a pénzt.)


Szóval másfél év múlva lediplomázom és ki kell költöznöm az olcsó kollégiumból egy budapesti albérletetbe. Megtakarításom nincs, most is napról-napra élek, a kezdő tanári fizetés pedig nettó 134 ezer forint.


Mihez kezdjek,hogy ne legyek hajléktalan?



2019. nov. 16. 12:25
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
Még az utolsó sulis nyaradon vállalj valami nyári munkát amivel kereshetsz valami kis alap tőkét, legalább egy fél milliót (mondjuk balcsin gürizni valami kifőzdében ahol adnak kaját meg szállást) . Ebből ki fogod tudni fizetni a kauciódat egy szoba bérléséhez, meg marad valami kis tartalékod is. Jó lenne ha tudnál suli mellett is dolgozni valamit 1-2 nap. Mostanában úton útfélen munkaerőt keres mindenki. Nem lesz nehéz, mert biztos értelmes vagy. A továbbiakban pedig ha mindenképp ragaszkodsz, hogy tanárként dolgozz, akkor szerintem egy vidéki városban jobbak az esélyeid, mert a fizu (gondolom) ugyan annyi mint BPen, a megélhetésed viszont olcsóbb lesz. Ha viszont nem akarsz feltétlenül tanítani, kezdj el keresgélni, hogy mit csinálnál szívesen. Kezd el kiépíteni a kapcsolati hálódat, minél több embert megismerni, minél több helyen dolgozni. Ha szüleid nem is tudna segíteni, lehet hogy van egy távoli rokon, vagy családi barát, szomszéd aki tudna neked adni valami irodai melót tapasztalat nélkül is. Már a nyári munkáddal is vagy a pénzre kell optimalizálni( szar meló, de több pénz), vagy a szakmai jellegre( nem olyan sok gyakornoki pénz, de jó kapcsolatok/tapasztalat). Nem vagy könnyű helyzetben, de ha ügyes vagy, minden rendben lesz. A lényeg, hogy már akkor legyen (legalább átmeneti)munkád, amikor még koliban lakhatsz( nyáron lehet maradni úgy rémlik)
2019. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnék tanár lenni, de mér nem feltétlenül ragaszkodom hozzá. Csak mivel más végzettségem nincs, így kb ott tartok, mintha lenne egy szimpla érettségim.
2019. nov. 18. 14:24
 23/32 anonim ***** válasza:
84%

Nyelvet csak beszelsz. Gyurj ra jobban es menj el egy sscbe vagy kulfoldre.

Vagy sajnaltasd magad itthon.


Arra nem valaszoltal meg, miert nem dolgozol heti 1 2napot diakkent barhol? Az napi 6-8k tisztan es nem kene nyomorognod. Hanem meg dozsolhetnel is azzal a plusz 40-60kval..

2019. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Az órarendem miatt csak szombat-vasárnap tudnék dolgozni, de valamikor tanulnom és beadandókat írni is kell. Sajnos annyira kiforratlan az osztatlanos tanterv, hogy lenyomnak egy más mellett két szakot, plusz pedagógia, pszichológia + most is van iskolai tanítási gyakorlat (nyilván ezért nem kapunk pénzt).


Szünetekben dolgozom, de ez nagyjából mindig el is megy - pl. most amit az őszi szünetben kerestem meg, abból veszek majd karácsonyi ajándékokat.

2019. nov. 18. 18:32
 25/32 anonim válasza:
87%

21es vagyok újra: rengeteg munkánál nem számít a végzettséged, hanem csak az hogy mennyire vagy talpraesett, és értelmes. Lehet hogy szakirányos végzettséged nincs semmihez, de a munkatapasztalat 100x többet ér mint a suli. Ha találnál valami munkaterületet amit szívesen csinálnál, és pénzt i slehet vele keresni, akkor kesőbb valami képzést még tudsz ahhoz végezni. Tudod alap szinten használni a számítógépet, esetleg jó szervező vagy. Biztos van egy csomó hasznos skilled csak nem veszed őket figyelembe.

Jobb ha még most szólok, hogy senki nem fogja nézni sosem hogy milyen jegyekkel végeztél az egyetemen( mondjuk a tanárok ebből a szempontból lehet hogy perverzek) ezért én csak arra mennék hogy a sulit leaglább minimumra teljesítsem a kis felszabaduló időben dolgoznék. Évek óta vannak kollégáim akik még suliznak meló mellett heti 0-2 napban évekkel diploma mellett. Ha még van államilag finanszirozott féléved, akár direkt is elhúzhatod az egyetem végét, így kolit még kaphatsz olcsón és időd is marad dolgozni. (feltéve ha nem tanulmányi átlag függő a koli)


másrészt ha komolyan gondolod a tanítást még a végzés előtt szaglássz végig a gimikben hogy hová tudnának felvenni amint végeztél, és milyen feltételekkel. Valószínüleg Pest környéki városokban is nézelődni kell majd.


Az a baj, hogy a 134 nettó annyira kevés ma BPen, hogy a családod erős támogatása nélkül nehezen tudom elképzelni hogy hogyan tudnád normálisan megoldani az életed. Egy lidlben is többet fizetnek a kasszásoknak/ árufeltöltőnek, pedig ahhoz nem kellett volna 6 év egyetem.

Ha van használható nyelvtudásod valami haasznos nyelvből ami nem lovári, vagy eszperantó, akkor jelentkezz multikhoz. Nem kell az álláshirdetésekben szereplő összes feltételnek megfelelni, nem baj ha egy-kettőt nem tudsz teljesíteni. Elég nagyon munkaerőhiány van mindenütt, ezért biztos találsz valamit. Levelezz, telefonálj, legyél proaktív! Hajrá!

2019. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

Menj el SSC-be dolgozni igaza van az elso hozzaszolonak. Vagy egy szezonra Ausztriaba, ott is nagy a munkaerohiany. Csak hogy legyen penzed az elso egy-ket onallo honapra. Amugy en sem ertem mit vartal egy tanari allastol, jószándékból nem lehet megélni.


Amugy szerintem a tanari fizetesek ebben a sávban vidéken is hasonlók de legalabb az alberlet meg sok szolgaltatas sokkal olcsobb.


Legalabb neked nem diplomaosztas utan jutott eszedbe kiirni a kerdest es az is szimpatikus hogy sajat labadon akarsz allni nem valakinek a f***** csüngeni. Szoval en drukkolok neked.

2019. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
48%
Csak a kifogas.. Aztan nehogy mar pentej éjjelre, heti 1nap ne tudnal elmenni valahova. Hazaersz reggel 6kor, pihensz alszol majd szombat delutantol vasarnap estig annyit tanulsz amennyit akarsz. Ez hhavi 4 5 nap az 30-40k. Problem solved.
2019. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
79%

Gyere össze az exemmel. 80 E-es albija van, tanár és sosem hagyna el, mert kevesebbet keresel nála. (Engem azért pattintott hallgató koromban mert majd végzés után 20 ezerrel többet keresek nála, most meg úgy megemelik a fizetését, hogy jóval felettem keres majd)


Viccet félre téve, ha nagyon kell a pénz és egészséges vagy de csak akkor és nem túlzásba esve, plazmadonor is lehetsz. Egy egy alkalom 5-6 ezer. Plusz adnak csokit, italt stb. Elvileg egy évben 45 alkalommal is meg lehet jelenni, de inkább csak végszükség esetére ajánlanám és külön kiemelve, hogy egészségesen menj oda - lehet némi kiegészítés.

A kisebb várost, felvételire felkészítést már előttem is említették. Babysittelés, kutya sétáltatás ha elérhető... Legalábbis diákmunka, pár órás pakolós, hostess dolgok a mi városunkban mindig vannak hétvégente ami megint nem tűnik soknak, de mondjuk minden héten 4 óra munkával és a plazmázással netto 30 000 össze jöhet. Véradásnál is vannak akciók, figyelni kell mikor mit adnak. Nem sok, de a Te esetedben úgy látom bármilyen kevés is az a valami, az is jól jön.

Amennyiben nem csúsztál és vannak ki nem használt állami féléveid, felezd el az utolsó éved - ne csináld meg az összes tárgyat. Így dolgozhatsz mellette többet és kolid is lesz két évig. Ezalatt meg annyit össze tudnál spórolni, hogy nem lenne gond a poszt-kolis élet elkezdése. Ha van a városban művészeti kar, oda is szoktak keresni modelleket - ruhás és akt ábrázolásra egyaránt.

2019. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Eltudnal menni takaritani is.


2 oras reszmunkaidosre.


Siman meglenne netto 50 korul per ho.

2019. nov. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is a párkapcsolat a megoldás, vagy sugar daddy.
2019. dec. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!