Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket hogy érint anyagilag...

Titeket hogy érint anyagilag a koronavírus?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon csak azt olvasom, hogy mekkora munkanélküliség meg éhínség lesz.


De a környezetemben senki nincs, aki elvesztette emiatt az állását vagy csökkentették a munkabérét.

Én is ugyanannyi pénzért otthonról dolgozom. Őszintén most rengeteget megspórolok benzinen, bérleten, szórakozáson, gyorskaján.


Ti ismertek olyat, aki elvesztette állását? Szerintetek tényleg valós, hogy rengeteg munkanélküli lesz vagy csak a "szokásos" mennyiségű elbocsátások mennek most is, amiket most a járvány indított be?



2020. ápr. 10. 19:06
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
54%
Őszintén szólva elég szrul, az előző munkám tavaly ősszel megszűnt, a következőt mostanra építettem volna fel annyira, hogy fialjon is, de a vírus most mindent lenullázott. Szóval marad az álláskeresési, meg a spórolás, a lakásfelújítást meg félbehagytam. De ez a része most nem is igazán érdekel. Idősek a szüleim, mamám meg be van zárva egy otthonba gyakorlatilag, értük aggódom. Pénzem lehet évek múlva is...
2020. ápr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
45%
Nevetséges amúgy... Aki nem sirdogál meg nem akar éhen halni azt le kell pontozni.. Inkább azon kellene elgondolkodni hogy az utolsó 3 évben mikor gurult a szekér, a bevételek nőttek hova lett a pénz? 10.ik lappstévé, meg az évenkénti 300e huffos telefon soha holt drága..
2020. ápr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
69%
Fizetetlen szabadság,. szóval rosszul érint. Szerencse, hogy megtakarításom devizában van ami most jól jott a magas eur és usd árfolyam miatt.
2020. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
63%

# 32


Pontosan ezért vagytok lepontozva!!


Nekem pl nem gurult jól a szekerem az elmúlt 3 évben, sőt, több fogyott, mint bejött és munkanélküli is voltam több hónapot.

Felháborít, amikor általánosítanak, de nem találom magamnál se a luxustévét, se a luxustelefont, sőt, még egy normális laptopot se, amin rendesen tudnék tanulni, illetve télen használati melegvíz se volt...

Munkanélküli meg azért voltam, mert el akartam helyezkedni szakmán belül, közben reggeltől-estig tanultam.


De ezen az oldalon nagyon sok ember játsza a tökéletest, a többiek meg szerinte életképtelenek. Na, ezért a lepontozás!

2020. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
32%
Én kioktatás és kárörvendés nélkül írtam le, hogy nekünk mi a helyzet, aztán mégis le lettem pontozva. És még csak azt se mondom, hogy okosak voltunk és megtakarítottunk. Csak szerencsénk van.
2020. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
34%

Gyakorin ezen nem kell meglepődni en jkat rohogok rajtuk egyegy kávé szunet alatt ha felnézek nem kell felvenni, pláne hogy ez a visszájára -sül el.


Másik kérdésnél leírtam ma, hogy vallalkozokent kevesebb jövedelemre kaptam hitelt, mint a kérdező ismerőse. Lepontoztak. Megint másik kérdésnél hogy nekem hogy jött ki a berjegyzék szerint az amit lepontoztak, ma az állampapír visszaváltás kapcsolatban pontoztak le, amikor leirtsm hogy miért váltottam vissza. Én azt nem értem, a lepontozással szerintük hogy hat egy múltbeli eseményen alapul a valós tapasztalatra az ő értékelése?! Ehhez pontozás nélkül is megállapítható hogy kb kell egyfajta értelmi vagy frusztráltsági szint. .. Mondjuk egy óvodás " akkor is nekem van igazam" szint. 😁😁

2020. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
60%

Bakkecske, azert pontoznak le mert brm vagy.


Krv okosnak hiszed magad, mint valami polihisztor, aki mindenhez ert. Regenyeket írsz, magaddal dumalsz, es mindent meg tudsz magyarazni. Keptelen vagy belatni a tevedesed, es a gyakorisok tobbsege latja mar hogy mekkora fszklp vagy. Ezert pontoznak le.

2020. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Érdekes, én is gyárban dolgozok és változatlanul kell menni dolgozni szombaton is és van, hogy vasárnap is... kicsit már kivan a f@&szunk, hogy még ilyenkor is kihajtják a belünket és minden hétvégén bent vagyunk.. persze, örülünk hogy van munka, de ez már sok..
2020. ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
54%

Az is érdekes amúgy, mennyire más közönség jár az anyukák témakörbe meg ide:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Ott szinte senki nem írt negatívat. Persze a kérdés kicsit más hangsúllyal van feltéve, de akkor is.


Más témában is megfigyeltem már, pl veszel-e a gyerekednek lakást. Ott szinte mindenki állította, hogy igen, sőt, rengetegen azt, hogy ha nem tudod egy lakással elindítani, akkor ne is szülj. Itt meg dominált az ugyan dehogy, dolgozzon meg érte.


Nem tudom, hogy ez csak annak köszönhető, hogy itt magasabb a férfiakp aránya, a baba topikban meg a nőké, de szerintem érdekes.

2020. ápr. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére jól megy a szekér, mivel itthon vagyok, még a megtakarításom is nőtt, kb 180e havonta. De ismerek olyat, akinek csökkentették a bérét.
2020. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!