Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis mi a jó francot éri meg...

Mégis mi a jó francot éri meg tanulni manapsàg, hogy az ember megtudjon élni és vigye valamire?

Figyelt kérdés
Köszi a tippeket, jöhetnek példàk is, hogy ki milyen karriert tervez és hol tart jelenleg. Úgy érzem soha nem lesz sajàt otthonom, se életem mert egyszerűen felesleges itt mindent csinálni. Nagyon kiábrándító az egész. Havi 150-200e forinttal kitörölhetem a sggem, pedig ahogy nézem ez számít "jó" fizetésnek manapság itt. Ebből még egy albit se lehet kipengetni, max egy retkes szobát, egy idegenekkel teli lakásban. Saját otthonról álmodni se merek. Én szeretnék legalább 400-500 ezret keresni havonta, vagy többet. Azon gondolkozom inkább elmegyek másik országba pénzt gyűjteni, mint itt bszakodni bármivel is. Csak az meg olyan semmilyen. Megkérdezik mivel foglalkozom, és szégyenszemre mondhatom hogy a turizmus sokadik csicskája lettem kint Londonban... szeretnék valami értelmeset tanulni, de ami érdekelne is azzal se lehet megélni itt. Csak egy fekete nagy semmit látok magam előtt, egy nagy lófszt, miközben az emberek egy része az utcán éhezik, a másik fele pelenkával a seggén már most iphone-t nyomogat apuci pénzèből. Mit csinálnak az ilyen "apucik"? Én is azt akarom csinálni, hogy ne kelljen még egy közértben is azon gondolkozni, megengedhetem-e magamnak.

2019. dec. 8. 16:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
37%

OK, ebből a kommentből már azt gondolom, hogy nem az a troll vagy.


Budapesten elhiszem, hogy nem elég.

De te meg azt fogadd el, hogy nem csak Budapest a világ!

Ennyit vidéken is megkeresel, multinál, de akár egy kormányhivatalban is, diplomával. És az albérlet ezek szerint itt harmadannyi.


Vagy ha mindenképp Pest, akkor meg munkahely-váltás, mert ott aztán fix, hogy 300-400-at simán meg tudsz keresni.


Ha a szülőknél ez a bér duplázódik, abból elég kényelmesen meg lehet élni saját ingatlanban. Gondolom ők nem albiban vannak. Ha nincs hitel, 300-400 nettóból vígan megélnek.

A rezsi mennyi lehet? Az enyém 40-60 körül mozog, szerintem az ott sem több.

Fűtés, villany, víz, internet, telefonszámlák, kábeltévé, mi van még?

Marad 250-350, ez mire kevés?

Dubaji nyaralásokra biztosan kevés, de szerintem még évi több utazgatás is simán belefér, és nem kell szűkölködni.


Nekem is olyasmi gyerekkorom lehetett, mint neked. Nem volt meg mindenünk, de amúgy nem szenvedtünk hiányt semmiben, nem éheztünk. Drágább dolgokat nem kaptam meg, amikért akkoriban persze mérges voltam, de ma már úgy gondolom, ha megkaptam volna, az sem lett volna elég, mert akkor a még drágábbra fájt volna a fogam. Normális módon éltünk, legalább ma tudom a pénz értékét.


Szóval én itt, vidéken nettó 200-ból élek. Lakáshitelt fizetek, 9 év múlva lesz egy tehermentes családi házam. Újítgatom kis lépésekben, minimális félretett pénzem is van. Nem örökség vagy szülői segítség, ilyesmim sosem volt, nem is lesz. Gyűjtögetés, munkahelyi prémium, ilyenek. Én ennyiből tudok félretenni, felújítani, és hidd el, megveszem, ami megtetszik, nem érzem, hogy ne telne erre-arra.

Mondjuk egyedülálló vagyok, szóval nem utazgatok. Az biztos sokat elvinne. De akkor meg ugye nem nettó 200-ból lennénk, hiszen ha egy másik ember is hozna legalább ennyit, az már nettó 400 lenne. Minimum. Tapasztalatom szerint a férfiak (ismerősi körben) többet keresnek, mint a nők, mindegy, hogy diplomásként, vagy gyárban gürizve. Utóbbi nyilván több munkaórával.

Szóval teljesen kényelmesen kijövök 200-ból hitellel együtt, de aláírom, hogy nem Pesten.

Lehetőség van: vagy ott kell hagyni Pestet, és vidéken ennyiből megélni, vagy Pesten normálisan beárazott pesti melót keresni, amiből kitelik a pesti albérlet.


Mondjuk az albérletet világ életemben kidobott pénznek tartottam. Szó szerint. Komolyan kifizetsz havi 200-at olyanra, ami soha nem lesz a tied?

Én havi 55-öt fizetek még pár évig, és a végén lesz a nevemen egy ház, több száz nm-es telekkel. (Nem volt egy fillér önerőm sem, nem kaptam szülőktől segítséget sem!)

Sok-sok példa van körülöttem, írnék még ismerősről is, de nem akarok untatni senkit.

2019. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
20%
Angolul, azt tamennu az informatika valamelyik területére( programozas, system admin, netwotk, storage, backup, security stb.) csinálni egy jobb certificatet bőven meg lesz az a fél milla
2019. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
53%

közben jött újabb hozzászólás.

Én nem vegetálok a nettó 200-ból.

A multi ilyen-olyan kedvezményeket ad, pl. nincs telefonszámlám. És ez szerintem minden multira jellemző.

De ott a cafeteria, amit kajára költhetsz, nekem csak gyűlik, mert nem járok olyan helyre, ahol elfogadják.

Nem 0-n vagyok hó végére, pedig tényleg mindent megveszek, legyen az kaja, ruha, cipő, műszaki cikk, stb.


De visszatérve a kizsigerelésre, mert arra elfelejtettem reagálni: igen, úgy érzed, hogy pár év után eleged van, és nincs motivációd. Én is ezt érzem. De őszintén: állambácsinál, vagy kisvállalkozásban nem éreznéd ezt? Dehogynem!

Max akkor nem éreznéd, ha vállalkoznál, és a hobbid lenne a munkád, de mindenki nem vállalkozhat! Valakinek kell lennie hr-esnek, pénzügyesnek, szalagmunkásnak, ügyfélszolgálatosnak, takarítónak, buszsofőrnek is!

És ha már mindenképp kiégsz pár év után, mivel ez ennek a generációnak alap, akkor már legyél megfizetve, és ne minimálbérért rhadj bent állambácsinál vagy a kisvállalkozónál!

Mert meglehet, hogy családiasabb a légkör, és mindenki tudja mindenki születésnapját, de pont ugyanúgy eleged lesz 10 év után, mint a multinál, csak közben feleannyit kerestél!

Amúgy meg multinál is van egy csomó olyan béren kívüli juttatás, amitől jobban érzed magad. Nyaralók igen kedvező áron, mindenféle sportbérlet, kulturális rendezvények, egészségügyi ellátások, stb. Ezeket a többi nem tudja adni, csak a multi!

A kkv-nál mehetsz saját pénzeden színházba, moziba, masszázsra, konditerembe, már ha kitelik a fizetésedből. Multinál ez egy filléredbe sem kerül.

És a legtöbb helyen ingyenesen járhatsz magánorvosokhoz, szerintem ezt sem adja a többi!

Az a baj, hogy ha bárki a kisujját nyújtja, a karja kéne sok embernek. Semmi nem elég egyeseknek. Hiába van 100 külön szolgáltatás, biztos, hogy lesznek, akik a 101.-et fogják hiányolni, és mindenhol azt fogják hangoztatni, hogy azt nem adja a cég. Van, akinek semmi nem jó. Az ilyen menjen vállalkozni, és teremtse meg magának, aztán majd rájön, hogy amit akar, az havi több millióba kerül. És az ilyen ad minimálbért a dolgozóinak, hogy neki több maradjon.

2019. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
82%
Itt, egy pest megyei koszos kisvárosban 150 000 alatt nincs albérlet. Megértelek kérdező...
2019. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
86%

Lehetne 2 kérdésem?


Mit jelent a tőke nélküli vállalkozás? Például?


Hogyan lehet hitelt kapni házvásárlásra önerő nélkül?


Köszönöm szépen, ha válaszoltok.

2019. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%

károgás és kifogás gyártás a köbön.


Te már előre eldöntötted, hogy 200e ft-ból nincs előrelépés.. és mondhat itt neked bárki bármit, nem gondolkozol el rajta, hogy lehet, hogy a te nézőpontod a hibás.


Nos, nem bántásból mondom, de amíg a nézőpontodon nem változtatsz, addig te csak álmodozni fogsz a 500e nettó fizetésről.

2019. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
33%

Én friss diplomás villamosmérnökként nem kellek sehova, szóval megértelek kérdező..

Az árak pedig az egekben.

De most hogy nem kellek sehová, nem tudom miért tanultam végig azt a 7 félévet.. sokat nem értem vele.

2019. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
62%

MINDIG keresnek villamosmérnököt. Mindig. Olyan nincs, hogy nem kellesz sehova.


Az önerő nélküli kérdés nekem szólt. Igaz, pár éve volt, de szerintem most is megjátsszák. Akkor sem ajánlották, de nem volt más választásom.

És az is tény, hogy nem 20-30 milliós ingatlanoknál lehet megcsinálni.

Az én házam közel 10 éve 7 millió volt.

Mivel semmi pénzem nem volt, felvettem egy személyi kölcsönt, és ezzel egyidőben indítottam el MÁSIK banknál a lakáshitelt. Igaz, hogy mindvégig féltem, mert a nagy hitel elég sokáig húzódott, és mi van, ha időközben meglátják valami bankközi rendszerben a másik hitelemet, amit már el is kellett kezdenem törleszteni... De nem így történt, pedig a lakáshitelt 2 nagy bank is elutasította,é és csak a 3. adta meg.

Szeptemberben írtuk alá az adás-vételit, és februárra lett vége, a fentiek miatt.

És tény, hogy nem volt egyszerű az a 7 év, míg dupla hitelem volt (akkor még nagyrészt nem voltam egyedül), de 2 éve már, hogy letelt, és csak a lakáshitelt fizetem.


Amúgy azt sem értem, hogy aki mostanában gondolkodik ilyesmiben, miért egyedül teszi? Lakást, házat nem egyedül veszünk, mert alapesetben párban gondolkodik az ember, meg családban.

És ha már ketten keresik azt az adott 200 ezret, akkor az duplázódik, abból meg kijön egy törlesztő!


De mondhatok akármit, mert úgyis van, aki MINDENKIT, MINDENÉRt lepontoz.

Nem is értem... saját példát írok, meg saját véleményt, amit ráadásul valaki kérdezett. Ezt lepontozni... ostoba emberre vall. Ettől neki igaza lesz? Vagy ettől több pénze lesz? Nyilván nem tudná megmagyarázni, csak ebben leli örömét. Most biztos büszke magára.

2019. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

“ Amúgy azt sem értem, hogy aki mostanában gondolkodik ilyesmiben, miért egyedül teszi? Lakást, házat nem egyedül veszünk, mert alapesetben párban gondolkodik az ember, meg családban.”

Talán mert nem mindenkinek van párja? Talán mert a párkeresés az nem úgy megy, hogy lemegyek a boltba és veszek egy barátnőt? Talán mert ha nincs párom, attól még valahol laknom kell, nem?

2019. dec. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

#18


Köszönöm a válaszod.


Az igénylésnél nem kell megjelölni, hogy van-e már meglévő hiteled? Vagy ezt úgy kell érteni, hogy eltitkoltad?

2019. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!