Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2*150000 Ft fizetésből milyen...

Girlll3 kérdése:

2*150000 Ft fizetésből milyen színvonalon lehet megélni?

Figyelt kérdés
Tehát, ha két ember 300000ből él egy két vagy három szobás lakásban? És hogy lehet az, hogy valaki ennyiből családot tud eltartani? Én jelenleg nettó 150et keresek, de úgy érzem ez semmi a normális életszínvonal fenntartásához, nemhogy még valakivel összebútorozzak és szülni merjek.

2019. dec. 1. 18:46
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem minden orvos keres jól. Muhaha kishazánkba rezidens rokonom 130-at visz haza gyerekorvosként. Most sírjak vagy nevessek ezen? Sebészek pl hálapénzzel marha jól élnek. De sorry, mert ehhez nem kis gyomor kell ám. Először is bírni kell a vér látványát, nekem bárki bármit mondhat, itt a leggyakoribb a pszichopátia elöfordulása. Az egy dolog, hogy a műtöben mondjuk nem megölnek, hanem jó esetben meggyógyítanak. Jah, meg hát azért elviselni annak a tényét, hogy mondjuk hibáztam és ez egy másik ember életét tönkrevágta, én nem bírnék ezzel együtt élni. Ez nem nekem való. Mérnök... nem értek a matekhoz, de őszintén nem is érdekel, pláne egyetemi szinten nem. Szerintem ez a három erősen olyan terület, amihez születni kell.
2019. dec. 1. 21:34
 22/32 anonim ***** válasza:
52%
Akkor így jártál, neked ezt dobta a gép.
2019. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Hol tudtam volna már 18 évesen, hogy nem lesz majd ismerősöm, hogy azzal helyezkedjek el, amit végeztem? Dehogy tudtam, hogy ez ilyen. Ilyet nem is írtam.
2019. dec. 1. 21:37
 24/32 A kérdező kommentje:
Amúgy alapvetően nem fizet az rosszul, amit én tanultam. Ha abban lenne munkám, akkor gond egy szál se lenne.
2019. dec. 1. 21:42
 25/32 anonim ***** válasza:
60%

Mi volt a terv eredetileg?

Elvégzed ezt a csodálatos bölcsész szakot és mihez kezdesz vele?

2019. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Na, akkor átvariálom a kérdést. Olyanok írjanak, akiknek normálisan fizető munkahelyük van. Humán területen dolgoznak és meg van idehaza a nettó 250-300 ezer forint. És a múlt az mindegy. Azt hittem gyakorlati helyeken odaragadok, nem jött össze, amúgy. A legtöbb helyen örülhetsz, hogy ott dolgozhattál és utána a viszont látásra van.
2019. dec. 1. 21:47
 27/32 anonim ***** válasza:
88%
@26 Nyelvszakos illetve szabad bölcsész diplomáim vannak, jelenleg egy tech startupnál dolgozom. 6 éve egy multinál kezdtem ügyfélszolgálatosként, nettó 200-zal, aztán 2 év múlva már csoportvezetőként 400k felett, rá 2 évre osztályvezetőként alig 800k alatt, innen váltottam egy kisebb céghez jelentősen kevesebb pénzért, most köztes megoldásként support lead vagyok 630k körüli nettóval. Közben semmi egyéb végzettséget nem szereztem, csak sokat dolgoztam. Első generációs értelmiségi vagyok, szegény családból, nulla hátszéllel. Kifogásgyár az egész kommentfolyamod. Több kommunikációt végzett ismerősöm dolgozik mindenféle multinál, filozófiát végzett volt csoporttársaim közül nem egy keres nettó fél millió felett, a szintén bölcsész menyasszonyom sokáig keresett megbízásikkal havi millió felett. Nettó. El kell menni valami nagyvállalathoz, elvállalni a legrosszabb szellemi culágermelót, aztán előbb-utóbb jobb lesz. Ennyire egyszerű.
2019. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Fodrászként sz@rrrá kereshetnéd magad, csak egy használható marketingtudás kellene hozzá és el kellene felejteni azt, hogy "alkalmazott". Ahhoz, hogy te 300 000 nettót vigyél haza, az a munkáltatódnak 541 000 Ft-ba kerül havonta! Mondhatod, hogy ez téged nem érdekel.. a munkáltatódat viszont érdekli, és ha nem termelsz neki 3-5x annyit amibe kerülsz, akkor nem fogja megadni, vagy ha nem annyira ritka a tudásod, hogy évekig kelljen keresgélnie megfelelő embert, akkor sem fogja megadni.


1 hónapja nyílt nálunk egy "szépségszalon", egy beázott, lelakott, dohos utcára nyíló szoba, ahol a kutyámat nem tartanám. Anyu be akart jelentkezni hajvágásra és közölte a 21 éves fodrász kislány, hogy január közepéig le van foglalva az összes időpontja, szóval max oda be tudja szúrni....


Mindezt egy ~4000 lakossal rendelkező Pest megyei településen.


Nekem diplomám sincs, mégis megvan a havi 300e. 180e-et megkeresek a főállásomban, ami egy multis irodai robotmunka. Maradék 120e-et meg egyéni vállalkozóként termelem ki meló után. Nem szakadok meg egyikben sem.


Szóval lehetőség az van, csak nyitott szemmel kell járni.

2019. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Várjuk ki a végét ennek a fodrászszalonnak... December van, a céges bulik, családi összejövetelek, partyk, szilveszteri bulik hónapja. Ilyenkor az is elmegy ilyen helyre, aki amúgy egész évben nem.

A helyik igyekeznek az otthonukhoz közel megejteni ezt, hogy még megmaradjon a frizura, és ne kelljen utána órákat utazni haza.

Meg ilyenkor azt érzi az ember, hogy egész évben gürizett, ennyit csak megérdemel, rászánja a pénzt.

Sokan csak ilyenkor látják a családot, naná, hogy úgy csinálnak, mintha mindig ilyen fittek, frissek, kívánatosak lennének. Meg hát ilyenkor készülnek fotók...


Szóval ha az egy rossz, dohos szoba, és kistelepülés, akkor nem fog minden hónapban nagy forgalmat lebonyolítani, mert egész egyszerűen nem lesz rá igény, meg ha büdös van bent, nem fognak visszajárni az emberek.


Majd figyeld meg, lehet januárban lehúzza a rolót!

Ünnepi szezonban sok minden máshogy működik, mint a szürke hétköznapokban.

2019. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
37%

#29


dolgoztam szépségszalonban több mint 1 évet, láttam hogy a fodrász, műkörmös, kozmetikus kb rongyosra keresi magát szinte 0 marketinggel. Bp 9. került és nem az ünnepek alatt...

2019. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!