Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2*150000 Ft fizetésből milyen...

Girlll3 kérdése:

2*150000 Ft fizetésből milyen színvonalon lehet megélni?

Figyelt kérdés
Tehát, ha két ember 300000ből él egy két vagy három szobás lakásban? És hogy lehet az, hogy valaki ennyiből családot tud eltartani? Én jelenleg nettó 150et keresek, de úgy érzem ez semmi a normális életszínvonal fenntartásához, nemhogy még valakivel összebútorozzak és szülni merjek.

2019. dec. 1. 18:46
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Te mit végeztél, hogy szerinted az embereknek alapvetően egy alamizsna jár fizetés címszó alatt? Képezném én magam szívesen, ha lenne pénzem, de amíg így keresek, addig maximum az öregemtől kérhetnék pénzt, de ő úgyse adna. Szerinted ingyen oktatnak? És kérdés az is, hogy mégis mit érdemes még tanulni?
2019. dec. 1. 19:15
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon nem mindegy, hogy egy vagy két ember keres.

A kereset ugye duplázódik, de a rezsi nem!

Nagyon minimális eltérés lesz csak, ha egy ember odaköltözik.

Saját példámat tekintve,

fűtés 15e

villany 10e

vízdíj 4e

szemétdíj 4e

internet 6e

kommunális adó 10e/év

kábeltévé 3e


Nem is tudom, van-e még vmi, amit fizetek.

Szóval ezeknek nagy részén nem dob az, ha plusz ember van. Vagy csak alig. Fűtés, internet, stb. nem fog többe kerülni.

Villany esetleg, de ebben sem vagyok biztos, max a víz, de mennyivel? Havi 1000 forinttal?

A kaja az, ami többe fog kerülni, meg a ruházkodás, de gyakorlatilag azt az ő fizetésével behozza a közösbe, és sokkal több marad.

Nekem van egy 55 ezres lakáshitelem, meg a fent említett rezsi, tehát havi 90-100 között van a fix kiadásom.

A többi kaja, ruha, egyebek. 150-ből tényleg szűkös, ha csak 50 marad mindenre.

De ha ugyanez a rezsi kimenne, és 300-ból 200 maradna, abból azért nem kell szűkölködni, szerintem egészen normálisan meg lehet élni.

Nálunk egyébként hasonló összeg van, bár nem két kereső van, csak én, de 2 ember él belőle, magyarul van egy eltartottam, kicsivel több, mint 300 ezerből.

(Ha a fenti összegekkel számolunk, akkor hozzá kell tennem, hogy ezt a rezsit már 2 ember használja, ennyiért!).

Valójában szezononként több új cipő, bármiféle új ruha belefér, nem kell kölcsönkérni. Kajából sem az olcsót veszem.

Kocsi nincs, az biztos nagy kiadás lenne.

De ha valami háztartási gép tönkremegy, arra sem kell kölcsönkérni, mert telik rá.

2019. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
64%
Normalis dolgot kene tanulni és akkor nem lenne ilyen gondod
2019. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
És mi lehetne az a normális dolog, amiért alkalmazottként is normális fizetés jár? Példának okáért a fodrász szakma is érdekelt, de ott sincs pénz, viszont tapasztalatot ott is elvárnak. Bejelentéssel ott még szórakoznak is több helyen. Lenyomsz naponta 10-12 órát, ott vagy hétvégén is, és be vagy jelentve 4-re, majd később 8-ra, ezért cserébe kapsz 140-150 ezret, ha nagyon jó kislány vagy kicsivel többet. Mindezt meghirdetik nettó 300-500 ezer forintra, és k---ra nem ez az igazság. Nem csoda, hogy ebből az országból, aki teheti elmenekül. Fiatalként ide családot alapítani,dolgoztam egészségügyben, mi a fene van itt, elárulom, semmi. Ezért nem ír senki se semmi normális tanácsot, mert nincs. Orvos, mérnők, informatikus, ők még valamit keresnek. De egy normális orvos is inkább szedi a sátorfáját, idősebbek dolgoznak és maradnak itthon, meg azok, akik nem a legjobbak.
2019. dec. 1. 21:15
 15/32 anonim ***** válasza:
78%

"Orvos, mérnők, informatikus, ők még valamit keresnek"


De mi akadályozott meg, hogy orvosnak, mérnöknek vagy informatikusnak tanulj?

2019. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
2019. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%
#15: Na na na na na... na! Azért nem mindenki való minden pályára, ennyire nem egyszerű a dolog. Ha valami nem érdekel valakit, akkor hiába jár arra a szakra, nem fogja tudni elvégezni. Ezt informatikusként mondom.
2019. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Mondjuk a pontszámaim.... De nem is akarok orvos lenni, mérnök sem. Informatika pláne nem érdekel. Ezekről tudok, hogy fizetnek, de mást nem tudok így kapásból. Vállalkozók keresnek jól, de ahhoz eleve kell tőke, nem is kevés és akkor utána már egyszerű, pénz pénzt hoz.
2019. dec. 1. 21:25
 19/32 anonim ***** válasza:
58%
Tehát olyat tanultál, amiről tudtad, hogy szarul fizet és most panaszkodsz, hogy szarul fizet...
2019. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
78%

Én multinál vagyok pénzügyön gazdasági diplomával.

4-en vagyunk a részlegen, egyikőnk sem keres 300 nettónál kevesebbet és nem vagyunk se vállalkozók, se orvosok, mérnökök vagy informatikusok.

(és ez Debrecen egyébként, nem Pest)

2019. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!