Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megéri 220. 000...

Szerintetek megéri 220. 000 forintért biztonsági őrként (Budapesten) dolgozni? Lenézett szakma, de ha valaki értelmes, és tovább is akar lépni, az elfogadható? Nettóról beszélünk.

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írtam, mert megkaptam a napokban valakitől (egy chatoldalon beszélgettem egy lánnyal) hogy milyen gáz hogy ennyire vittem.


Most a jelenlegi helyzetben nagyon is jó munka, az kétségtelen, de most nézzük úgy ezt az állást, mintha nem lenne covid járvány meg "krízis" helyzet



2020. ápr. 8. 22:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hány órát dolgozol egy héten?
2020. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az említett hölgy hipergámiás, ami gyorsabban terjed a fejlett világban mint a koronavírus. Nyugaton ez már teljesen bevett dolog.

[link]

Úgyhogy jobb lesz ha veszel egy lízingelt 5-ös BMW-t, kigyúrod magad és azt hazudod hogy vállalkozó vagy, ha jobban kinéző hölgyekkel akarsz ismerkedni. 🙄 👍😂😂

2020. ápr. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Hát igen, megeshet hogy jól fog jönni a kirakat :D


Hetente 5x12 óra

2020. ápr. 9. 06:43
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de ha javasolhatom. Menj el segednek villanyszerelő , vagy parkettas mellé. Ezek nem koszos munkák, de ha jó a derekam és bírod a terhelést a hidegburkolo is jó. Tanuld ki a szakmát mellette kezdj el valami sulit is emi ehhez kapcsolódik


Segédkent a napi 12 de inkább több meglesz ami nem 220e Ft, hanem több.


A pár év gyakorlat után ahol igyekszel produktív lenni kitanulni mindent önállóan munkaképes leszel.


Hidd el, megéri, tudom, villamosmérnök létemre építőipari szakmunkakat iranyitok, pontosan vezetve ki mennyit dolgozik mennyit kap.


Koszos leszel ? Igen. Télen hideg van ? Igen. Ha önálló vagy akkor úgy hogy nem dolgozod ki a napi 8 órát, levonva a kocsit, szerszámokat, és a jelen adókat a havi 800e ftod minimum megmarad ?

Mindenre igen a válasz.


Van még kérdés ?


De fontos, az egész amit írtam semmit se ér ha nem tanulod ki a szakmát és nem fejlődsz.

2020. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ilyen irányba fogok indulni, de a mostani helyzet ezt lehetetlenné teszi. Később meglátom mit tehetek érte, köszi :)
2020. ápr. 9. 10:56
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nettó 140-ért dolgozom tanárként, mesterdiplomával. Most a posztod után elgondolkodtam azon, hogy elmenjek-e biztonsági őrnek :D Sajnos 45 kilós, 155 centis nőként asszem felejtős :(
2020. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

A szakmában nem csak maga az őr van. Lehet menni bizt. Cégek irodájára is pl. Nézegess, hátha.


Sok sikert neked!

2020. ápr. 10. 18:15
 18/20 anonim ***** válasza:
Én nem tudom miről beszélsz, én sem keresek többet 32 évesen, diplomásan. Amikor egyetemre jártam, mentünk néha bulizni. Az ott lévő 40-es biztonsági őrökön fürtükben lógtak az egyetemista csajok, minden estére volt szinte nőjük...Ha nem vagy ocsmány, kövő, bunkó, akkor ez nem gáz.
2020. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
220e az elég karcsú 12 órára, ugye ezt osszuk el 240 órával, az kicsivel több, mint 900ft/óra és gondolom szakmai minimálra vagy bejelentve. A csúcs a kb 1500/óra, de akkor legalább angolul folyékonyan kell, hogy beszélj. Egy szónak is száz a vége, az átlag az 1000ft/óra, ami azért nem túl acélos. Én azért is hagytam ott a szakmát, mert ennyire kevés volt a pénz és még csak a bejelentés se volt rendben.
2020. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Help24 ***** válasza:

Válaszolva a kérdésedre, hogy megéri e? - úgy gondolom csak is rád tartozik, mert az a Te saját döntésed egyrészt.


Másrészt nem értem, hogy milyen alapra tudna valaki hivatkozni ami alapján lenézett szakma.


Itt megállva egy kicsit mindig nézd meg az illetőt, hogy ki mondja. Mert sokszor olyan emberek lihegnek ezen a be csípődött témán, akik szintén nem sok mindenre vitték, nem hogy akkor ezek szerint egy biztonsági őr.


Legtöbb esetben ügyintézést sok esetben szabadsággal tudnak megoldani az emberek jelentős része. Ha jól olvastam, akkor 12 órában dolgozol így ha ez nappal van akkor neked is kellemetlen lehet ebben az esetben, de arra még mindig ott egy B verzió másik munkatársaddal megoldjátok csak esetleg annyi hátrány lehet, hogy kevesebb órád lesz és kész.


24/48-as szolgálat esetén van 2 nap szabadnapod. Az az előre ledolgozol 3x8 vagy 2x12 órának megfelelő időt amivel párosul a Vagyonvédelmi törvényekben is érvényesíthető 48 órás szabadnap épp úgy, mint a Rendőröknél, Tűzoltóknál.


Ezzel csak azt akarom le írni, hogy nem kell az olyan emberekkel foglalkozni akik azt mondják “ennyire vitted? Vagy én ezt nem csinálnám” megjegyzések, mert az az illető többnyire még a büdös életben nem csinálta. Akkor kérdés, hogy milyen viszonyítási alapok szerint állítja, hogy ő ezt nem csinálná.


Például, mert lehet annyira szellemi gyenge, hogy nem bír ki 24 órát mondjuk, de a tv-t még este 21:30-kor tudja nézni, ha megy a foci meccs. Egy másik érdekességet is lehetne ehhez csatolni, hogy az emberek és ezt Te is kezded szerintem észre venni “nem szeretne felelősséget vállalni” és is lényeg, de ebbe nem akarok nagyon már bele menni.


Aztán van egy olyan is Saját véleményem persze, hogy akik lenézik a biztonsági őrt csak kérdezem, mivel másabb egy hajléktalannál, vagy annál aki az adófizetők pénzéből segélyeket vesznek fel és csesznek elmenni dolgozni a mojolás (lopás) helyett.


Bármilyen hihetetlen a Biztonsági őri munka egy SZAKMA és nem pedig betanított munka. Kedvencem, mikor pont azok nézik le, az őrt aki gyárban dolgozik egy szalagnál, vagy össze szerelő műhelyben és még kevesebbet is keres.


(ezt nem bántásból írom mind, mert tudom vannak kivételek, de az nagyon ritkaság).


És amit még gondoltam le írok, hogy Én magam is őrként dolgozom lassan 12 éve úgy, hogy ebben a szakmában azt tudom mondani, hogy itt igen is van egy olyan tapasztalat amit úgy hívnak élet tapasztalat, talpra esetség ugyanis minden egyes nap más és más területeken változó a feladat és a szituáció.


És van egy olyan jó oldala is a szakmának, hogy megtanulsz magabiztos lenni és nem a kinti 10 perces szünetekben nyafogni a munkatársakról vagy sírdogálni, hogy a csoportvezető vagy üzletvezető vagy éppen műszakvezető mekkora egy köcsög.


Legutolsó leírásban pedig azt is megemlíteném, hogy van sok helyszínen kolléga/szakma társ, akik házasok és gyerekük is van. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a feleségeik igen is köszönik, de nagyon jól vannak, mert amíg CSED-en, GYES-en otthon vannak babával nagy segítség, hogy a férjük el tud menni a 2 napban reggel a boltba, otthon segíteni a feleségének vagy éppen elmenni gyerekért az óvodába.


Szóval a kedves leányzó, aki azt írta neked chaten, hogy erre vitted című ház nyúzikel után jó lenne, ha a naiv tudatlanság helyett élet történeteket hallgatna meg és nem lenézné azt aki biztonsági őrként dolgozik.


Melyik a jobb, ha ő tőle kérdegetne az utcán valaki vagy inkább dolgozom valamit. Szerintem a biztonsági őr nem kéreget meg csövezik az aluljáróban a saját hu..ában.


Tisztelettel:

egy biztonsági őr :)

2021. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!