Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lejárt a próbaidő,4 hónapos...

Lejárt a próbaidő,4 hónapos terhes vagyok. Majd a 6dik hónapba bejelentem, nem akarom hogy sokkot kapjanak, más is volt igy? Többi lent

Figyelt kérdés

mielőtt jönnének a lecs@szések: Az előző munkahelyemről 3 év után elküldtek mert nem voltam hajlandó kissebb bejelentett 4órásfizetés-szerződés módositást aláirni. Kb.abban a hónapban lettem terhes, azonnal kerestem és kaptam más munkat.

Most ez a szitu.

Hogyan mondjam meg?


2019. nov. 30. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Köszönjük minden, álláskereső nő nevében...
2019. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Velem akartak kitolni az eloző munkahelyemen, nem mentem bele a minimálbéres 4 órás szerződés vátozásba.

Maradtam volna munka nélkűl ?


Ez amolyan sakk-matt helyzet, dolgozni muszálj, nem hagyhattam hogy engem húzzanak le a 4 órás alig 90e bruttó bejelentett fizuval. Vagy kellett volna hagyjam hogy átb..nak? Most amit tehetek az az hogy majd betanitok magam helyébe vkit, és minden megy tovább.

Vagy?

2019. nov. 30. 11:26
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Nem, ha ilyen szar a helyzet akkor el kell vetetni és várni egy olyan lehetőséget amikor okés minden. Ha ez a munkahely is kicse.szik veled akkor nem lesz a gyerek után gyes, akkor mit csinálsz: Az a baj tudod, hogy oké hogy nőként gyereket szeretnénk, de senki nem gondolkozik, csak belevág, aztán ez van. Vagy még rosszabb amikor a pasi ráun a gyereksírásokra, meg a végtelen pénzkeresésebe és lelép a fenébe, a nő meg ott marad egyedül. Az lehet már rég tudni, hogy ez a világ nem anya párti és egyáltalán nem veszik sok helyen jó néven, ha egyik dolgozójuk terhes lesz, vagy kisgyerekes és állandóan arra hivatkozik hogy a yégerke így, a gyereke úgy. Én ezért nem vállaltam mert erre nem lehet, de ha neked olyan helyzeted van akkor persze vállalj többet is, de számítani kell arra kiszolgáltatott helyzetben leszel, ha már most ilyen munkahelyen voltál. Ha nincs protekció korrekt munkahelyre akkor ez van.
2019. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez a sok jó hozzászólás... :)


Nem voltam ilyen helyzetben, de nem is igen zavarna más véleménye, főleg olyané nem, aki arra buzdít, hogy vetesd el, mert nem alkalmas az időpont, vagy mert a mostani céged ezért megharagudna rá.


Hogyan mond meg? A világ legtermészetesebb dolgán. Ha a munkáltatód "normálisan" áll a dologhoz, akkor tégy meg mindent annak érdekében, hogy minél tovább tudj dolgozni szülésig, ha meg nem úgy áll hozzá, akkor meg vedd be a lesz@rom tablettát és lépj tovább ezen, mert nem érdemli meg, hogy korrekt légy Te is vele.


Én a terhesség 8 hónapjáig végig dolgoztam (korom miatt veszélyeztetettként), mert a cégem annyira pozitívan állt a gyerekvállalásomhoz, hogy azt éreztem, ennyi áldozatot akarok hozni értük én is. Még egy extra jutalomban is részesítettek csak azért, hogy magasabb ellátást kapjak. Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten!


Tudasd velük, hogy ez egy így sikerült szitu, semmi szándékosság nem volt benne, nem sajnálod, hogy ez történt, örülsz neki, hogy anya leszel, de azzal is tisztában vagy, hogy nekik ez nem éppen az ideális helyzet. Aztán dolgozz, ameddig csak bírsz, nem kell követni azt a szokást, hogy amint megtudja a nők többsége, hogy terhes, máris keresőképtelen állományba megy. ;)


Szurkolok Neked, hogy minden simulékonyan menjen!

2019. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Én elmondanám mielőbb, mert ha később jelented be, akkor fognak igazán sokkot kapni, alig 2 hónapjuk marad pótolni.
2019. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Most már úgyis védett vagy, mondd el nyugodtan.


'Nem, ha ilyen szar a helyzet akkor el kell vetetni és várni egy olyan lehetőséget amikor okés minden.'


Te nem vagy normális. Úgy beszélsz mintha egy kiló kenyér lenne a téma. Saját gyerekét ölje meg, mert épp nem a legjobb?

És miért is nem jó az időzítés most? Lejárt a próbaidő, kapni fog gyedet, mi a probléma? Ennél mi lehetne ideálisabb?

2019. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Azért arra készülj fel, hogy erre a munkahelyre nem fognak visszavárni.
2019. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Azt ugye tudod, hogy a munkáltatód jogi lépéseket tehet ellened, mert eltitkoltad a terhességed?
2019. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
8: nem köteles bejelenteni. Volt ilyen tv, de elkaszálták.
2019. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

8as ezt honnan veszed?

Elvagy te szállva nagyon.

Ugyan már megis mit tehetne? Ha terhes attol még nem fogja mas hisztije miatt elvetetni.


A 3dik fenti valaszoló nem is értem milyen világba él? Ölje meg a gyerekét. Hűha milyen észlény csak félelembõl hogy vajon mit mond a fonok?

Ugyan már!

Joga van gyereket vallalni, mi lett volna ha a te anyadnak lett volna ilyen gondolkodasa?

De adott egy eselyt neked egy szep eletre ,ami sokaknak ugy latom nem is ertek.A penz sajnos sokan tobbre tartjak mint az emberi eletet.

2019. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!