Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akkor mi van ha home officeban...

Akkor mi van ha home officeban semmi munkát se küldenek és ez nyilván nem az én hibám, de a bér meg a munka szerint megy?

Figyelt kérdés

Akkor mi van ha home officeba küldenek és egy online keretprogiban kapom a feladatokat és ez méri a munkával töltött időt is. De nem küldenek semmit, vagy alig, én meg csak azt tudom megcsinálni amit küldenek.

A keretprogi meg méri az időt és kijön hogy 1 óra a munkavégzés /nap vagy épp 0 óra mert semmi feladat se volt



Ilyenkor mi van? Mert nem az én hibám ha nem küldenek melót de a bérfejtésnél meg majd azt nézik mennyi munkát végeztem és vajon mit kapok majd a 0 órás napomra?


2020. márc. 29. 12:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"MIért lennék abban?? Ha abban lennék kérdésem se lenne."


Te írtad a linkelt részben, azért...

De ha nincs teljesítményfüggő része a bérednek, akkor nyilván megkapod az egészet a jövő héten. Azon kellene inkább aggódnod, hogy jövő hónapban mi lesz. Mert ha munkát nem kapsz, akkor nem sokáig fognak tartogatni home office-ban

2020. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

" akkor nyilván megkapod az egészet a jövő héten."


egészen biztos hogy nem fogom megkapni. mérget lehet rá venni. Hol élsz te a falvédőn?

2020. márc. 30. 13:30
 13/19 anonim ***** válasza:

Kérdező te hol élsz? Semmilyen jogalapja nincs a cégnek arra, hogy ne kapd meg a teljes fizetésed ha teljes munkaidős szerződésed van és nem rúgtak még ki...


Nincs választása sem a cégnek, mert az állam behajtja rajta az elmaradt bért, sőt, még jól meg is büntetik.

2020. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha fix béred van, akkor kötelesek kifizetni, akkor is, ha csak 3 órányi melód volt a hónapban. Ha ezt nem teszik meg, az törvénysértés.
2020. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Ha ezt nem teszik meg, az törvénysértés."


Jó. és ? tovább? törvénysértés köteles mindez nagyon szép és jó és??? És ha nem adja akkor? Akkor megyek polgári perre? (mert ez már nem is munkaügyi per-már nem!!) És az mennyi is? 5 év?

Főleg most ugye ítélkezési szünet van stb...

2020. márc. 30. 14:15
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem kell menned az ég világon sehova, ugyanis ez nem polgári per, hanem munkaügyi és az állam garantálja a béreket.


Vagyis egy egyszerű fizetési meghagyást kell küldeni a cégnek, ami 8 napon belül jogerőre emelkedik és végrehajtható. Ha pedig ezt úgy próbálja kijátszani a munkaadó, hogy csődöt jelent akkor a Bérgarancia Alap 15 munkanapon belül kifzeti az elmaradt bért a munkavállalónak a havi bruttó átlagkereset 5x-éig (tehát jelenleg 1 millió forintig kb.)


De te ugye a munkaügyi troll vagy?

2020. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te vagy az, Balázska. Ez esetben nem szóltam, remélem nem fizetnek ki és éhen halsz.
2020. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"Vagyis egy egyszerű fizetési meghagyást kell küldeni a cégnek"


Khm.....


mielőtt hülyeséget írsz legalább utána nézhetnél.... ott a gugli könyörgöm!

A FIZETÉSI MEGHAGYÁSOS ELJÁRÁS (FMH) ÉS ANNAK VÉGREHAJTÁSA (FMHVH)


[link]


Kizárt esetek


Nincs helye az eljárásnak, ha:


a) a feleknek (a jogosultnak vagy a kötelezettnek) nincs ismert belföldi kézbesítési címe (azaz lakó- vagy tartózkodási helye, illetve székhelye vagy képviselete),


b) a követelés munkaviszonyból, közalkalmazotti jogviszonyból, szolgálati jogviszonyból, közfoglalkoztatási jogviszonyból, ....



VAN MÉG KÉRDÉS?


De ez is csak trollkodás igaz???

2020. márc. 30. 14:41
 19/19 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Egy másik kérdés alatt még szabin van a r0hadék :D

2020. márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!