Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova tovább,40+-osan munkakere...

Hova tovább,40+-osan munkakeresésben?

Figyelt kérdés
Harminc éve folyamatos munkaviszonyom volt, bár nem egy helyen. Idén januárban megszűnt a cég, ahol dolgoztam, egy hónapja itthon vagyok. Teszek-veszek, lomtalanítok, főzök a páromra, magamra, takarítok, edzek, futok, súlyzózok, ügyeket intézek. Minden számomra fontos dologra van időm és imádom. És arra is rájöttem, hogy nem is igazán akarok újra beülni egy olyan harmincfős emberistállóba, amilyenben eddig dolgoztam, és jópofizni olyan emberekkel, akiket a hátam közepére kívánok, vitatkozni a klímán, az ablaknyitáson és a világításon... Nem vagyok már fiatal, de a nyugdíj még nagyon messze van. A megélhetéshez viszont pénz kellene. Voltam már pár interjún, de a távmunkát mindenhol kizárták, alkalmilag sincs home office. Ezek azóta sem jelentkeztek. Volt már valaki így? El fog múlni ez az érzés? A távmunka teljesen esélytelen Magyarországon?

2020. márc. 8. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád? A távmunka egyéni vállalkozóként bizonyos foglalkozásoknál jellemző. Pl. programozó, fordító, tördelő, szerkesztő, korrepetáló magántanár.
2020. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a végzettséged? Milyen területen keresel munkát? Informatika tele van home office-szal. Néhány adminisztrációs munkakörben is van home office, de inkább jutalom-szerűen. Esetleg önálló vállalkozás?
2020. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy mihez értesz és milyen állások vannak épp meghirdetve amik számodra is megfelelőek. (én érettségivel is dolgoztam otthonról, mondjuk nem fizettek agyon de akkor és annyit dolgoztam amennyit akartam) Lehet vállalkozni is.

Rengeteget meg lehet takarítani azzal ha az ember otthon van.

2020. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőekhez hasonlóan az én kérdésem is pontosan u.az: mi a végzettséged, mihez értesz, mi a szakmád, szakmai tapasztalatod???
2020. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon fontos neked, hogy otthonról dolgozz?


Egyébként én a helyedben ennyi idősen felcsapnék taxizni. Ha van egy autód amely 10 évnél fiatalabb és van elég induló tőkéd simán nyersz vele. Persze sokat függ attól is, hogy merre laksz, de ha belegondolsz, hogy 270Ft/km-es fuvardíjt vállalsz kezdetben akkor vissza fog jönni az a pénz simán ráadásul egy forgalmasabb napon 100 ezret is megkereshetsz.

Nekem van egy ismerősöm aki mellé beült egy kuncsaft és hazavitette magát Bécsbe. Gondolhatod, hogy megszedte magát lóvéval.

2020. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt valóban nem írta le, hogy grafikus vagyok. Igen, a klasszikus home office munka, de eddig sehol sem engedték, a volt cégeimnél sem. Egy napra, percre sem. Ha beteg voltam, és leadás volt éppen, akkor úgy jártam, be kellett menni. Szabadúszó pedig nem szeretnék lenni.
2020. márc. 8. 12:50
 7/10 A kérdező kommentje:
"Egyébként én a helyedben ennyi idősen felcsapnék taxizni." Nincs jogsim :D, és amúgy sem feküdne, túl sok inger, túl sok ember egy nap.
2020. márc. 8. 12:51
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
A home office az 90%-ban szabadúszós. Anélkül 10% esélyed van rá.
2020. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem igaz, hogy a home office 90%-ban szabadúszós. Egyre több irodai munkánál van. Sok helyen ezzel próbálják a munkaerőt csábítani, mintegy juttatásként adni. Van ahol kötelező, mert pl. nincs elég hely, gyorsabban, jobban nőtt a cég, mint ahogy számítottak rá.

30 éves tapasztalattal csak nem olyan nehéz munkát találni. Pláne mostanában. Legalábbis így gonndolom. Még csak 1 hónapja nem dolgozol, az első néhány hónap jó, de aztán eljön az az idő, amikor elkezded unni és szeretnél valami hasznosabbat csinálni. Grafikusként is akarsz elhelyezkedni, vagy a lényeg a home office és cserébe akár egy új pozícióban is dolgoznál kevesebb fizetésért? 40+-osan talán annyira nem jó fiatalok, pályakezdők között dolgozni (vagy talán igen, embere válogatja), de a fiatalokkal könnyebb: kevésbé házsártosak, nyafogósak, rugalmasabbak mint az idősebbek. Lehet, hogy köztük annyira nem lenne szörnyű.

2020. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Maradnék a szakmában, máshoz nem értek. Dolgoztam fiatal csapatban is, ahol az átlagéletkor egy tizessel kevesebb volt, mint én. :D

A gond az, hogy nagyon introvertált vagyok, és ahogyan öregszem, egyre kevésbé tudom tolerálni az embereket magam körül. És most, hogy egyedül lehetek, úgy érzem hogy hazataláltam, ez való nekem, nem akarom elengedni.

2020. márc. 8. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!