Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket hogy érint anyagilag...

Titeket hogy érint anyagilag a koronavírus?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon csak azt olvasom, hogy mekkora munkanélküliség meg éhínség lesz.


De a környezetemben senki nincs, aki elvesztette emiatt az állását vagy csökkentették a munkabérét.

Én is ugyanannyi pénzért otthonról dolgozom. Őszintén most rengeteget megspórolok benzinen, bérleten, szórakozáson, gyorskaján.


Ti ismertek olyat, aki elvesztette állását? Szerintetek tényleg valós, hogy rengeteg munkanélküli lesz vagy csak a "szokásos" mennyiségű elbocsátások mennek most is, amiket most a járvány indított be?



2020. ápr. 10. 19:06
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, akit ez személyesen érint!

Láttam már előző kérdésekben pár "panaszkodót", de azt is észrevettem, hogy ez többnyire ugyanaz a pár ember több profilról.


Én örülök, hogy megmaradt az én és a környezetem munkája. A pluszban megmaradt pénzből meg még többet teszek félre és igyekszem támogatni a kedvenc vállalkozásaimat is (adományok, jótékonysági jegyek stb)

2020. ápr. 10. 19:38
 12/47 anonim ***** válasza:
81%

Engem meló szempontjából csak annyiban érint, hogy támogatom anyagilag a kényszerből fizetetlenre küldött öcsémet. Viszont pont a napokban veszítette el rengeteg volt munkatársam az állását az egyik legnagyobb budapesti SSC-ben.

Az egyik lakótársam viszont gyógyult koronavírusos. Szerencsésen megúszta egy enyhébb tüdőgyulladással. Én meg úgy tűnik fertőzés nélkül.

2020. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
91%
Májusig itthon vagyok home office-ban, utána szerintem a rendelések alacsony száma miatt nem fognak tovább foglalkoztatni (addig van szerződésem), így valószínű megszűnik az állásom. Így igyekszem addig félrerakni. Gyakorlatilag semmire nem költök, csak kajára (heti kb. 7-8 ezer, főzéssel), rezsi 20 ezer, lottó 1-2 ezer. Az elmúlt évben figyeltem arra, hogy ilyen esetre legyen megtakarításom, és még viszonylag fiatal vagyok (26) így remélem, gond esetén is találnák más állást (gazdasági terület).
2020. ápr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 Estádio de Felchút ***** válasza:
53%

#12: leépítés SSC-ben? Pedig nagyjából - az egészségügy mellett - az tűnik jelenleg a legbiztosabb munkahelynek.

Melyik SSC ez, ha szabad tudni?

2020. ápr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
53%
Engem is érdekelne, melyik az.
2020. ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
85%

"leépítés SSC-ben? Pedig nagyjából - az egészségügy mellett - az tűnik jelenleg a legbiztosabb munkahelynek."


Szerinted ha a ceg(ek), akit kiszolgalnak, visszafogja a tevekenyseget, az az SSC-t nem erinti?!

2020. ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
83%

Férjemmel home office-ban dolgozunk, így egyelőre nekünk semmit, hála az égnek.

Ugyanakkor férjem amerikai szoftver cégénél már bejelentették hogy leépítés várható, elősorban a sales-nél de akár a programozók területén is, szóval nem vagyunk teljesen nyugodtak.

Anyum tanár, sokkal többet dolgozik újabban a digitális oktatásban, neki új ez az állandóan elérhető dolog. Mellette kiestek a magántanítványai és megtartandó kurzusai, így őt ez eléggé érinti. Gyanítja, mivel óraadó, hogy megszabadulnak majd tőle tanév végén. :/

Barátaim akik kereskedelemben dolgoznak itthon és külföldön, fizetett vagy fizetetlen szabin vannak egyelőre.


Több munkanélküli lesz, bajban lesz a gazdaság, főleg itthon. A turizmus, amire Bp rettentően épül esélytelen idénre. Százezreket foglalkoztat ez, nem mindenki fog tudni visszamenni ha nincs annyi turista a félelem miatt...

Plusz ha vége lesz, az azutáni fél év lesz igazán kemény... Ha globálisan a cégeknek is ki kell egyensúlyozni a hatalmas veszteségeket most, visszafognak a költségekből - az itthoni szolgáltató- (és másmilyen-)ipar ezt nagyon meg fogja érezni, az SSC jó példa.

2020. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
84%

tipikus a gyakoris észre sem veszi hogy elküldtek egy csomó embert. meg őt nem érinti.

ti valami burokban éltek bszki komolyan.

2020. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
21%
@14 Konkrétan nem írnám meg, de egy olyan központ van, ami eddig 1000 főnél többet foglalkoztatott és erősen függ a turizmustól meg az üzleti utaktól. Ha ismered a piacot, tudod.
2020. ápr. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
71%
Az egyik legnagyobb szereplő az erős túlzás, jelentős szereplője a piacnak, de a Morgan+Cogni+BP+BT+Roche ötösnek a közelében nincs.
2020. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!