Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi állásinterjún történtekről?

Figyelt kérdés
Voltam nemrég egy àllásinterjún, egy munkaerőközvetítős nő tartotta, ő keresett meg az àllással.Alapos kikérdezett mindenről, felírta egy lapra.Miutàn ez megvolt, mondta hogy van e bàrmi kérdésem.Én meg megkérdeztem mik lesznek a pontos feladataim.Elmondta,majd kérdezte van e mèg kérdésem.A bérre kérdeztem rá.Erre kiakadt hogy állásinterjún nem illik ilyet kèrdezni és ő írt a blogjában erről meg a facebook oldalán hogy mit szabad egy interjún mit nem.Aztán megköszönte és eljöttem.Másnap írt emailt h lezárult a folyamat,nem vettek fel.
2020. márc. 14. 07:55
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
engem is érdekelne a blog címe, kiváncsi vagyok mire okoskodik ennyire :))
2020. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Milyen blog? Eltűnt a link...
2020. márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Elküldtem nektek privibe :)
2020. márc. 14. 11:32
 24/47 anonim ***** válasza:
48%

Uram atyám, ekkora bullshitet, amit itt előad... Eleve tökéletes baromság. MINDEN interjún szóba kerül a bérigény. Non-szensz lenne ha nem így lenne.


Az más kérdés, hogy nem kezdünk el egy első körös interjún bértágyalni, de egy bérigényt tisztázni kell, hogy ne pazaroljuk se a jelentkező se a cég idejét...


Melyik cégnek recruitolt?

2020. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
A bérigényemet megkérdezte! Én nem kérdezhettem meg a bèrt.
2020. márc. 14. 14:29
 26/47 anonim ***** válasza:
57%

Az mondjuk teljesen normális minden olyan cégnél, ahol nem fix bérezés van. Hiszen majd ha téged választanak akkor lesz bértágyalásod.

A HR-es (főleg nem egy külső agency) nincs abban a pozícióban, hogy joga lenne egy jelentkezővel bértágyalni vagy bármit ígérni. De ezt meg lehet mondani normálisan is jelentkezőnek, nem ilyen faxságokat írni, hogy mit illik és mit nem...

2020. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

26, eddig minden fejvadász meg tudta mondani a telefonos megkereséskor nekem, hogy a cég bérsávja és az én bérigényem fedésben van-e


Nem megyek potyára interjúra, pláne, hogy nem én keresek munkát, hanem a fejvadász hív fel a linkedin profilom ill régebbi önéletrajzom alapján

2020. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

#27

A kérdező a konkrét bért akarta megkérdezni. A HR-es nyilván azért kérdezi meg a bérigényt, hogy fel tudja mérni, hogy sávon belül van-e és a normálisabbja jelzi, hogyha nem. A kettő nagyon nem ugyan az...

2020. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Ja hogy megkérdezte a bérigényedet, csak te szeretted volna megtudni, hogy ők mennyit szánnak rá? Az más! Azt általában azért szokták közölni, hogy a te elvárásod belefér-e a cég által elképzelt fizetésbe és esetleg megjegyzik, hogy ez rendben van, vagy túl sok és megkérdezik, hogy hajlandó lennél-e lejjebb adni ebből. Ha azt kérdezted, hogy mi a véleménye arról a bérről, amit te kérnél, elfogadható-e a cégnek, akkor válaszolnia kellett volna, hogy igen vagy túl sok. De ha azt kérdezted, hogy a cég mennyit akar adni, az más. Azt nem szokták megmondani. Bár volt már olyan, amikor nekem megmondta egy fejvadász, hogy kérhetek többet is és hogy majd akkor azt továbbítja a cégnek, mert a cég magasabb bérrel kalkulált. De abban igaza van, hogy interjún az interjúztatottal nem közlik, hogy konkrétan meilyen fizetésben gondolkodnak. Annyi lesz, amiben utolsó körben a bértárgyalásnál megegyeztek.

Ettől függetlenül a honlap eléggé szörnyű ezzel a sok smileyval. Nagyon lazának akar tűnni vagy nem tudom.

2020. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Semmiféle jogsértést nem követsz el, ha kiírod a céget ide.

Nem is az autómárkát, hanem ezt a munkaerő-közvetítőt.

Sőt, még keresőszónak is betenném.


Sokakban már üldözési mánia alakult ki, nem tudják, mi az, ami büntetendő.

Nem írtál alá titoktartási nyilatkozatot, miért ne lehetne publikus az, hogy hol voltál és hogy érezted magad?

Megalázott, inkompetens módon járt el, még te érzed magad kellemetlenül, holott neked volt ez feleseges idő és költség, meg eleve te vagy kiszolgáltatott helyzetben álláskeresőként. Nehogy már ne lehessen leírni, hogy kivel volt negatív tapasztalatod.

2020. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!