Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lejárt a próbaidő,4 hónapos...

Lejárt a próbaidő,4 hónapos terhes vagyok. Majd a 6dik hónapba bejelentem, nem akarom hogy sokkot kapjanak, más is volt igy? Többi lent

Figyelt kérdés

mielőtt jönnének a lecs@szések: Az előző munkahelyemről 3 év után elküldtek mert nem voltam hajlandó kissebb bejelentett 4órásfizetés-szerződés módositást aláirni. Kb.abban a hónapban lettem terhes, azonnal kerestem és kaptam más munkat.

Most ez a szitu.

Hogyan mondjam meg?


2019. nov. 30. 11:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

#9,#10


Munka törvénykönyve 28. §

Ez a magatartás kimeríteni a megtévesztés fogalmát, sajnos próbaidő lejárta után a cég már nem tehet semmit. Maximum annyit, hogy hivatalos bejelentés előtt teszi lapátra az így trükközőt…


És ilyen viselkedés mellett kikérik maguknak az emberek, hogy miért idegenkednek a cégek a sejthetően családalapítás előtt álló női munkavállalóktól. Na pont ezért...


(Azt meg sehol nem írtam, hogy menjen abortuszra)


#8

2019. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38%

# 11


Mt. 28. §-ra hivatkozás nem állná meg a helyét ilyen esetben.

- Tévedésnek nevezhető az, hogy a munkáltató nem tudta, hogy a munkavállaló terhes? Vagy egyszerűen nincs tudatában a munkavállaló minden személyes adatának?

- Felismerhette a munkavállaló a munkáltató ezen tévedését? Tehát kell-e a munkavállalónak arra gondolnia, hogy a munkáltató esetleg azt gondolja, hogy ő nem terhes?

- A munkáltató nem vagy más tartalommal kötötte volna meg a szerződést? A munkáltatónak az egyenlő bánásmód miatt nincs joga terhességre hivatkozva nem megkötni a szerződést. Ezért erre hivatkozni balgaság lenne.

2019. dec. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

11-es!


Ennyi erővel az a munkavállaló is megtéveszti a munkáltatót, aki nem közli még szerződéskötés előtt, hogy neki bizony 2 óránként a mosdóba kell mennie a statisztikai 4 órás átlag helyett, mert a szervezete így működik. :)


Terhesség esetén megtévesztésről akkor beszélhetnénk, ha egy jogszabály kikötné például azt, hogy terhes nővel nem lehet határozatlan időre szóló szerződést kötni. Na akkor beszélhetnénk róla, hogy miért nem tudott valaki arról szerződéskötéskor, hogy 4 hónapos terhes.


... és még ezen a szitun is vitatkozhatnánk jogilag :)


De egy olyan állapot, ami megkülönböztetésre ad okot, mégis hogyan lehetne a "megtévesztés" tárgya?

2019. dec. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%

'Maximum annyit, hogy hivatalos bejelentés előtt teszi lapátra az így trükközőt…'



Aki terhes az védve van. Teljesen mindegy mit értesz hivatalos vagy nem hivatalos lapáton... Sőt, ha elbocsátottak de utólag kiderül, hogy te akkor már terhes voltál de még magad se tudtad, akkor bizony még visszavenni is köteles.

2019. dec. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
34%
Lehet hogy kicsit húzni fogják a szájukat, de ez van. Ha én lennék a munkáltató, nyilván én se örülnék neki, de ez így jött ki, kicseszés velük, de nem tragédia. Felvesznek mást helyetted és annyi. A saját érdekeidet tartsd szem előtt, majd ha visszagondolsz az életedre, ne az legyen már, hogy a munkáltató szól bele a babavállalásba. Az meg hogy vetesd el aztán majd a kövit megszülöd hát hihetetlen. :D nem arról van szó, hogy utcára kerültél és magadat sem tudod eltartani, miért kéne azért elvetetni egy gyereket mert új vagy a munkahelyen? :D
2019. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!