Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek reális adat, hogy...

Szerintetek reális adat, hogy a BME VIK-en végzettek átlagos kezdőfizetése jelenleg bruttó 600 000 Ft?

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 19:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
47%
nem
2020. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
4%

Reális mert bruttó, abból jó esetben kedvezményekkel megkap nettó 340 et plusz kafeteria ha van.

Én egyszemélyes biztonságiőr vagyok havi 120 órát alszom, fizetett készenléti időbe a 360 órás "szolgálatomból" (másik fele tvzés, meg laptopon játszás), mindezt havi nettó 320.000 ért.


Szóval megéri tanulni...

2020. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
56%
@32 600k bruttónak 400k a nettója kedvezmények nélkül normál munkavállalói jogviszonyban, de ne ragadjunk le olyan kicsiségeknél, mint a tények.
2020. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
0%

/33 Kedvezményekkel is annyi a Hr portál szerint, max ha gyerek van akkor több.


Okés akkor azért a plusz 50-70 ezerért megéri egyetemen tanulni.


éveket....

2020. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
96%

34#

Csak azt nem vetted számításba, hogy itt kezdő bérről beszélünk, éjszakázás, meg kényszeredett filmnézés nélkül. Neked egyszer megszűnhet az "álom melód", ahonnan nincs feljebb, egy mérnöknek viszont ez az alap és ha kellően törekvő, akkor néhány év múlva már a dupláját fogja keresni. Hasznos és hatékony munkával, tisztességesen bejelentve, kötelező unatkozás nélkül. :)

2020. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
Hát, a kafetériás nem válaszolt. :D
2020. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
7%

/35


Miről beszélsz ember, munkaköri leírásomba van 6 óra pihenőidő!

Van felszerelt konyhám klíma és ágy is, asszony behozza az ebédet, marad estig ha akar, főleg hétvégén amikor a fű se nő.


Nem szoktam unatkozni, és annyival nem érzem magam szarabbul sőt anyagilag lemaradva sem mint aki éveken át költött egyetemre, közbe meg egy forintot nem keresett, csak próbált jó benyomást kelteni mindenhol.


Nyilván nem fogok 5 év múlva nettó egymilliót keresni mint amiket a diplomásoknak ígérgetnek aztán 10 ből jó ha egy eljut odáig ha nem kap közbe gyomorrákot.


De azért az az évi 100 ft nettó órabéremelés megvan, magyarul évente 36 ezer nettóval nőtt eddig a fizum ezévben is, és ez tartsa meg jószokását jövőre is.


Kapok jelenleg nettó 950 et óránként, a cégvezető meg valami máltai lovagrend tagja mentelmi jogokkal (próbálj kikezdeni vele) 5 ezret számláz utána per óra, a megbízónak ne kérdezd miért, de megéri...

2020. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:

35/


Hasznos munka? Ne nevettess, olyan nincsen!


Kinek hasznos?

A milliárdos beruházónak, vagy a mérnöknek aki a megbízásért kepeszt, vagy mégjobb alkalmazott és rugdossák a fenekét a határidő miatt.


Megszűnik az álommelóm? Naés, lesz másik ahogy ez is lesz, egy jó góré ragaszkodik az embereihez, legyen az mérnök, vagy biztonságiőr.


Az aranyat tojó tyúkot akivel már jópár millát megkerestek nem vágják le! Elhiheted.

2020. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
9%

Bocsi mennyi idő egy egyetem elvégzése alsó hangon 36 hónap?

Ahham oké, ezalatt az idő alatt én összetévéztem 12 millát...


Kedves pályakezdő mérnökuram lehet állást keresni, és behozni a lemaradást, és akkor még csak időben számoltam, az egyetemre költött összeget még nem is néztem.


Nekem nincs kolléga és nincs szamárlétra sem, a toppon kezdtem ott is fejezem be, ha befejezem.

2020. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:

Még is kényszeresen érzed, hogy bizonygatnod kell (lásd előző 3 komment) mennyivel jobb vagy, mint bárki, aki egyetemet végzett. Én nem megyek bele a játékba, nem számolgatom mennyi pénzt kerestem egyetem alatt/mennyit költöttem el a tanulmányaim alatt a megélhetésemre és mennyivel többet keresek néhány év munkaviszonnyal nálad. Mindezt hány óra munkával és milyen egyéb juttatásokkal.

Örülök, ha te megtaláltad az álmaidat ebben a formában, csak így tovább, sok sikert és kívánom, hogy boldogulj az életben! Ettől függetlenül érdemes nem mindent annyira feketén-fehéren nézni, ahogy te azt teszed! :)

2020. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!