Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek reális adat, hogy...

Szerintetek reális adat, hogy a BME VIK-en végzettek átlagos kezdőfizetése jelenleg bruttó 600 000 Ft?

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 19:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
29%

40/


Én nem állítottam, hogy jobb vagyok, ezt az egyetemistákba agymossa bele az egyetem. Közben semmivel sincsenek előrébb mint az aki korábban kezdett el dolgozni és az élet iskolájába járt.


Anyagilag és időben nézve manapság az egyetem, főleg ez a magyar közép / felsőoktatás, szerintem inkább hátrány!


Nézd már meg ember.


Kijönnek emelt szintű érettségiggel a gimnáziumokból úgy, hogy nem tudnak fejben számolni (mert engedélyezett vagy egyenesen kötelező volt a számológéphasználat matekórán).


Zavarba jönnek egy áfásszámlától, életükbe nem írtak még meg egyet se.


Fogalmuk sincs a munka törvényéről, a bruttó nettó közti különbségről, a munkaszerződések fajtáiról.


Gőzük sincs az ügyfélkapuról, meg arról se, hogy hogy kell kitölteni egy adóbevallást.


Stb.

2020. nov. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:

"érdemes nem mindent annyira feketén-fehéren nézni"

Így van, vegyen egy színes tévét.

2020. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
0%

Nem ismerik a történelmet a millenium óta, az elmúlt 20 évről fogalmuk sincs, meg arról se, hogy ezalatt kik voltak a politika szereplői, és azok honnan származtak.


Tájékozódni?


Á minek azt! Vr pistit, meg a tiktokot kell nézni és azon agyalni mekkora videókártya kell a legújabb fps-hez.


Észre se veszik mi a jövőjük, pedig elég szétnézni a mostani idősek között, azok között is elég sok a tanult becsületes ember, aztán hol tartanak sehol.

2020. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:

Már akkor tudtam, hogy valami nagyon nem stimmel az egész "rendszerrel" amikor még a kétezres évekbe a középiskolámba a fizika tanár aki mellesleg csellóval szaladgált gondolom az volt a második melója, szendvicsért adott eggyel jobb jegyet feleletnél vagy dolgozatnál.


A gyakorlati oktatók meg mind ittak, délután ment a házipálinka osztás.


Budapesten jártam 10. kerületbe.


Mi megy / mehetett akkor vidéken....

2020. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
69%

@41 Az ügyfélkapu használatát egy értelmileg közepesen sérült ember is megtanulja nagyjából hat perc alatt, a nettó fizetését egy csimpánz is kiszámolja fejben, viszont ennél elég sokkal több ideig tart, mire megtanulsz beágyazott rendszereket programozni, nagyvállalatoknak könyvelni vagy mondjuk mire megtanulsz szlovénul vagy koreaiul beszélni.

Egyébként az egyetemistákra nem nagyobb arányban jellemőek ezek a dolgok, mint a népesség egyéb részeire, én például magamnak könyveltem az egyéni vállalkozásomat az egyetemi éveim alatt, pedig nem kimondottan tanultam ilyesmit a bölcsészkaron. A világ összes statisztikája azt mutatja, hogy átlagosan hosszabb és boldogabb életet él az, aki felsőoktatást végzett, de nyugodtan árnyékboxolgass.

2020. nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
10%

45/


Öreganyámnak csak 6 elemije volt, de szerintem a tiédnek is, mivel a "régi rendszerben" csak a Káder szerintiek juthattak el az egyetemre.


Megboldogult öreganyám 93 éves koráig élt, hát a tied?


Ennyit a statisztikáidról, bocsesz a technikai KO-ért főnököm!

2020. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
100%

Volt nekem is ilyen ismerősöm, aki bemesélte magának, hogy őt lenézik. Mert az lehetne, hogy az "egyetemistákba agymossa bele az egyetem" (ez amúgy végletesen nem igaz, az egyetemen erről egy szó nem esik...), de az meg biztos, hogy akinek nincs, azt le nem lehet arról beszélni, hogy őt mindenki lenézi. Ezt ő csinálja saját magának. Van, aki azzal kompenzál, hogy ő, ha elmegy a vízvezeték szerelő sógora mellé egy hétvégére segédmunkásnak, akkor azon a hétvégén keres annyit, mint az egyetemen a tanársegéd egész évben megbízásos munkákkal. Van, aki azzal, hogy két cementes zsákot tud vinni egyszerre, míg az általa ismert mérnökök ketten visznek egyet. Van, aki azzal, hogy... De ezek sosem elegek. Lám, itt is, mi a kérdés? Az, hogy a VIK-et végzettek mennyit keresnek. Ebbe beleszólni azt, hogy én az egyetem nélkül keresek fekve ennyit meg annyit, ez pont annyira a kérdés témája, mintha valaki azt írná válaszként, hogy a Nap keleten kel. Mi lehetne a mozgatórugó? Csak a kompenzálási vágy. Az én ismerősömnek az volt a kedvenc formulája, hogy én őt lenézem azért, mert csak szakmunkásképzője van, miközben akkoriban az én legjobb barátom olyan srác volt, akinek még az sem volt. Csak az natúr magától egy kedves és okos ember volt. :D


De, legyen ez vigasz, ez nem szűkül le a biztonsági őr-mérnök ellenpólusra, egész életemben ezt láttam a főiskolát végzetteknél az egyetemet végzettek irányába.


Egyébként 360 órával 300 eFt-ot keresni, az még akkor is rossz alku, ha az ember alszik, meg tévét néz.

2020. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
0%

47/


Ettől még nem fogok beiratkozni az egyetemre, pedig a jelenlegi pénzügyi lehetőségeim szerint akár az orvosit is kijárhatnám diákhitel nélkül.


Aki pedig emiatt lenéz arra nem nézek fel, sőt vissza sem.


Six sigmával agyondoktorálva 40 évesen gyomorrákba meghalni se jó alku, hiába fizetnek érte havi másfél milliót nettóba.


Előítélet = tudatlanság!


A véleményem pedig a tapasztalataimon alapul.


Nem kizárólagos kulcs az egyetem a sikeres / boldog élethez hiába a sok általad említett világstatisztika, rengeteg az ellenpélda!


Régen meg azt kántálták, aki nem lép egyszerre nem kap rétest estére, meg azt is, hogy 100 kiló alatt nem ember az ember stb.

2020. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:

@46 Például arra is jó lehet egy egyetem, hogy az ember megtanulja, hogy az anekdotikus bizonyíték nem bizonyíték, hanem érvelési hiba.

Semmi gond nincs azzal, hogy nem akarsz egyetemre menni, őszintén örülök, ha jól érzed magad a bőrödben, viszont egyszerű tény, hogy pár év múlva a veled egykorú mérnökök fele ennyi munkával kétszer annyit fognak keresni, mint te, aztán az olló csak egyre tágabbra fog nyílni, hiszen szellemi munkánál sokat számít a tapasztalat, betanítottnál meg alig.

2020. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:

"Aki pedig emiatt lenéz arra nem nézek fel, sőt vissza sem."


Látod, már megint a rögeszme. Itt senki sem nyilatkozott úgy, hogy lenézne. Ezt csak te képzeled be magadnak. Csak ekörül forog minden mondatod. Neked több pénzed van, mint az egyetemistának, derül ki rögtön, bár immár hatodszorra. Meg hogy aki többet keresne, az úgyis belehalna. :D Az viszont jó, hogy a szlogent kiírod: Előítélet = tudatlanság! - hát akkor élj eszerint.


"Nem kizárólagos kulcs az egyetem a sikeres / boldog élethez"

Bizonyítsd be, vesd le a keserűséget.


"hiába a sok általad említett világstatisztika"

Tán meg fog lepni, de a #47-en kívül csak a kafetériás kijelentésre kérdeztem rá itt. :D

2020. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!